Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru İslami Cephe'yi Suudların Desteklediği Doğru mudur?

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
onu geçtim bi çoğu ışid'ci de bunu dayanıyor. Hamavi'nin Suriye'de muhacir katliamı yaptığını aynı şekilde söylüyorlar.

doğru mudur bu

Moderatör tarafında düzenlendi:
halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Zannlara dahaylı koca bir yalan.. İslami cephenin ana unsuru Ahraruşşam defalarca Suudi arabistanın da dahil olduğu şer koalisyonu tarafından vurulmuştur. Bazı işidçiler daha ileri giderek Nusra'nın da suud tarafından desteklendiğini söyleyecek kadar çıldırmış durumdalar. Ayrıca Liva Tevhid (Suriye İhvanı) karargahlarının da yine koalisyon uçakları tarafından vurulduğuyla ilgili bir haber görmüştüm. Birleşik Arap emirliği (suudun en büyük partnerlerinden);

Liva Tevhid ve Ahrar'ı terör listesine aldığını unutmayalım ki bu İslami Cepheyi terör listesine almak gibi birşeydir. Bu iddia saçma sapan ve tutarsız, bir o kadar da sui zan kokan bir iddiadır.

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Geriye sadece Ceyşul İslam (islam ordusu) grubu kalıyor ki lideri Zehran Alluştur. Bu adamın çok tekin olmadığını pek çok kimseden duydum. İnşallah samimi Ceyşül İslam tabanı kendisine daha şaibesiz bir lider seçer. Ama buna rağmen Nusra ile İslam Ordusunun hiçbir problemi yoktur Gutada.. İslami Cephe içerisindeki en halis gruplar;

Sukuruşşam ve Ahraruşşam tugaylarıdır. Bunların yapıları, hedefleri ve temiz mücadeleleri ortadadır.

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şunu kesin olarak biliyoruz ki Ahrar, Sukur ve Nusra'nın işid'in çoluk çocuğunua sahip çıktığını onlara tecavüz olayının asılsız olduğunu, yapılan yanlışlar varsa da cemal maruf denen şerefsiz ve çetelerinin işi olduğunu, işid'in şeriata muhalif olarak tüm gruplara cephe aldığını, daha fitne çıkmadan önce nusra başta olmak üzere diğer hiçbir gruba zaten müslümanmış gibi muamele etmiyordu işid. Bir nusra mücahidi selam verdiğimiz zaman selamımızı dahi almıyordu diyor işid savaşçıları için.. Ortada daha hiçbir şey yoktu.

Ayrıca fitneye sebep olan işid'in itici davranışlarına da ayrı bir paragraf açmak lazım. Halka ve diğer gruplara yaptığı muamele artık sabredilemez bir noktaya gelmişti. Hatırlarsanız Kuzey Fırtınası adlı çeteyle azezde çatışan işid'i Liva Tevhid tugayı arabuluculuk yaparak yatıştırmıştı. Nureddin Zengi tugaylarıyla işid beraber ameliyelere dahi çıkıyordu. Sonra ne olduysa fitne den sonra bunların hepsi mürted oldu. İşid'in yaptıklarının savunulacak hiçbir tarafı yok. Tevbe etmesi gereken, adım atması gereken taraf işid'dir.

Yinede son olarak belirteyip ki olaylar artık Esed'le İşid arasında kalmayı gerektirecek kadar işin içinden çıkılmaz bir hale gelirse müslümanlar ikrahen de olsa işid'i seçmelidir. Şu anda Allah swt yardımcıları olsun işleri gerçekten zor. En çokta Ceyşül Muhacirin val Ansar grubunu takdir ediyorum. Gerçekten samimi bir şekilde mücadeleye devam ediyorlar. Bir yandan da ateşktesin sağlanması için ellerinden geleni yapıyorlar.

Üst Ana Sayfa Alt