Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Islamda Tesettür Esastır.!

Davetulislam Çevrimdışı

Davetulislam

Tağutu Reddeden Sağlam bir kulpa Tutunmuştur
İslam-TR Üyesi
Bismillahirrahmanirrahim

Müslüman bir kadının tesettüre riayet etmesi gerekir.Her zaman ve her yerde Asla Kendisine namahrem olan kişilere göstermemesi gerekir.
Müslüman bir kadının giyeceği örtüye, giyeceği çarşaf ve pardesüye riayet etmesi bir mekana, dışarıya veyahut insanların dolaştığı çarşı ve pazara gidince bu çarşafları giymeli ve kendisine namahrem olan kişilere kendisini göstermemelidir.!

Dikkat ederseniz Dünyanın her yerinde artık millet iyice sapıtmıştır. Allahın müslüman bayanlar üzerine farz kıldığı örtü emri çiğnenmiş ve ayaklar altına alınmıştır.

Artık, iman, islam hiç ortada kalmamıştır Millet islam yerine islam dünyasına bela olan demokrasiye uyup neymiş demokrasiymiş özgürlükmüş millet istediğini yapabilirmiş.!

Aslında demokrasi özgürlük değildir, Bedpahlıktır. Sen bu dünyada istediğin gibi giyineceksin. Hiç kıyamet gününü düşündün mü, Allah sana ey insanoğlu benim örtünme emrimi neden yerine getirmedin diye sorunca ne cevab vereceksin?

Allah sana örtünme emrini kesin bir şekilde vermiş.! Bu demokrasi islamdan daha mı üste çıktı. Ha eğer örtünmeyi Allahın emrini bırakıp açık saçık olursan demek ki sen Allahı değil.! Kendine Demokrasiyi ilah edinmişsin demektir.!

Bazı kişileri de görüyoruz. Neymiş örtünüyoruz diye bakıyoruz.! Örtünüyorlar başındaki eşarp üzerindeki pardüse renkli.

Buharinin rivayetinde geçen sahih bir hadiste Aişe R.a Şöyle diyor: Daha örtü emri yeni inmişti Rasulullahın hanımlarından biri benim yanıma geldi başındaki örtü renkliydi onu başından çektim ve dedim ki Ey Safiye sen Rasulullaha Hicab ayeti indiğini duymadın mı? Bunun üzerine başına beyaz bir örtü attım (buhari)

Bakınız. Günümüzdeki İnsanlar neymiş örtünüyorlarmış.!
Yav subhanallah sen örtünmüyorsun.! Zinetini dışarda daha da çok açıyorsun Kendini dışarda daha da süslüyorsun.
Kendini örteceksin hiç bir zinet yerin belli olmayacak.
Bakınız: Cumhurun görüşü kadının gözleri bile görünmüyecek her tarafını örtecek Fakat Bazı Alimler fitne zamanlarında fitne olmasın diye gözün kapanmaması gerektiğini söylüyorlar.!
Ebu hanifeye göre ise sadece yüzü görünecek yüzü dışındaki hiç bir yeri görünmüyecek.!
O'O Günümüzdeki insanlara bakıyoruz; Saçlarıymış Zinetleriymiş namahrem yerleriymiş hepsi açık.!
Ey hakka tabi olan kişiler Soruyorum size? Demokrasi mi Daha iyi Allahın emri mi?
Allahın emrini uygulamayan kişi Allahın emrini uygulamayıp inkar eden kişi müslüman değildir.
Bazı kişiler de vardır ki aman efendim topuklu ayakkabıymış kolonyaymış kokuymuş Yani iyice süslenip dışarı çıkıyorlar.!
Bakınız Buhari-müslimde geçen sahih bir hadiste Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem kadınların dışarıda koku sürünüp ses çıkaran ayakkabılar giymesini yasaklamıştır.!
Günümüze bakıyoruz Dünyada 1000/1000 İnsan varsa Allahın hükmünü Sadece 1000/10 Uyguluyor Her yer betpah olmuş, Amanda efendim demokrasi özgürlükmüş herkes istediğini yaparmış zorlama yokmuş.!
Ey Allahın kulları sakının ki Cehennemde Size Azap Edilecektir. Allah Size Soracaktır.!
Ey ademoğlu neden rasulume tabi olmadın? neden benim emrim gelince boynunu eğip razı olmadım?
İmam şafi diyorki: Kıyamet günü Allah Ademoğullarına ey ademoğlu neden Benim emrime uymadın deyince Allahın emrine uymayan kişi kendisini saptıranı gösterir yarabbim o beni saptırdı ona 100 kat daha azap ver der bunun üzerine Allah azze ve celle "benim emrim açık değil mi ben sana rasul göndermedim mi neden onlara uymadın der ve meleklere emir verir bu adam yüz zincirle zincirlenir ve cehenneme atılır (İmam-ı şafii)
Bakınız: Allahın sadece Bir örtü hakkındaki emrine uymayan kişi cezasını çekecektir.

Welhamdulillahi Rabbil alemin.!

Üst Ana Sayfa Alt