Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru İslam'a Hizmet Yapmak İstiyorum, Almanca mı Türkçe mi Yapmalıyım?

ozan27k Çevrimdışı

ozan27k

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selam aleykum va rahmetullah kardesler. Allahin izniyle yakin zamanda videolarla vb islama hizmet etmeye niyetliyim.
Almanyada yasiorum ve almancam iyi. Sizce Almanca mi yapiyim Videolari Türkce mi?
Almancadan Islami anlatan Kardesler var Elhamdulillah ama Türkce dilindeki kadar cok degil tabiki.

Videolar: Allahin varligi, Islamin hak oldugu, Mezhep ihtilaflari, Ayetler Hadisler görsel sekilde. Bu sekilde yapmayi düsünüyorum.
Sizce hangi dilde daha faydali olurum?

Allah hepimize rahmet etsin

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Aleykumselam ve rahmatullah kardeşim

Türkçeden almancaya çeviri yapman daha faydalı olur

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
aleykum selam ahi, kendi bölgende almanca yapsan daha iyi olur Allahu alem. Zira türkce zaten bir cok video yapiliyor ama almanca türkce kadar yok cünkü malum alman müslüman sayisi az.Almanca diline ana dil gibi hakim davetciler olursa cok daha iyi olur.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam
Almanca anlatıp,Turkce cevırısını de altına yazarsan her ıkı dıldede islama hizmet etmiş olursun.

• Dua et
Tepkiler: M.S
Muharrem Celik Çevrimdışı

Muharrem Celik

Üye
İslam-TR Üyesi
Selam aleykum va rahmetullah kardesler. Allahin izniyle yakin zamanda videolarla vb islama hizmet etmeye niyetliyim.
Almanyada yasiorum ve almancam iyi. Sizce Almanca mi yapiyim Videolari Türkce mi?
Almancadan Islami anlatan Kardesler var Elhamdulillah ama Türkce dilindeki kadar cok degil tabiki.

Videolar: Allahin varligi, Islamin hak oldugu, Mezhep ihtilaflari, Ayetler Hadisler görsel sekilde. Bu sekilde yapmayi düsünüyorum.
Sizce hangi dilde daha faydali olurum?

Allah hepimize rahmet etsin
Kardesim benle kontaga gecermisin

Üst Ana Sayfa Alt