Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İslamı Bozan Üçüncü Maddenin Şerhi

TUVEYLİB Çevrimdışı

TUVEYLİB

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
27252

Usuli Çevrimdışı

Usuli

ےے مِلَّةُ إِبْرَاهِيمَ ےے
İslam-TR Üyesi
"TUVEYLİB"
Ben size bu adamın biyografisini sordum. Kimdir neçidir nerde ilim öğrenmiş ... verdiğin "cevap" soruma cevap niteliğinde olmadığı için kendim bir araştırma yapayım dedim.

Kiçicik bir araştırma yaptım kitabını reklam ettiğin adam "İŞİD"çi çıktı. Rivayete göre bu adamı "İŞİD" öldürmüş. Hangi sebebden öldürüldüğü hakkında bilgi yok. Bu bilgi de ne kadar doğru bilmiyom. Hakkında tam bir malumat elde edemedim.

Size tavsiyem ilmi rabbani alimlerin kitablarından öğren.

Usuli Çevrimdışı

Usuli

ےے مِلَّةُ إِبْرَاهِيمَ ےے
İslam-TR Üyesi
"BüyükBarbaros"
Adam "İŞİD"in şerilerinden birisi. Ama hangi sebebten öldürülmüş o hakda bir bilgi yok.
"İŞİD" Ebu Ömer el-Küveytini de infaz etmiş. Ebu Ömer el-Küveytinin "İŞİD"çi olduğu herkese malum. Bu adamın da hangi sebebten öldürüldüğü belli değil.

Demişsin ki: "İşid öldürmüşse demek ki işidçi değilmiş sağlam şeyhmiş demek ki..."

"İŞİD"in her öldürdüğü sağlamdır anlamına gelmez, ne de her öldürdüğü kötüdür anlamına da gelmez.

"İŞİD" "ÖSO"un adamlarını da öldürüyor. Senin şu mantığınla yaklaşsak demek ki, bular da "sağlam" adamlar❗demi ❓

Sana tavsiyem eğer derdin ilim öğrenib amel etmekse o zaman rabbani alimlerin kitablarından öğren.

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

BüyükBarbaros

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
1-Bu konularla alakalı güncel konuları içeren selefin kitapları yok. 2-İşidçi olması onun sapık olduğunu mu gösterir? İşidin içinde çok sağlam mutedil güzel Müslümanlarda vardı...

Üst Ana Sayfa Alt