Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İslam şeriatı şiarımızdır

Muhammed Yusuf Çevrimdışı

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mısır'da İslami cemaatler adına Parlamentoda bulunan milletvekilleri; "Aramızdaki sorunlarda El Ezher'i merci kabul edeceğiz" dediler.

20111214085613-b.jpg

`Şeriata Aykırı Hiçbir Hükmü Kabul Etmeyeceğiz`

Özgürlük ve Adalet Partisi ile Selefi Nur Partisi’nden birçok milletvekili aralarındaki bazı sorunlarda özellikle de Anayasa’nın 2. Maddesinin esas alınması hususunda El Ezheri merci kabul ettiklerini ilan ettiler.

Adalet ve Özgürlük Partisi’nden Muhammed İbrahim Mansur: “Yasalar, İslam Şeriatını ana kaynak kabul eder” şeklindeki Anayasanın 2. Maddesini esas kabul ettiklerini ve Medyanın sorunları büyütmesini “Kabul Edilemez” bulduklarını ifade etti.
Milletvekili Mansur; “ Bazıları, selefilerin bize saldıracağı, etnik çatışmalar çıkaracağı ve turistlere saldıracağı söylentilerini yayıyor. Bu tamamen asılsızdır.” dedi.

Mansur: “Ezher’in çıkaracağı kararlara bağlı kalacaklarını, İslam’ın Şeriatına aykırı hiçbir şeyi kabul etmeyeceklerini” sözlerine ekledi.

Doğruhaber

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
İnşaALLAH

TEK temennimiz o

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yok be akhi...keşke öyle olsa...parlementoya giriyorlar ray aynı ray tiren aynı tiren makinistler değişiyor o kadar....inşallah yanlış düşünüyorumdur

K Çevrimdışı

kaynak

Üyeliği İptal Edildi
Banned
yanlış

yavaş yavaş bir bakmışsın mısır islam cumhuriyeti olmuş tabi abd ve ingiltere ile mücadele sürekli olursa yoksa onların kuklası olurlar

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
orada ilk ikhwan gibi bir topluluk oluşmadıkca...islam hakkı ile abad olmaz..(bence) hem öyle bir şey sezmiş olsa baş tağutlar anında füzeleri çevirirlerdi mısıra...mısırın firavunu eksik olmaz akhi..

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yanlış

yavaş yavaş bir bakmışsın mısır islam cumhuriyeti olmuş tabi abd ve ingiltere ile mücadele sürekli olursa yoksa onların kuklası olurlar

bu söz bana tr deki eski mücahid yeni müteahhitlerin laflarını hatırlattı onlarda böyle diyorlar.... yavaş yavaş sezdirmeden çaktırmadan bir bakmışsın hoop şeriat gelmiş ....:) ya hiç olur mu böyle şey tmm şeriat gelecek bir gün inşeallah ama böyle yavaş yavaş geleceği falan ...sünnetullah'a uyar mı?

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
orada ilk ikhwan gibi bir topluluk oluşmadıkca...islam hakkı ile abad olmaz..(bence) hem öyle bir şey sezmiş olsa baş tağutlar anında füzeleri çevirirlerdi mısıra...mısırın firavunu eksik olmaz akhi..

ahi doğru yolda olup olmadıkları sadece abd ve diğer kafir ülkelerin onlara olan tutumlarıyla mı anlaşılır?

K Çevrimdışı

kaynak

Üyeliği İptal Edildi
Banned
bu söz bana tr deki eski mücahid yeni müteahhitlerin laflarını hatırlattı onlarda böyle diyorlar.... yavaş yavaş sezdirmeden çaktırmadan bir bakmışsın hoop şeriat gelmiş ....:) ya hiç olur mu böyle şey tmm şeriat gelecek bir gün inşeallah ama böyle yavaş yavaş geleceği falan ...sünnetullah'a uyar mı?

yanlış anlamışsın yavaş yavaş derken resul (s.a.v) hayatındaki gibi
bugüne vurursak ilk önce halk ayaklandı kanlı günler yaşandı sonra devrim oldu derken seçimler geldi ve ihvan birinci parti oldu bir bakmışsın referandumla şeriat geldi olmaz mı dersin :)

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kaynak akhi aklın alıyormu hiç meşru bir işe gayri meşru yolla ulaşılırmı...hedefin sahih ise izlediğin yolda sahih olcakki o yol seni hakka götürsün....

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Mısır'da İslami cemaatler adına Parlamentoda bulunan milletvekilleri; "Aramızdaki sorunlarda El Ezher'i merci kabul edeceğiz" dediler.

20111214085613-b.jpg

`Şeriata Aykırı Hiçbir Hükmü Kabul Etmeyeceğiz`

Özgürlük ve Adalet Partisi ile Selefi Nur Partisi’nden birçok milletvekili aralarındaki bazı sorunlarda özellikle de Anayasa’nın 2. Maddesinin esas alınması hususunda El Ezheri merci kabul ettiklerini ilan ettiler.

Adalet ve Özgürlük Partisi’nden Muhammed İbrahim Mansur: “Yasalar, İslam Şeriatını ana kaynak kabul eder” şeklindeki Anayasanın 2. Maddesini esas kabul ettiklerini ve Medyanın sorunları büyütmesini “Kabul Edilemez” bulduklarını ifade etti.
Milletvekili Mansur; “ Bazıları, selefilerin bize saldıracağı, etnik çatışmalar çıkaracağı ve turistlere saldıracağı söylentilerini yayıyor. Bu tamamen asılsızdır.” dedi.

Mansur: “Ezher’in çıkaracağı kararlara bağlı kalacaklarını, İslam’ın Şeriatına aykırı hiçbir şeyi kabul etmeyeceklerini” sözlerine ekledi.

Doğruhaber

Hasan el benna, Abdulkadir Udeh, seyyid Kutub'a ihanet eden , menhecinden ayrılıp kısa zamanda idareye gelebilmek için beşeri metodlara sapanlar rezil olacaklardır! Bu sunnetullaha aykırıdır. Şeytan onlara yaptıklarını süslü gösteriyor. Allah ıslah etsin

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
muhammed said kardeş aşağıdki hadis bu konuya cevap inş...

Peygamberimizin ashabından Abdullah b. Muğaffel (r.a.) şöyle anlatmıştır:
"Bir adam gelerek, "Ey Allahın Resûlü! Ben seni seviyorum" dedi. Resûlullah (s.a.v.) ona: "Ne söylediğine dikkat et!" dedi. Adam yine, "Vallâhi, ben seni seviyorum!" deyip, bunu üç kere tekrarladı. Resûlullah (s.a.v.) bunun üzerine adama şöyle dedi: "Eğer beni seviyorsan, fakirliğe karşı zırh hazırla. Çünkü beni sevene fakirlik, hedefine akan selden daha süratli gelir." [Tirmizî, Zühd 36 (2350)

yani bizler rasulun yoluna girdikmi bilki belalar ardı arkasına kesilmeden gelecektir....şunu bilki kafirler durumdan razı iseler orda bir sıkıntı var demektir...yok razı değillerse oraya aç köpekler gibi uşuşuyorlarsa bilki orda hakkın sesi gür çıkmaya başlamış onu susturmak istiyorlar demektir...nitekim afkanistanda taliban islam devleti kurmuştu da aç köpek gibi dört bir koldan bütün dünya ülkeleri saldırmadımı....şu anda amd nin yanında nato adı altında kaç işgalci ülke var afganistanda biliyormusun....türkiyede bunlardan biri

K Çevrimdışı

kaynak

Üyeliği İptal Edildi
Banned
doğrudur afkanistan vesikası ortadadadır

peki ben sana sorayım bugün mısırda kaç ülke nin ajanı var ordu kimin elinde köşe başları kimin elinde

ha demekle olmuyor afkan islam devleti kurulana dek binlerce insanın kanı akıtıldı ambargo gördü vahşet gördü
bundan sonra oldu

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
muhammed said kardeş aşağıdki hadis bu konuya cevap inş...

Peygamberimizin ashabından Abdullah b. Muğaffel (r.a.) şöyle anlatmıştır:
"Bir adam gelerek, "Ey Allahın Resûlü! Ben seni seviyorum" dedi. Resûlullah (s.a.v.) ona: "Ne söylediğine dikkat et!" dedi. Adam yine, "Vallâhi, ben seni seviyorum!" deyip, bunu üç kere tekrarladı. Resûlullah (s.a.v.) bunun üzerine adama şöyle dedi: "Eğer beni seviyorsan, fakirliğe karşı zırh hazırla. Çünkü beni sevene fakirlik, hedefine akan selden daha süratli gelir." [Tirmizî, Zühd 36 (2350)

yani bizler rasulun yoluna girdikmi bilki belalar ardı arkasına kesilmeden gelecektir....şunu bilki kafirler durumdan razı iseler orda bir sıkıntı var demektir...yok razı değillerse oraya aç köpekler gibi uşuşuyorlarsa bilki orda hakkın sesi gür çıkmaya başlamış onu susturmak istiyorlar demektir...nitekim afkanistanda taliban islam devleti kurmuştu da aç köpek gibi dört bir koldan bütün dünya ülkeleri saldırmadımı....şu anda amd nin yanında nato adı altında kaç işgalci ülke var afganistanda biliyormusun....türkiyede bunlardan biri

haklısın kardeşim hakkını helal et...

S Çevrimdışı

Saadetdevri

Üye
İslam-TR Üyesi
El ezher Misir laik olsun türkiyeyi örnek alsin diye fetva vermistir.
Ve asla benimsenecek bir yer degildir.
Bu kardesler bilmiyor sanirim.

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
El ezher Misir laik olsun türkiyeyi örnek alsin diye fetva vermistir.
Ve asla benimsenecek bir yer degildir.
Bu kardesler bilmiyor sanirim.
El ezhermi vermiş o fetvayı?Valla merak ettim nerde o fetva? Allahu alem sen ezheri kendi diyanet başkanlığın ile karıştırdın?

S Çevrimdışı

Saadetdevri

Üye
İslam-TR Üyesi
Arap Baharı’yla 30 yıllık Hüsnü Mübarek rejimini sone erdiren Mısır’da yönetimi elinde tutan Yüksek Askeri Yönetimi, yeni anayasa ve yeni hükümet çalışmalarına devam ederken, Sünni aleminin en büyük otoritesi kabul edilen El Ezher, Mısır’ın geleceği konusunda tarihi öneme sahip bir bildiri yayınladı. Haftalardır ülkenin önde gelen entellektüelleri ve dini liderleri ile toplantı yapan El Ezher’in Büyük İmamı Ahmed El Tayyip, “Dinden arındırılmış, modern ve demokratik bir Mısır’ı desteklediklerini ilan etti. Fransı haber ajansı AFP, laiklik kelimesine vurgu yapmadan din ve devlet işlerini tamamen birbirinden ayıran Dini liderin konuşmasını “İslami otorite modern ve laik bir Mısır istiyor” başlığıyla abonelerine duyurdu.

Bildiri “devrim” niteliğinde

El Ahram gazetesi, El Ezher’in bildirisini “Tarihi” olarak niteledi. Bağımsız El Şoruk gazetesi ise “devrim” nitelemesinde bulundu. Gazete, bildirinin yazılmasına Kıpti azınlığın ve aktivistlerin de katkıda bulunduğunu ifade etti. El Tayyib’in Devlet Televizyonu’nda açıkladığı 11 maddelik bildiride şu görüşlere yer verildi:

- İslam öğretisi tarihi boyunca hiç bir zaman dini veye teokratik bir devlet deneyimi olmamıştır. Teokratik devletler her zaman otokratik ve insanlara eziyet eden devletler olmuştur.

- El Ezher olarak Mısır’da güçler ayrılığına dolayı ve tüm vatandaşlarına eşit hakları garanti altına alan modern, demokratik ve anayasal bir hükümet kurulmasını
Haber: El Ezher'den laiklik ça?r?s? haberi / Haber, Haberler, Haberi, Haberleri, Haber oku, Gazete, Gazetesi, Gazeteleri, Gazete oku

Allaha SIGINIRIM diyanetten ve onun avanelerinden.
Ne kemalistim ne demokrat ne laik ne partici ne kominist
SONUNA KADAR MÜSLÜMAN VE ALLAHA KULUM.