Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İNSAN KÜLÜNDEN ELMAS

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
ABD’de bir firma, ölen kişilerin küllerini yakınları için elmas yüzük ve kolyeye dönüştürüyor.Bir kişinin ölüsünün elmasa dönüştürülmesi için, 226 gram kül yeterli oluyor.Böyle bir takı ise 2700-20 bin dolara mal oluyor. Amerikan LifeGem firması, önce ölülerin küllerini özel bir fırında grafit taşına dönüştürüp daha sonra elmas haline getiriyor.

Firma sahibi Dean Vanden Biesen şimdiye kadar sadece 11 sipariş aldıklarını söyledi ve ‘Yakınlarını mücevher haline getiren kişilerden olumlu tepkiler aldık’ dedi.

RADİKAL DEĞİŞİM

Cenaze ve ölüm kültürünü değiştirmeyi başardıklarını söyleyen Biesen, Amerika’da artık kişilerin farklı cenaze tarzlarına ilgi duyduklarını söyledi. Firmanın başarısının cenaze endüstrisindeki radikal değişikliğe örnek olduğunu söyleyen Ulusal Cenaze Direktörleri Derneği’nin eski Başkanı Mark Musgrove ‘İnsanlar artık üzüntülü cenazelerin yerine yakınlarını hatırlayabilecekleri daha farklı şeyler arıyorlar’ dedi.

İNANMASI GÜÇ AMA

Sevilen kişinin küllerinden elde edilen elmas daha sonra altın veya platinle yüzük, kolye, broş gibi takıya dönüştürülüyor.

A Çevrimdışı

asfiya

Üye
İslam-TR Üyesi
boyle bi b.... anca abd'den çıkar herhalde insan kendi akrabasının yada bir insanın kullerini takı olarak kullanacak... ne deyim kamusal alan olduğu için sözlerime dikkat edeyim................... :buneya :buneya :buneya :buneya :buneya

K Çevrimdışı

kıtmir

Üye
İslam-TR Üyesi
asfiya ' Alıntı:
boyle bi b.... anca abd'den çıkar herhalde insan kendi akrabasının yada bir insanın kullerini takı olarak kullanacak... ne deyim kamusal alan olduğu için sözlerime dikkat edeyim................... :buneya :buneya :buneya :buneya :buneya
insanda inanç boşluğu olunca ne yapacağını şaşırıyor................

1 Çevrimdışı

11092001

Üye
İslam-TR Üyesi
bu ne böyle ya hiç insan böye bir şeye izin verir mi ya bir de olumlu tepkiler alıyorlarmış

hayalet Çevrimdışı

hayalet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
:helalsana
daha baska birsey kaldimi yapmadiklari :eek:hafalanoldum

NeZnam Çevrimdışı

NeZnam

Üye
İslam-TR Üyesi
:eek:hafalanoldum :eek:hafalanoldum :eek:hafalanoldum :eek:hafalanoldum :eek:hafalanoldum :eek:hafalanoldum :eek:hafalanoldum :eek:hafalanoldum bu ne yaaaaaaaaa...

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
:eek:hafalanoldum :eek:hafalanoldum :eek:hafalanoldum
Töbe yaaa biri ölsün die dört gözle beklerler herhal..

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
en azından kafir bedenlerini böcekler yiyemiyor... :eek:hafalanoldum ... ama bendenleri toprağada dönemiyor, hemde kıyamete kadar bir elmas parçası şeklinde kalarak... Allah akıl fikir versin yarabbim... bu moda yakında türkiyedede çıkarsa şaşmam... :eek:hafalanoldum

Üst Ana Sayfa Alt