Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Işid'e Karşı Savaşmak Için Istanbul'dan 35 Otobüs Gitti

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
IŞİD'e karşı savaşmak için İstanbul'dan 35 otobüs gitti
Batılı kaynaklar ve yerli yardımcıları tarafından Türkiye'nin bir 'cihat koridoru' olduğunun iddia edilmesine karşın PKK'lı militanların emniyet güçlerinin gözleri önünde Suriye'ye savaşmak üzere gitmesi şaşkınlığa neden oldu.

isid-e-karsi-savasmak-icin-istanbul-dan-35-otobus-gitti.jpg

İstanbul, Kadıköy'den Suruç'a giderek Kobani'ye destek vermek isteyen HDP üyesi grup ile polis arasında tartışma çıktı. Gerginlik sonrası 35 otobüs Suruç'a doğru yola çıktı.

İstanbul, Kadıköy’den otobüsle Suruç’a gitmek isteyen Halkların Demokrasi Partisi (HDP) üyesi bir grup ile polis ekipleri arasında gerginlik yaşandı. Grubun yürümesine izin vermeyen polise tepki gösteren HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, “Savaş mı istiyorsunuz. İç savaş mı istiyorsunuz.” diye bağırdı. Yaşanan tartışmanın ardından 35 otobüs Suruç'a doğru yola çıktı.

ÇEVVİK KUVVET YOLU KESTİ

IŞİD tehdidi altındaki Kobani’ye destek için Kadıköy eski Salı Pazarı’nda toplanan HDP’li bir grup otobüslere binmek için yürüyüşe geçti. Aralarında HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın da bulunduğu grubun önü çevik kuvvet polisleri tarafından kesildi. HDP’lilerin yürümesine izin vermeyen polis müdürleri ile Figen Yüksekdağ arasında ilginç tartışmalar yaşandı.

"SAVAŞ MI İSTİYORSUNUZ?"

Polisin ortamı bilerek gerdiğini iddia eden Yüksekdağ, “Neye dayanarak bizi engelliyorsunuz? Hangi yasaya göre yapıyorsunuz? Dayandığınız bir hukuk bile yok. Her şeyi paspas yaptınız. Sorumlu davranın. Bu memlekette iç savaş mı istiyorsunuz? Böyle bir haramilik olamaz. Savaş mı istiyorsunuz?” diye bağırdı.

GİDİŞ İÇİN İZİN ÇIKTI

Tartışmalardan sonra basın açıklaması yapan Figen Yüksekdağ, Kobani halkına destek olmak için İstanbul'dan ve Türkiye’nin her yerinden Suruç’a gitmeye çalıştıklarını ancak iktidarın kendilerini engellemeye çalıştığını söyledi. Daha sonra polis ve HDP’liler arasında yapılan müzakereler sonucunda grubu Suruç’a götürecek otobüsün alana gelmesine izin verildi. Yanlarında getirdikleri eşyalarla birlikte otobüse binen HDP’li grup, Suruç’a gitmek için hareket etti.

OTOBÜSLER HAREKETE GEÇTİ

Öte yandan, İstanbul’dan 35 otobüsün Suruç’a gitmek üzere hareket ettiği belirtildi. Türkiye’nin her yerinden gelecek HDP’lilerin yarın Suruç’ta toplanarak Kobani’ye destek vereceği belirtildi.

Kaynak : Ajanslar

ehli yemin Çevrimdışı

ehli yemin

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kafirler Allah onlari yandaslarini kahretsin söz konusu onlar olunca kimse ses cikarmiyor(isid i savundugm icin demiyorum ama bu cifte standart insanin zoruna gidiyor sonucta bunlar kafir ve tum muslumanlara savas acmislar)

Z Çevrimdışı

ziyad el türki

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
T Çevrimdışı

The Zulkarneyn

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
buna bal gibi geberme denilir. ABD'ye kafir diyorsun, ama Pkk'nin suan kimden yardim aldigini bilmiyorsun herhalde? yada cahilligi mi oynuyorsun?

istedigin kelimeyi kullanabilirsin lügatın hangisine izin veriyosa artık!

bir yerde müslümanlar kıyımdan geçerken ne zaman bizlerin otobüs dolusu
yardıma koştuğumuzu gördün!
ben sadece bu yapılan toplu harekete olması gereken diyorum

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

hangi müslüman?? Zerdüst Pkk dan mi bahsediyorsun?

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Milliyetcilik icin ofkelenen ve bu ugurda batil bayrak altinda olen cahiliye uzere olmustur diyen rasulullah ile alakan var ise konus yoksa def ol muslumanlarin forumundan!

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Mavi marmarada görmen lazımdı...Birde şartları gözönünde bulundur,bugün devlet pkkya-bdpye göz yumuyor,bunun verdiği bir rahatlama var.Madem o kadar kürdseverdirler,neden 90lı yıllarda saddam halepçede kıyım yaparken bu tavrı göstermedler?90lı yıllarda katlamlar olurken,neden bir araya gelip aynı tavrı sergilemiyorlardı?o zamanlar korku hakimdi,korkunun olduğu yerde bu tür davranışları göremezsin...Bu gün ise eğer bu tür şovları yapıyorlarsa,bu erkekliklerinden değil,şartların müsaid olmasındandır,yarın şartlar değişirse sen bir traktör bile bulamazsın..
eğer şartlar müsaid olsaydı,aynı şey müslümanlar içinde geçerli olurdu,Bu gün sistem islami olsaydı,otobüslerle suriyeye veya başka bir islam coğrafyasına sevkleri izlerdin,ama olmuyorsa ,devletin bdp-pkkya gösterdiği müsamahanın ,müslüman tevhid ehli kesime göstermediğinden kaynaklanıyor,bir konuda akıl yürütürken,geniş çerçevede ele almak lazım...
her ne kadar pkk-bdp cenahı bunu şov için kullansa bile,kitlesini iyi manipüle ettiği ortadadır.

T Çevrimdışı

The Zulkarneyn

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Mavi marmarada görmen lazımdı...Birde şartları gözönünde bulundur,bugün devlet pkkya-bdpye göz yumuyor,bunun verdiği bir rahatlama var.Madem o kadar kürdseverdirler,neden 90lı yıllarda saddam halepçede kıyım yaparken bu tavrı göstermedler?90lı yıllarda katlamlar olurken,neden bir araya gelip aynı tavrı sergilemiyorlardı?o zamanlar korku hakimdi,korkunun olduğu yerde bu tür davranışları göremezsin...Bu gün ise eğer bu tür şovları yapıyorlarsa,bu erkekliklerinden değil,şartların müsaid olmasındandır,yarın şartlar değişirse sen bir traktör bile bulamazsın..
eğer şartlar müsaid olsaydı,aynı şey müslümanlar içinde geçerli olurdu,Bu gün sistem islami olsaydı,otobüslerle suriyeye veya başka bir islam coğrafyasına sevkleri izlerdin,ama olmuyorsa ,devletin bdp-pkkya gösterdiği müsamahanın ,müslüman tevhid ehli kesime göstermediğinden kaynaklanıyor,bir konuda akıl yürütürken,geniş çerçevede ele almak lazım...
her ne kadar pkk-bdp cenahı bunu şov için kullansa bile,kitlesini iyi manipüle ettiği ortadadır.

akhi düşücenin çoğuna katılıyorum, haklısın
yalanız mavi marmara olayı siyasi bir olaydi, oradaki insanlar
ölüme gidildiğini bilmiyordu.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
mensubu deilim ama varolus ideolojilerini desteklerim tıpkı diger silahlı gruplarin ideolojileri gerçeklestirme çabaları gibi

tamam şimdi belli oldu artık sorumun cevabına gerek kalmadı.Uzunca bir süre uzaklaştırıldın(banlandın) eğer yetkim olsaydı süresiz yapardım.Aramızda pkklılara yer yok beğenmiyorsan başka kapıya.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akhi düşücenin çoğuna katılıyorum, haklısın
yalanız mavi marmara olayı siyasi bir olaydi, oradaki insanlar
ölüme gidildiğini bilmiyordu.
Bence sen yanılıyorsun,niye dersen...
Geçen bizim burada,ikinci sefer mavi marmaranın yola çıkacağı söylendi ve ihhda buna öncülük etti,isimler alındı,bu sefer ölümün olacağını bile bile binlerce kişi kendini yazdırdı...Bu tür meselelerde,milliyetçilik refleksi ,ümmetçilik anlayışının çok çok gerisinde kalır..şuan devlet serbest bıraksa,kobaniye 1000 otobüs giderse,emin olki filistine saldırı döneminde 100000 otobüs kalkar.Aradaki fark,kobaniye gidenlerin bir çoğu sınıdan geri gelir,giden diğer yarısıda sınırdan sonra arazi olur,geriye çok az kimse kalır.Ama müslümanalr öyle değildir...Pkk-Bdpnin bu tür davranışları,seni aldatmasın,hepsi siyasi manevradır,taktiktir,balondur ve gündem oluşturma çabasıdır....

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İman edenler Allah yolunda savaşırlar. İnkâr edenler de Tâğut yolunda savaşırlar. O halde şeytanın dostları ile savaşın! Şüphesiz ki şeytanın hilesi zayıftır.(nisa 76)

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Milliyetcilik icin ofkelenen ve bu ugurda batil bayrak altinda olen cahiliye uzere olmustur diyen rasulullah ile alakan var ise konus yoksa def ol muslumanlarin forumundan!

Allah razı olsun senden akhi,bu adamların inandıklarını ve tabi olduklarını söyledikleri peygamber hz muhammed(s.a.v)'in hadislerinde milliyetçilik,ırkçılık,kavmiyetçilik v.s hepsi lanetlenmiştir.Hemde ne ifadelerle bir görsen.Biz resulullaha itaat ediyoruz ve kavmiyetçiliğin her çeşidini reddediyoruz.Bunların hepsi cahiliye adetleridir.Ben forumda bulunduğum sürece bu cahiliye adetlerine ve kalıntılarına izin vermeyeceğim.