Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İsmail Nacar'dan Tarikatlere İsyan

S Çevrimdışı

Süfyan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İlginç Bir Haber:

islamci_yazardan_mevlana_gafi.jpg

İsmail Nacar'dan Tarikat açıklaması : Mevlana-Cüppeli Ahmet.

Tarikat kitaplarında bulunan seks hikayelerine isyan eden araştırmacı yazar İsmail Nacar, Süleyman Uludağ’ın ‘Sufi Gözüyle Kadın’ isimli kitabını hatırlattı.

HaberTürk Gazetesi’nden Kutlu Esendemir'e değerlendirmelerde bulunan Nacar, Mevlana’nın cinsel performansıyla ilgili bir Menkıbe anlattı.

İşte Nacar'ın o açıklamaları

Dindar ailelerde yaşanan temel problemler neler?

Sorun İslami dindarlıkta değil, tarikat ve hurafe dindarlığından kaynaklanıyor. Tarikat kitaplarında akılla, bilim ve İslam'la bağdaşmayan pek çok seks hikayeleri, tasvirleri yer alıyor. Tarihteki şöhretli tarikat reisleri, hep bu menkıbelere ulaştırılıyor ve günümüze dek uzanıyor.

İlk aklınıza gelen örnek bu konuda?

Mesela Profesör Doktor Süleyman Uludağ, "Sufi Gözüyle Kadın" kitabında Mevlana'yı yüceltirken, bir menkıbeyi kaynak olarak gösteriyor. Menkıbede Mevlana'nın karısı Kira Hatun yatağına günlerce gelmediğini düşünürken şu sözler aktarılıyor. Kira Hatun'un bu duyguları Mevlana'ya malum olur. O gece eşini ziyaret edip şereflendirir. Kükremiş aslan gibi çullanarak peş peşe 70 defa cinsel ilişkide bulunur. Kira Hatun bir yolunu bulur, kurtulup medresenin damına koşar. Mevlana ardından gider ve "Daha tamam olmadı" der ve ekler: "Hak erenler her şeyi bilirler. Onlar yetersiz ve iktidarsız değillerdir. Bedenin zevklerini de bilirler..."

Soruma niye bu örnekle yanıt verdiniz?

Çünkü belli kesimler, kendi zaaflarına kılıf
olarak, bu büyük kişilikleri bile alet edebiliyor. İslam'la alakası olmayan bu gerici, ilkel kesimin hayata bakışı işte budur.

Bugün de aynı durum söz konusu mu?

Tabii. Cübbeli Ahmet Hoca, "Her Bir Uzuv İçin Şifa Ayetleri" kitabında, hiç yüzü kızarmadan şunları anlatıyor: "Erkeğin tenasül uzvu için okunacaklar: 4 tertip vardır. 1. tertip: Bakara Suresi'nin 260. ayet-i kerimesinin bir kısmı suya okunur. Sudan biraz alınıp tenasül uzvuna serpilir. Ve suyun kalanı içilir. 2. tertip: Tenasül uzvunun zayıflığının giderilmesi için el-Adiyat Suresi okunup uzva üflenir..."

Burada varmak istediğiniz sonuç ne?

Size soruyorum: "Tenasül uzvunun zayıflığının izalesi" ne demek? Kuran'ın buna alet edil-mesini hangi ahlakla izah edebiliriz..

Haberturk

S Çevrimdışı

satrpialo

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selamün aleyküm

yazdıklarım forma geliyormu bilmiyorum ve ilkez form denilen siteye giriyorum.
sizden yardım bilgi istiyorum..izmit yada istanbul'da işlerimin iyi gitmemesi adına derin bir hocaya gitmek istiyorum bu konuda bilgi verirseniz memnun olurum.
teşekkürler

S Çevrimdışı

satrpialo

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
allah'a sığın gibi cümleler beklemiyorum sizden, çok şükür Allah'a inanıyor ve şükrediyorum. ama izmitte istanbuldaderin hoca bulup gitmek istiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
kardeş burda bulamassın dedim değil mi sana inş. başka taraflarda bak olur mu

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
selamün aleyküm

yazdıklarım forma geliyormu bilmiyorum ve ilkez form denilen siteye giriyorum.
sizden yardım bilgi istiyorum..izmit yada istanbul'da işlerimin iyi gitmemesi adına derin bir hocaya gitmek istiyorum bu konuda bilgi verirseniz memnun olurum.
teşekkürler

itikad ve akid kitaplarini okuyup duzgun bir yapiya ISLAM i acidan erisin ve ibadetlerinizi tam olarak yapin ve dua edin ictenlikle ALLAH celle celaluhu nun izni ile isleriniz duzelir ama evvela itikad ve akaid

Y Çevrimdışı

Yavuz_Selim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
allah'a sığın gibi cümleler beklemiyorum sizden, çok şükür Allah'a inanıyor ve şükrediyorum. ama izmitte istanbuldaderin hoca bulup gitmek istiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.

isra suresi 56.ayet: De ki: "İbadetlerde Allah'ın ortakları olduklarını yalan yere iddia ettiğiniz tanrılarınızı çağırın çağırabildiğiniz kadar!Onlar ne sizin sıkıntınızı giderebilir, ne de onu başka yere çevirebilirler!"

isra suresi 57.ayet: Onların tanrılaştırıp yalvardıkları kimseler, "Ne yaparsam O'na daha yakın olabilirim?" diye Rab'lerine vesile ararlar.O'nun rahmetini arar, azabından korkarlar. Çünkü Rabbinin azabı gerçekten korkunçtur.

Üst Ana Sayfa Alt