Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Işid'ın Adamları Yine Şaşırtmadı Ve Tekfir Etti!

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
IŞİD savaşçılarından Nusret Cephesi, İslami Cephe ve Şam’daki diğer gruplara tekfir ve tehdit

Son günlerde haber merkezlerinde vasat bir akideye sahip oldukları yönünde bolca paylaşımlar yapan IŞİD(Devle) cemaati medyasının aksine, IŞİD savaşçıları Şam’da bulunan bütün cemaatleri tekfir ve tehdit ettikleri bir görüntüyü sosyal medyada paylaştılar.

Video içeriğinde IŞİD Cemaatine bağlı bir kaç genç, Nusret Cephesi emiri Şeyh Ebu Muhammed El Cevlani başta olmak üzere diğer cemaat liderlerine küfür ve hakaretler ediyor ve Nusret Cephesi savaşçıları başta olmak üzere Şam’daki diğer ketibelerin savaşçılarını tekfir ederek boğazlarını bıçakla kesecekleri ve canlı bomba olarak onları havaya uçuracakları yönünde tehditlerde bulunuyorlar.

Geçen günlerde bu tehditlerin bir benzerini Cebel ez-Zaviyeden Nusret Cephesi emiri Fatih El Cevlani’ye sıralayan Cemal Maruf ve örgütü, Nusret Cephesi tarafından bir kaç gün içerisinde tasfiye edilmiş ve Cemal Maruf Türkiye’ye kaçmıştı.

Nusret Cephesi mücahitleri ise, daha önce yayınladıkları video da IŞİD savaşçılarına seslenmiş, Şam’da bulunma nedenlerini anlatmış ve kendilerini tekfir etmelerinin meşru delillerini sunmalarını talep etmişlerdi. İki grupun beyanatları arasındaki üslup ve ahlak farkı oldukça dikkat çekici.

Ümmet-i İslam/Haber Merkezi

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hem o günleri Biz, insanlar arasında döndürür dururuz. Bu; Allah'ın iman edenleri belirtmesi ve içinizden şahidler edinmesi içindir. Allah, zalimleri sevmez.

ÂLİ İMRÂN-140

M Çevrimdışı

metinyigit

Guest
kendine mücahit deyip te karşısındakine hakaret edip ve bu hakaretin delilerini sunamıyorsa işte o kendisiyle çelişen bir aklın zihniyeti ve düşüncesi olur ama kendine mücahit deyip te hakaret karşısında bile onlara telkin ederek ve nasihatte bulunuyorsa işte bu erdemlik gerçek insan ve gerçek Müslümanda bulunması gereken bir duruştur
El Nusra Bunu Başarmazı onur Verici Bir Duruştur Nasihat Etmek Kadar güzel Bişey yoktur demekki onlar için gerçekten üzülüyorlar ve ordaki samimi Müslümanlara Seslerini Duyurmaya Calışıyorlar Maşallah

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
kendine mücahit deyip te karşısındakine hakaret edip ve bu hakaretin delilerini sunamıyorsa işte o kendisiyle çelişen bir aklın zihniyeti ve düşüncesi olur ama kendine mücahit deyip te hakaret karşısında bile onlara telkin ederek ve nasihatte bulunuyorsa işte bu erdemlik gerçek insan ve gerçek Müslümanda bulunması gereken bir duruştur
El Nusra Bunu Başarmazı onur Verici Bir Duruştur Nasihat Etmek Kadar güzel Bişey yoktur demekki onlar için gerçekten üzülüyorlar ve ordaki samimi Müslümanlara Seslerini Duyurmaya Calışıyorlar Maşallah

Allah svt. İşlerini kolaylaştırsın, bize de cesaret versin...

Kuteybe Çevrimdışı

Kuteybe

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah islah etsin.facebookta ibrahim usame diye bir zoytari vardi. Takla habere baktimda simdi o zoytariyi fitneci olarak ilan etmisler. BaYanlari kandirip mal caliyormus en dogrusunu Allah bilir. Simdi butur heva ve hevesini herseyin onunde tutan isi hep asirilik olanlar cihad meydanlarini kirletmektedir.

Mikroplar nasil pis yerleri sever copluklerde urerse ahlaktan nasibini almamis heva perestlerde boyle karanlik ortamlarda uruyor. Oyle ya canini sıkan adami oldur malina el koy karisina goz dik. Sonra birbirine dus. Seytan oyuncak edinmis. Ama fitneciler insallah muktedir olamayacaklar. Rabbimin bu ummete rahmeti olarak hak uzere olanlar surekli bulunacaktir.

Kuteybe Çevrimdışı

Kuteybe

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
“Başınıza gelmesinden en çok korktuğum şey, Kur'ân okuyan, sonra da parlaklığı yüzünde belirince İslam'a da yardımcı iken İslam'dan sıyrılıp çıkan ve onu arkasına atan, komşusuna kılıçla yürüyen, onu müşriklikle itham eden kimsedir" dedi. Ben: "Ey Allah'ın Resulü! Müşriklikle itham eden mi, yoksa edilen mi şirke daha yakındır?" dedim. Allah'ın Resulü (s. a. v.): "Şirkle itham eden kişi şirke daha yakındır" dedi. (Ebu Yala)”

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
bu dürzüler müslümanı cihad tan soğutmaktan başka bir işe yaramıyorlar !

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
9/11 2001 (11 yasindayim) olaylarindan sonra gönlümde seyh ben laden'e karsi bir sevgi doldu, sadece yüzüne baktigimda vallahi ben böyle bir yüz görmemistim. müslümana merhametli, kafire çetin ve korkunç bakislardi, bu nur yüzlü insan kötü olamaz buna emindim,yaptiklari dava bizleri hiç bahsedilmedi... bunlara bakip kendimi cihatdan sogutmaktansa seyh ben laden vs lere bakip gönlümdeki cihat alevini fazlalastiririm..... diyecegim daha çok sey var ama sözlerle anlatilmaz:uzgnm:

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
böyle gulatlari Allah islah etsin veya helak etsin. bu eski video, devletil islam fil irak vesh sham diyor. evet o usame ibrahim beni tehdit etmisdi twitterdan :) "yazik sizin cocuklarinizin babasiz kalacagina üzülüyorum" demisdi ironik bi seklide mal adam. alhamdulillah kendisi isid'i tekfir edip kacmis :D :D isde böyle olur. seyh eymen ezzevahari'yi hafizahullahu te'ala asliyyun kafir olarak görüyordu.

yeryüzünde müslüman birakmazsan tabiki kacacak delik ararsin.:acpsnr:

Allah islah etsin.facebookta ibrahim usame diye bir zoytari vardi. Takla habere baktimda simdi o zoytariyi fitneci olarak ilan etmisler. BaYanlari kandirip mal caliyormus en dogrusunu Allah bilir. Simdi butur heva ve hevesini herseyin onunde tutan isi hep asirilik olanlar cihad meydanlarini kirletmektedir.

Mikroplar nasil pis yerleri sever copluklerde urerse ahlaktan nasibini almamis heva perestlerde boyle karanlik ortamlarda uruyor. Oyle ya canini sıkan adami oldur malina el koy karisina goz dik. Sonra birbirine dus. Seytan oyuncak edinmis. Ama fitneciler insallah muktedir olamayacaklar. Rabbimin bu ummete rahmeti olarak hak uzere olanlar surekli bulunacaktir.

Üst Ana Sayfa Alt