Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Işid Hama'da Esed Rejimine Saldırdı

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
Esed rejiminin tam güç Halep'e yönlenmesini fırsat bilen İŞİD Humus'da ağır silahlarla ve kalabalık bir grupla rejim güçlerine saldırı başlattı.

Esed rejiminin tam güç Halep'e yönlenmesini fırsat bilen İŞİD Humus'da ağır silahlarla ve kalabalık bir grupla rejim güçlerine saldırı başlattı.

Cezl köyü ve yakınlarındaki Petrol kuyularını kontrolü altına aldı. Şair gaz alanı ve huweysiste 8 rejim noktasını ele geçirilip 50'ye yakın rejim milisi öldürüldü 3 tank ele geçirken çok sayıda mühimmat ve pikap'a el koydu.

İŞİD el koydukları silahlar arasında T-55 ve T-62 tanklar ve ATGM, Kornet füzeleri medyaya servis etti.

Kaynak:Islah Haber

Bu arada Bagdadi hıyarının ağır yaralı ya da gebermiş olabileceği iddia ediliyormuş.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abdullah muhaysinin 52 dakikalik haricilerin sifatlarini anlattigi konusmasini dinledim.Hic husnu zan yok
Hersey ortada insallah masumlara atmaz
Turkiyeyide tehdit ediyordu sahte halife
Allah islerini tamama erdirmesin.

esadın bilerek bırakmış olma ihtmali var, bunlar savunmayı 3 bölgede yapıyorlar rakka al bab ve musul buraların düşmesi geciktikçe esadın ve rusyanın batıyı halettikten sonra doğuya yönelebilmek için zamanları artıyor , yani kimin bayrağı dikilirse dikilsin esadın adım atacak mecali kaldığına inanmıyorum olan biten tümüyle rusyanın işleri , trump ekibinin tamamı il idareyi ele almasını bekliyorlar o döneme dekde halep kuşatmasını sonlandırma ve olabildiğince tr nin güneye ilerleyişini kesme planlarındalar . suriye zaten açıktan el baba ilerleyen fsa ve türk ordusunu bombalamakta resmen işidi savunuyorlar " garip ama gerçek" ve pkk eliyle kendine tr ile arasında esad kalkanı kurmakta . kısacası el babda işid savunmasına hava desteği saağlayanların , silah desteğini de bir şekilde sağlamaları fazla hayalperestlik değil benim için .

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
Cirkin ve kerih geliyor bana
Eser gecerim karadenz huyum tutar
Kadinlar erkekler kim kime dumduma
Allah muhafaza .Dısardan ewe girince oh diyorum.Kimseyi gormedigim daha hayirli.
Telegram'da öyle bir sorun yok, kullanabilirsiniz. Twitter'da da istediğiniz kişileri takip edebilirsiniz, haber takip ederken kim kime dum duma ne alaka anlayamdım.

Mehmet hanefi Çevrimdışı

Mehmet hanefi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Eslem beriye yanlis anladin beni ben irak sam islami hilafet devletine zafer ler istedim kötülemek gibi bir gayem yok senin düsüncen sana benim ki bana .

Mehmet hanefi Çevrimdışı

Mehmet hanefi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Muhhammed abe hic uzatmasak inssallahh ALLAHIN izniylen en dogrusunu düsünecem . Hayir ve dua ile insallah

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cirkin ve kerih geliyor bana
Eser gecerim karadenz huyum tutar
Kadinlar erkekler kim kime dumduma
Allah muhafaza .Dısardan ewe girince oh diyorum.Kimseyi gormedigim daha hayirli.

Bıçak, bir doktorun elinde tedavi aleti oluyorken, bir katilin elinde ise suç aleti oluyor. Tıp ki kelimeler gibi neyi nerede nasıl kullanacağımızı bilirsek kim kime dum duma olmaz Eslem Berire kardeşim hemde benim gibi değerli Muhammed Taha gibi kardeşleri zan altında bırakmazsınız.

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bıçak, bir doktorun elinde tedavi aleti oluyorken, bir katilin elinde ise suç aleti oluyor. Tıp ki kelimeler gibi neyi nerede nasıl kullanacağımızı bilirsek kim kime dum duma olmaz Eslem Berire kardeşim hemde benim gibi değerli Muhammed Taha gibi kardeşleri zan altında bırakmazsınız.
Burdandamı yanlis anlicak birsey cıkardınz..
Tercih meselesi fitne heryerde , hem cok guvenli bile olsa ömrumu internet basında gecirmekten Allaha sıgınırim.

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Eslem beriye yanlis anladin beni ben irak sam islami hilafet devletine zafer ler istedim kötülemek gibi bir gayem yok senin düsüncen sana benim ki bana .
Hangi hilafet..?
Madem hilafet kuruldu sizin burda ne isiniz var ?
Yoksa kafirmi oldunz ?
Bagdadi denilen harici ilk sizden baslar öldurmeye haberinz yokmu biat etmeyenleri tekfir etti.Dikkatli olun ..

Üst Ana Sayfa Alt