Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İslam'i kitap satışı

M Çevrimdışı

Müfteri Pezdevi

ÜYE
Banned
Selamün Aleyküm Arkadaşlar elimde bir kaç kitap var bunları satmak istiyorum resmini paylaştıgım kitapları satmak istiyorum nerde satabilirim kendim okumuyorum

Ekli dosyalar

• IMG_20210913_013843.jpg
    IMG_20210913_013843.jpg
    78.8 KB · Görüntüleme: 142
  • IMG_20210913_013831.jpg
    IMG_20210913_013831.jpg
    89.2 KB · Görüntüleme: 92
  • IMG_20210913_013822.jpg
    IMG_20210913_013822.jpg
    62.2 KB · Görüntüleme: 96
İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamün Aleyküm Arkadaşlar elimde bir kaç kitap var bunları satmak istiyorum resmini paylaştıgım kitapları satmak istiyorum nerde satabilirim kendim okumuyorum

Kardeşim, kefil olmadığımızı kitapları satmayalım.
İmam Mevdudi'nin "Cihad bilinci" isimli bir eseri var isede en azından ben bilmiyorum.
İbrahim Gadban ise aşırı bir kişidir, onun kitaplarını satmak ve fikirlerini yaymak caiz değildir.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleyküm selam. Ben hepsini Letgo'da sattım. Sahibinden'de Ebu Hanzala ilanlarım reddedilmişti.Ama Letgo'da sorun yok. Yalnız ben uğraşmamak için genelde hepsini 5'er liraya ve 10 civarı vs sattım küçük kitapların. Görünce konuya yazayım dedim.

Bir de Facebook Marketplace kısmından da satmıştım. Yalnız o ara satış gruplarına da girip ilanı orada vermiş de olabilirim.

Sahibinden'den de Ahmed Kalkan'ın akaid kitabını satmıştım, 2 ciltlik. Ama onu iyi fiyata sattım tabi ki, kocaman büyük ciltliydi.

Letgo'da tevhid kelimesini kullanırsanız başlıkta, daha kolay bulunur.

M Çevrimdışı

Müfteri Pezdevi

ÜYE
Banned
Aleyküm selam. Ben hepsini Letgo'da sattım. Sahibinden'de Ebu Hanzala ilanlarım reddedilmişti.Ama Letgo'da sorun yok. Yalnız ben uğraşmamak için genelde hepsini 5'er liraya ve 10 civarı vs sattım küçük kitapların. Görünce konuya yazayım dedim.

Bir de Facebook Marketplace kısmından da satmıştım. Yalnız o ara satış gruplarına da girip ilanı orada vermiş de olabilirim.

Sahibinden'den de Ahmed Kalkan'ın akaid kitabını satmıştım, 2 ciltlik. Ama onu iyi fiyata sattım tabi ki, kocaman büyük ciltliydi.

Letgo'da tevhid kelimesini kullanırsanız başlıkta, daha kolay bulunur.
kardeşim bende baya sattım bunlar kaldı

T Çevrimdışı

toprakmisali

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim, kefil olmadığımızı kitapları satmayalım.
İmam Mevdudi'nin "Cihad bilinci" isimli bir eseri var isede en azından ben bilmiyorum.
İbrahim Gadban ise aşırı bir kişidir, onun kitaplarını satmak ve fikirlerini yaymak caiz değildir.
İbrahim Gadban şeker gibi bir tevhid ehli hocadır....Aşırılığıda yoktur. Çok mtedil birisidir....

T Çevrimdışı

toprakmisali

Üye
İslam-TR Üyesi
Aferin Müslüman kimse Rabbine teslim olan, Allahın ve Rasulnün tekfir ettiğini tekfir eder....

T Çevrimdışı

toprakmisali

Üye
İslam-TR Üyesi
Hak ettiysen tekfir edilmeyi elbette tekfir edecek yok ama bunu gerektiren bir durum yoksa mesele başka....

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hak ettiysen tekfir edilmeyi elbette tekfir edecek yok ama bunu gerektiren bir durum yoksa mesele başka....

Hak eden kişi kişinin kardeşi, babsı hatta kendisi dahi olsa tekfir eder. Nitekim ihtida ederek Müslüman olan kişiler, kendi geçmişteki hallerini tekfir etmektedirler.
Ancak, hevasından başka bir yerden delili olmayan kişilerin bu şekilde tekfir etmesi kabul edilemez. Bu aşırılıktanda öte haricilikitir ve İbrahim Gadban düpedüz haricidir.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hak eden kişi kişinin kardeşi, babsı hatta kendisi dahi olsa tekfir eder. Nitekim ihtida ederek Müslüman olan kişiler, kendi geçmişteki hallerini tekfir etmektedirler.
Ancak, hevasından başka bir yerden delili olmayan kişilerin bu şekilde tekfir etmesi kabul edilemez. Bu aşırılıktanda öte haricilikitir ve İbrahim Gadban düpedüz haricidir.
Neyini gördün de böyle konuşuyorsun?

M Çevrimdışı

Müfteri Pezdevi

ÜYE
Banned
İbrahim hoca çok mutedil hikmetli bir ilim ehlidir...Sen harici görmemişsin hiç herhalde :) Şayet iddialarında samimiysen gel İbrahim hocayla görüş....
İstemiyorum kardeşim annemi babamı tekfir ettim onun yüzünden ondan dolayı gerek yok daha sonra ebu ubeyde dinleyen bir arkadaş da beni murcie veya
Site kurallarına aykırı olmasa bir kaç videosunu paylaşmak isterdim...
Bana telegram dan ')

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aşırı tekfir hastası reklamı sebebiyle 30 gün yasak!
Bu aşırı tekfir hastaları için bir liste yapılsa fena olmaz çünkü bu konu vesilesiyle sitede gadban kelimesini arattım ve hiç olumsuz bir yazıya rastlamadım. Hayır ben tanımıyorum zaten de en azından bir liste olsa kim nedir bilirdik. Ben sitede ismine rastladıkça ehli sünnet alimi olduğu izlenimine kapılmıştım ne yalan söyleyeyim. Millet sürekli kitaplarından alıntı vs yapmış.

Hicret Vakti Çevrimdışı

Hicret Vakti

Üye
İslam-TR Üyesi
Bu aşırı tekfir hastaları için bir liste yapılsa fena olmaz çünkü bu konu vesilesiyle sitede gadban kelimesini arattım ve hiç olumsuz bir yazıya rastlamadım. Hayır ben tanımıyorum zaten de en azından bir liste olsa kim nedir bilirdik. Ben sitede ismine rastladıkça ehli sünnet alimi olduğu izlenimine kapılmıştım ne yalan söyleyeyim. Millet sürekli kitaplarından alıntı vs yapmış.
İlim sahibi abilerimiz tehlikeli görüşleri olduğunu düşündüğü kişilere delillerle reddiye yapsa ondan daha etkili olur hem böylece bu kişilerin arkasından giden kardeşler de arkasından gittiği kişilerin delillerinin çürütülemez olmadıklarını anlar

Üst Ana Sayfa Alt