Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru İslam-tr Net'e Vahhabi İftirasını Kimler Atar?

M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleyküm. Vahhabiliğin görüşlerinin büyük bir bölümü ile bu sitenin görüşleri aynı. Bu site vahhabi midir?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Selamun Aleyküm. Vahhabiliğin görüşlerinin büyük bir bölümü ile bu sitenin görüşleri aynı. Bu site vahhabi midir?
Aleykum selam we rahmetullah;
(Vahhabiliğin görüşlerini bildiğine göre) Konuyu açan vahhabi midir?

M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam we rahmetullah;
(Vahhabiliğin görüşlerini bildiğine göre) Konuyu açan vahhabi midir?
Değilim. Tevessül ederken araya kişi koyma, mevlid ve kutlu doğum haftalarını kutlama, alimlerin türbelerini ziyaret etme gibi şeylere karşı çıkıyorsunuz. Bunlara vahhabiler de karşı çıkıyorsunuz. O yüzden sordum.

Halid Ahmed Çevrimdışı

Halid Ahmed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Farkettiyseniz sitede soruları cevaplayan hocalar (Allah Azze ve Celle hepsinden razı olsun)Meselelere duyguları ve taassupları ile değil Kur'an,Sahih sünnet ve 3 hayırlı nesli uzerinde bulduğumuz şeylerle cevaplıyorlar.Sizce bu yanlış mı?

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Değilim. Tevessül ederken araya kişi koyma, mevlid ve kutlu doğum haftalarını kutlama, alimlerin türbelerini ziyaret etme gibi şeylere karşı çıkıyorsunuz. Bunlara vahhabiler de karşı çıkıyorsunuz. O yüzden sordum.

Buna dınımız ıslam ve Rasûlullah karsı cıkıyor bizde onları uyguluyoruz nası yanlıs ola kı ?

M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben içinizde olanı bilemem. Vahhabiler ile ortak görüşleriniz olduğunu görünce şüphelendim. Eğer vahabi iseniz sizden uzağım. Değilseniz sorun yok.

S Çevrimdışı

Silinmiş Hesap

Guest
Ben içinizde olanı bilemem. Vahhabiler ile ortak görüşleriniz olduğunu görünce şüphelendim. Eğer vahabi iseniz sizden uzağım. Değilseniz sorun yok.
Sen İngiliz ajanı dersin biz alim deriz sen vahhabi dersin biz Selefi salihin deriz.Nurettin Yıldız’ın bu vahhabi adlandırmasıyla ilgili videosu var izleyip taassubundan kurtulursun inşAllah

E Çevrimdışı

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
biz hakk ve kuran ve de sahih sünnetin ve de selefin anlayışının menhecindeniz.
vahhabilik kavramı cahillerin ağzında çiğnediği sakız gibidir.! varsın çiğnesinler.!
kuran ve sahih sünnete uyan ve de ona davet edenin adı sanı mezhebi, milleti hiç önemli değildir.!

Abdulmuizz Fida

Admin
Saydıklarına göre Ashab da Vahhabi'ymiş!

Tevessül'ün şirk türleri,
Rasulullahın doğumunu bildikleri hale Mevlid kutlamayışları,
Allah (c.c.)'yi bırakıp, Türbedeki kemiklerden yardım istemeyişleri

M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nureddin Yıldızın videosunu izledim ve konuyu daha iyi idrak ettim. Sitenin akidesinde bir sorun yok gibi gözüküyor. Selametle kalın.

Abdulmuizz Fida

Admin
Nureddin Yıldızın videosunu izledim ve konuyu daha iyi idrak ettim. Sitenin akidesinde bir sorun yok gibi gözüküyor. Selametle kalın.
Bu ne şimdi? Bir sene ve 300'den fazla mesajınla anlayamadığın , ya da bizi yaftaladığın Vahhabilik inancından bu kadar çabuk vazgeçebilecektin, baştan iyice araştırıp da aleyhimize başlık açma vebaline girmesen olmaz mıydı?

Sitenin akidesinde sorun yoksa, saydığın fiilleri akide edinenlerde (başta sen) sorun olduğunu anlasak, hata etmiş olmayız değil mi?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Güneş balçıkla sıvanmaz.

Radikal,terörist,vahhabi deye dursunlar
Hak ilelebet payidar olacaktır

osman1987 Çevrimdışı

osman1987

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

Ben de daha önce tasavvufcuydum.Allaha hamd olsun kurtulduk.Çok eksiği var bunu kabul ediyorum.Lakin en çok korktuğum Allaha ait olan haklari başkalarına vetmek.Onların anlattığı menkibeler,yasamis oldugun olağanüstü hadiseler gözünü kör etmesin istidrac denen bir şey var.Ölçü Kuran ve Sünnet.M.Bin Abdulvehhab peygamber değil hatalari olabilir lakin Onun hatası 2 ise Tasavvufçuların 1000 dir ve tasavvufcularin ki affedilmez kısma giriyor.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suna bır acıklık getırelım
SİTEMİZ VAHHABI AHHABI MAHHABI DEGILDIR.
SİTEMİZ QURAN VE SUNNET ILE RASULALLAH VE ASHABI ILE VE SAHIH OLAN ALIMLER ILE HAREKET EDEN BIR SITEDIR.

ONA BUNA SUNA MAL EDILEMEZ...!

Sitede yaklasık neredeyse mılyona yakın konu var.Sorulan sorulardan zıyade verılen cevaplar her daım sahıh delıllere dayalı oldugu halde ve quran ve sunnet ısıgında cevap verıldıgı halde cıkıpta sız buncumusunuz suncumusunuz dıye bır yere ıntısap etmenız yanlıs bır durumdur...

Lutfen Helekı İslam ın en hassas bır konu oldugu su donemde bu tarz seylerle bırbırımızı yormayalım.

Biz ALLAH ve rasulune ıtaat eden ALLAH ın ıstedıgı sekılde bır kul olmaya calısan ve bu yolda ılerlemeye calısan kımselerız.

Kısaca bır yerlere ılla tarafmısınız dıye dıretecek olursanız Evet BIZ ALLAH VE RASULUNUN VE ONUN YOLUNDAN GIDEN ASHABININ TARAFIYIZ.

Otesını bılmıyorum bılmıyoruz zaten de yok.
Muslumanlar Bir vucut gıbıdır.Ya onun bır azası olursun yada ondan kopan bır parcası...

M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu sitenin görüşleri ile Vahhabiliğin görüşleri ortak noktada kesişince içime bir şüphe düştü. Kendi akidemden de şüphe ettim çünkü akidem bu sitedeki görüşlere göre şekillendi. Site vahhabi olsaydı akide olarak benimsediklerimi toptan unutur ve sıfırdan başlardım. Bugün anladığıma göre bu site vahhabi değilmiş. Şüpheye düşerek bu soruyu sordum. Sizi vahhabi olarak yaftalamadım. Mesele iyice anlaşıldı bu konuyu kapatabiliriz.

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
Bu sitenin görüşleri ile Vahhabiliğin görüşleri ortak noktada kesişince içime bir şüphe düştü. Kendi akidemden de şüphe ettim çünkü akidem bu sitedeki görüşlere göre şekillendi. Site vahhabi olsaydı akide olarak benimsediklerimi toptan unutur ve sıfırdan başlardım. Bugün anladığıma göre bu site vahhabi değilmiş. Şüpheye düşerek bu soruyu sordum. Sizi vahhabi olarak yaftalamadım. Mesele iyice anlaşıldı bu konuyu kapatabiliriz.

Akideyi veya herhangi başka bir şeyi Vehhabi/Sufi türü kalıp kelimelere göre şekillendirip, doğruluğunu bu kalıp kesimlerin "genel doğruluğu"na (ki böyle bir şey tam olarak yoktur) göre ölçmek büyük bir mantık hatasıdır kardeşim. Öyle yapınca dediğin gibi her şeyi toptan atmak gerekebilir. Ancak temel Kur'an ve Sünnet olunca, ve sair düşünceler bu ikisine göre degerlendirilirse kişi asla bu tür bir temel ayrıma düşmez, ancak belirli meselelerdenki delil ve içtihadların batıl olduğu gerçeğine varabilir.

Dediğin gibi sitedeki bazı görüşler Vehhabi hareketi ve Muhammed ibn Abdulvehhab'ın görüşleri ile kesişiyor, ancak bu söz konusu fikirlerin o harekete nisbet edilmesini gerektirmez, çünkü bu görüşlerin kaynağı onlar değildir, Kur'an, Sünnet ve Selef alimleridir.

Bunun ötesinde de Müslümanlar arasında ayrımlar olabilir Maturidi-Eşari ve İbn Teymiyye'nin öne çıkardığı Selefi akımları gibi. Ancak bu tür farkların önemi yok ve asla beraet ve ayrılık sebebi teşkil etmezler. Çünkü temel kaynağımız aynısıdır.

S Çevrimdışı

Silinmiş Hesap

Guest
MUTEFEKKİR bidat kavramını biliyorsun değil mi?Bilmiyorsan birsürü başlık var adminler delillerle anlatıyor herşeyi basit dille. Dinde olmayan şeyi dinden sayarsan zamanla o yeni dinin olur.Haşa Allah bu dini eksikmi gönderdi?