Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Irak Bm + Ab + Arap Birliğin Den Acil Yardım Istedi!

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Irak Başbakanı acil yardım istedi
10 Haziran 2014 Salı 14:35
Ülkede artan şiddet olaylarının ardından acil yardım talebinde bulundu.

Irak Başbakanı Nuri El Maliki, artan şiddetin önüne geçilebilmesi için Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği ve Arap Birliği'nden acil yardım istedi.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Böyle bir hamle olursa buna bulaşan tüm ülkeler kendi iç güvenliklerinin de kaygısını duymak zorunda kalırlar. ve konu suriye , işid, nusra, ırak olmaktan çıkar

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bu malheme ise usame gerçekten mehdi mi acaba yahu? malheme olduguna dair fetvalar artarsa gorus bırlıgı olursa mecbur gıtcez.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu savaş bence sadece hava operasyonuyla da kalmaz eğer melhame ise.Kan gövdeyi götürür.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu malheme ise usame gerçekten mehdi mi acaba yahu? malheme olduguna dair fetvalar artarsa gorus bırlıgı olursa mecbur gıtcez.
bu sorunun cevabını kendisi bile bilmiyodur. ( rivayetler kendisi de bilmeyecek diye) Ama ben yıllardır bunu böyle zannediyorum.Hatta hala. karşı çıkan olursa cevap dahi vermiyeceğim.

bu savaş bence sadece hava operasyonuyla da kalmaz eğer melhame ise.Kan gövdeyi götürür.
ALLAHUEKBER DERİZ İNŞALLAH UYUYANLARDAN OLMAYIZ:)

bence Melhamenin içindeyiz

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akhiler,usame el nuceyfi adlı ıraklı üst düzey yetkili abd'yi doğrudan müdahaleye çağırdı

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
doğrudan!!!!
Şimdi bu olurda işidliler havadan vurulursa ben sevineyimmi üzüleyimmi. ALLAH ım bize akıl ihsan et. Ne durumdayız böyle:((

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
işidin niyeti de sanki böyle gibi. Böyle bir ortam oluşması için çabalıyor. Daha önce de kuzey suriye saldırıları olduğunda aynı şeyi hissetmiştim
ne kadar tekfirde aşırı da olsalar yinede müslümandırlar o yüzden ışid'in bombalanmasına üzülürüm.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
la akhi,bu imzandaki "hepsini Allah'a diycem" sözü ve olayı gerçek mi?içim parçalandı akhi :(

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
benden önce davrandın akhi,benimde tahminim buydu.melhame savaşı bu olabilir.En doğrusunu Allah bilir.
Bir kac ay once hristiyanlarin hazirlamis oldugu bir belgeseli seyrettim.Onlarda melhameyi biliyor,hatta dahasinda nerede olacaginida...olacagi yerleri belgesele alip gostermislerdi...bulursam siteye ekleyecem insallah

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir kac ay once hristiyanlarin hazirlamis oldugu bir belgeseli seyrettim.Onlarda melhameyi biliyor,hatta dahasinda nerede olacaginida...olacagi yerleri belgesele alip gostermislerdi...bulursam siteye ekleyecem insallah
akhi ben bi ara bir kitap okumuştum. Dünyada din olarak kabül gören inanışların kıyamet anlayışı ile ilgiliydi kitap.

Melhame olayı sadece hristiyan veya yahudi veya islam da kabül gören bir savaş değil
Budizm de, birtakım hint geleneklerinden gelen rivayetlerde, astrolojide vs,
İnançların (okuduğum kitaba göre) %80-90 civarında böyle bir savaş var. Hristiyanlar veya yahudiler Armageddon diyorlar. Onların Armageddonunun başlangıcı bazı kesimlerce 11 Eylük kule saldırıları. Astroloji vs mistik bazı inanışlarda da 11 eylülü böyle bir başlangıç olarak görenler var. İslamda da Melhame.

Belirli bir yere kadar bu son savaşta olacak olanlar kaba hatları ile çoğunda benzerlik gösteriyor. Ama sonuç hepsinde kendi inanışlarının galibiyeti ile bitiyor. Yani değişik isimler altında birçok din için bu savaşın olacağı kabül görülen bir görüş

Üst Ana Sayfa Alt