Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Işid, 21 Mısırlı Hristiyan Rehiniyi Öldürdü

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
isid-21-misirli-hristiyan-rehiniyi-oldurdu,b4sTROR2t0WkYkkQ2I8Rqw.jpg

IŞİD'in, 21 Mısırlı Hristiyan rehineyi öldürüldüğü iddia edildi.

Sosyal medyada yayınlanan videoda, turuncu mahkum kıyafeti giydirilen rehinelerin idam edildiği görülüyor.

IŞİD, Kıpti rehineleri aralık ve ocak ayında Libya'ya düzenlediği iki baskında yakalamıştı.

Kıptiler, çalışmak için gittikleri Sirte'de IŞİD'e rehin düşmüştü.

Kıpti Hristiyanlar, Mısır'ın 85 milyonluk nüfusunun yüzde 10'unu oluşturuyor.

MISIR'DA 7 GÜN YAS İLAN EDİLDİ

Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi, terör örgütü IŞİD'in Libya'da alıkoyduğu 21 Mısırlı Hristiyanı öldürmesi nedeniyle ülkede 7 gün yas ilan edildiğini bildirdi.

ntv

S Çevrimdışı

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ne zaman isid kafirleri oldurse bu sitedeki muslumanlar rahatsiz oluyor. Ben neden seviniyorum sıkıntı bende mi sizde mi

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ne zaman isid kafirleri oldurse bu sitedeki muslumanlar rahatsiz oluyor. Ben neden seviniyorum sıkıntı bende mi sizde mi
Kafirlere üzüldüğümüzü nereden çıkarıyorsun? Maslahat diye bir şey vardır.Niye özellikle Mısırlı hristiyanları libyada öldürüp haftere meşruiyet sağlıyor hiç düşünmüyor musunuz? sisi zaten libyaya girmek için yer arıyor.Zaten hafterle çetin bir savaşa girmiş mücahidler bir de sisi kafiriyle mi uğraşacak? İşid bunu bilerek yapıyor.Onları kışkırtıp savaşın içine çekiyor.Biz kafirlerin öldürülmesine değil kafirler öldürüldükten sonra öldürülen Müslümanlara üzülüyoruz.Allahtan korkun biraz.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi

ALLAH'a şükür rahatsız olmuyoruz kardeşim lakin işid'in mücahidlere ve alimlerimize yapmış olduğu cürümler bizleri çok üzmekte

S Çevrimdışı

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH'a şükür rahatsız olmuyoruz kardeşim lakin işid'in mücahidlere ve alimlerimize yapmış olduğu cürümler bizleri çok üzmekte

bu konuda bende çok üzülüyorum kardeşim emin ol müslüman yalan söylemez o konuda hemfikiriz

hangi kafiri öldürürlerse öldürsünler hep aynı şeyler söyleniyor

Kafirlere üzüldüğümüzü nereden çıkarıyorsun? Maslahat diye bir şey vardır.Niye özellikle Mısırlı hristiyanları libyada öldürüp haftere meşruiyet sağlıyor hiç düşünmüyor musunuz? sisi zaten libyaya girmek için yer arıyor.Zaten hafterle çetin bir savaşa girmiş mücahidler bir de sisi kafiriyle mi uğraşacak? İşid bunu bilerek yapıyor.Onları kışkırtıp savaşın içine çekiyor.Biz kafirlerin öldürülmesine değil kafirler öldürüldükten sonra öldürülen Müslümanlara üzülüyoruz.Allahtan korkun biraz.

estağfirullah

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Işidin bu yaptıkları Yüzünden kaç kişiye işkence edilecek, kaç masum zarar görecek, kaç kadının namusu kirletilecek biz bunları düşündükçe içimiz daralıyor bunu anlamak çok mu zor??

S Çevrimdışı

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Işidin bu yaptıkları Yüzünden kaç kişiye işkence edilecek, kaç masum zarar görecek, kaç kadının namusu kirletilecek biz bunları düşündükçe içimiz daralıyor bunu anlamak çok mu zor??

sizin bu mantığınızla şeyh usame rahimahullah abdye girdiğinden sebep ırağa girilmesinden dolayı yanlış yapmıştır öyle mi

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sisi şuan aciklama yapiyor ve müdahele çağrısı yapiyor batiya Libya'ya saldirmaya davet ediyor küfür dünden razi müslüman kani içmeye:(:( isidin maslahat gözetmeden yaptigi isten dün 4 mücahid asildi bugün ise Müslümanların kani denize akitilacak (inş olmaz)

Üst Ana Sayfa Alt