Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Islami Davet Çalışmaları

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum ve Rah. ve Ber.

Kardeşlerim şu an ümmetin yeniden şekillenip büyük bir uyanışın eşiğinde olduğunu görebiliyoruz benim önerim ve sizlerden isteğim İslami Davet Çalışmalarıyla(broşür,afiş,kart,vs) Cami çıkışlarında halka ve özel olarak cami imamlarına bir tebliğ mektubu ya da broşür hazırlayalım diyorum...Dağıtımda istekli kardeşler elbette olacaktır :) evinde yazıcı olan yazdırabilir ya da fotokopi çektirip dağıtmak bile eminim büyük tepki ve uyanışlara yol açacaktır hassas bir dönemdeyiz profesyonel olarak broşür basabiliriz dua ile ilgili bi çalışma vardı forumda zaten bunu da ekleyebiliriz.
önerilerinize ihtiyacım var ben kısa bi broşür tarzı bişey derlemeye çalıştım başlangıç olarak, bu şekilde belirli bir taslak oluşturabilirsek bir şekilde bastırıp dağıtabiliriz doyurucu,sade ve anlaşılır bir dille yazılmış örnekler bekliyorum

Cami İmamlarına Yönelik, Özellikle Tevhid ve Tağutu Anlatan,Günümüz Meselelerinden Bahseden Samimi Bir Dille Yazılabilir(ilmi açıdan doyurucu olmalı)

Halka Yönelik, sade ve anlaşılır bir biçimde 1-2 sayfalık yazılmış güzel açıklanmış fotokopiler iş görür

Aklıma gelen şimdilik bunlar üzerinde çokça kafa yormamız gereken bi konu

örnek başlangıç için:
https://www.mediafire.com/?37qgc3ju5ihdfuz

feyzullah birışık'ın davet broşürleri gibi yapılabilir tevhid-tağut-cihad konusunda
http://www.brosuriledavet.com/
örnek afişler:http://www.gencmuslumanlar.com/2013/09/din-nedir-grafik.html

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
hadi akhiler ne bekliyonuz

@IsLaM4eVeR @Abdulmuizz Fida abilerimi sahaya davet ediyorum:)

yukarıda belirttiğim gibi belli kitlelere yönelik usulünce tebliğ metni yazarsanız ümmet adına kardeşlerle dağıtacağız bu ecirden pay almak istemezmisiniz?? istişare kurulu oluşturup özelden de halledebiliriz isteyen gelsin :)

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
aleykum selam ahi Allah sana hayr versin.

Suan diyanet isleri bakanligi ile ilgili bir video yapilmaktadir diyanetin ne tür bir hiyanet icinde oldugu anlatilacak olan profosyonel bir belgesel hazirlaniyor.

Dedigin brosur ya da fotokopi ile alakali davete gelince güzel ahi.

Bunun icin sistemli ve organizeli olmak gerek aksi halde bu isin devami asla gelmez.

Öncelikle ayri bir fon olusturup, sirf bu isler icin maddi bir fon yapmak gerek, ardindan dagitma usulleri bulunur. Ilmi yazi olarak zaten kaynak cok.

Islamfonide dua kitap hediye kampanyasi bu is icin bir baslangicdi, bir fon olusturulur sonra oradan cikacak kitap ya da brosur öncelikle tevhidi derneklere ve insanlarla icli disli esnaflara gönderilebilir ve daha da güzeli forumdan gönüllü cikarsa bu sekilde ben brosuleri alip cuma namazinda dagitabilirim gibisinden , dagitma icin de güzel olur.

Suan mesala fonumuzda büyük sirkte mazeret konusu adli kitap bulunmakta ve bu kitabi biz suan isteyenlere ücretsiz gönderebiliyoruz bunun yaninda dua kitabimiz var. Ve bu sistem daha da sistemli olursa dedigin gibi neden olmasin.

Bence bunun icin su iki etmeni arastirmamiz gerek.

1- maddi fona kim destek cikacak
2- daha önemlisi dagitimi kimler yapabilecek.

maddi olarak bu isin altina elimizi sokanlardan oluruz ve dagitim olarak derneklere gönderme de ben sahsi olarak yardimci olabilirim. Ama tek kisi asla yetmez. En az 10 tane kalifiye kardes gerek.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Maddi olarak belirli bir alt sınır koymassak küçük büyük herkes yardım edecektir...çevremizden,tanıdıklarımızdan toplayıp biraz fedakarlık da yaparsak neden olmasın herkes elini taşın altına koyarsa bu iş olur

Dağıtım noktasında birlik olmamız gerek fakat tek başımıza kaç kişiye ulaşabiliriz ki diye de umutsuzluğa kapılmayalım bir cami imamı bu vesileyle tevhid bilincine ulaşırsa cemaatini de davet edecektir elden vermeye çekinenler mihrabın önüne falan koyabilir,kapı önlerine koyabilir afiş şeklinde olursa görünür yerlere yapıştırırız olmadı dağıtabildiğimizi dağıtırız inanın çok faydası oluyor yeter ki Allah'a karşı görevimizi yerine getirelim hidayete erdirecek olanda bizleri ıslah edecek olan da odur

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
alt ya da üst sinir koymayiz ins. ahi ben bir arastirim brosulerin basilma fiati toplu kac tl.

Tasarim icin ayrica para aliyorlar ama ben tasarimi bir kardese yaptiririm insaAllah.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun abi

Allahın vaadi elbet gerçekleşecek türkiye islam toprakları haline gelecek ve bu dönem sanırım bir başlangıç umarım bizde buna vesile olanlardan oluruz suriyede olduğu gibi davasını sahiplenen yiğitler çıkıyor elh. burdada halk bilinçlenirse tevhidi bir uyanış kaçınılmaz herkes düzenden şikayet ediyor bu günlerde en bağnaz taassupçu dediğimiz adamları sistemi eleştirirken görebiliyoruz

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ahi basit isler degil kücük ama cok büyük bence. Bir gün bir ortamda, nusret cephesi icinde komutanlik yapan bir kardes, Abdullah yolcuya, hocam biz akideyi sizin zamaninda (irakda) dagittiginiz brosurlerden ögrendik demisti ve bunu tek diyen o da degildi. Asiyi güzel yere yapabilirsek meyvesi her zaman cesit cesit güzellikde olur.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
emri bil maruf'un önemi bu işte benim değişimim bir günde bi kaç dakikalık video vesilesiyle oldu elh., tevhide/islama ne kadar uzakmışım diyip onu anladığımızda hiç duymadığımız ayetlerin bize öğretilenin tam tersini söylediğini gördüğümüzde Allah kalbimizi islama açıyor ve geceler yetmiyor okumaya, eğer iyiliği yayarsak Allah bize hayr verecektir yoksa sonumuz hüsran

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
@IsLaM4eVeR abi araştırdın mı fiyatları

ben biraz baktımda netten çok makul görünüyor fiyatlar

Son düzenleme:
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ahi insaAllah yarin fiatlari ögrenirim, ilk etapda feyzullah abinin yaptiklarindan ya da kendi yazilarizdan imanla ve imana tesvik edici tefekkürle alakali bir 5 ya da 10 sayfalik bir brosürle giris yapabiliriz Allahu alem.

Buradaki kardeslerde fikir asamasinda destek cikarsa daha zengin ve daha dogru güzel görüsler ortaya cikabilir insaAllah.

istisarede bereket vardir.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Allah swt razı olsun katılımın olmamasını anlayamıyorum,konu her zaman istişareye açık herkes fikrini sunabilir, ortak bir noktada karar alınıp uygulanır sonrada