Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Duyuru İsmailağa lideri Mahmut Ustaosmanoğlu vefat etti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tevhid yolunda Çevrimdışı

Tevhid yolunda

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
yanlız tasavvuf meşayihi sofilerin agzında öldükten sonra daha tehlikeli pozisyon alıyorlar dikkat çekerim zira, evliyanın ölümüyle kılıç kınından çekilmesi aynıdır. AyIkTıRaYıM breeeee :ROFLMAO: asıl şimdi görün siz Mahmut'un tasarrufunu (!)

O ne demek ya ben anlamadım?
Mahmut hoca hakkında laf etmemek lazim sanki.

Vasat Çevrimdışı

Vasat

Üye
İslam-TR Üyesi
Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

"Allah'tan başka yalvardıklarına sövmeyin ki, onlar da cahillikle ileri giderek Allah'a sövmesinler. Böylece her ümmete işini güzel gösterdik, sonra dönüşleri Rab'lerinedir. O, işlediklerini haber verir."

En'am 108.

Bu ayet söylemek istediklerimi engelliyor.

Ummetbilinci Çevrimdışı

Ummetbilinci

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

"Allah'tan başka yalvardıklarına sövmeyin ki, onlar da cahillikle ileri giderek Allah'a sövmesinler. Böylece her ümmete işini güzel gösterdik, sonra dönüşleri Rab'lerinedir. O, işlediklerini haber verir."

En'am 108.

Bu ayet söylemek istediklerimi engelliyor.
Zem ve tekfir, eğer haksız olsa, büyük zararı var

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ehli tasavvufun sirk i basit bir sirk degildir , tasavvufun bazi itikadi dusuncelerinin koklerine inerseniz , islamin disina cikmakla kalmayip resmen satanist dusunceyi kendinize rehber edinirsiniz ,farkinda olmadan.

Normalde ben tekfire karsi olan bir insanim ama fetocularlar ,ve tasavvuf ehlini tekfir etmemek icin her zaman kendimi zor tutuyorum.
Tasavvuf ehli hos karsilanmaz ve taviz verilemez , curum ve necis olan itikadlari Islamdanmis gibi sunmalari Allah in dinine en buyuk hakarettir.
O kadar insanin musrik gibi olmasina sebeb olan bu insana Allah tan rahmet dilenmez...

Ummetbilinci Çevrimdışı

Ummetbilinci

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
iman en değerli hazinem o yüzden böyle videolarda kendimi korumak için bakmıyorum hadisleri ve Kur'an ı iyice öğrendikten sonra belki bakarım ya da yine bakmam bilmiyorum tekfire de girmiyorum kimdir nedir bilmiyorum Allah dostu mu yoksa değil mi onu da bilmiyorum

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selefimiz bidat ehlinin cenaze namazlarını kılmazmış.Bidat ehline rahmet dilemezlermiş.Bidat ehliyle oturmazlarmış.

"Dinlerini parça parça edip gruplara ayrılanlar var ya senin onlarla hiçbir ilişkin yoktur."(En'am 159)

İnsanlara bazı şeyler çok basit geliyor.Kitapları şirk yuvası olan bu kişilere hüsnü zanla bakanlar dininden taviz vermeyenleri aşırılıkla suçlayıp her türlü zanda bulunuyor.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Allaha ortak koşan ve yığınla insanları Allaha ortak koşmaya davet eden bir cemaatin lideriydi. Bakalım onun ölümünden sonra nasıl yeni bidatler(sahibini şirke sokan) çıkacak.

Bazıları alttan alıp konuşamıyor sanırım ya nezaketten ya da cahillikten.

Buraya Allaha şirk koşan müşriklerin yaptığı şirkler yazılsa ciltlik kitaplar ortaya çıkar.

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ölen öldü zaten asıl mesele mezarını şirk bahçesine çevirmezler umarım. Arkadaşlar ben de bir zamanlar 2008 ile 2011 yılları arasında ismailağa cemaatinin içerisinde bulundum daha sonraları yapılan rabıta,murakabe falan ve daha bir sürü mesele hakkında kendilerinden kaynak hadis vb deliller istedim ve her seferinde bana meşayıh denilen eski kişilerin sözlerini falan getirdiler kuran,sunnet hadis falan hiçbiri yok ben bunların delil olamayacağını söylediğim zaman bana sen hocamıza güvenmiyor musun gibi duygusal yaklaştılar bu cevap belki beni yakın gördükleri için söylemiş olabilirler ama diğer insanlara bize güvenmiyor musun gibi soru soramazsın ya da imam rabbaninin mektubatını falan bana delil olarak getiremezsin yalnızca peygamberin sözü Allahın kelamı bize delildir. Vel hasıl yanlışa yanlış demeliyiz ama küt diye söylemeyin hemen dayak yemeyin sonra :) he ben de psikopatlık var biraz çat diye söylüyorum tabii o ayrı ama siz bana bakmayın tabii

Dip not: Misal tevhid ehli kendi aralarında konuşurken bile delil ister birbirlerine sorarlar ama bu arkadaşların ben mürşidimden duydum demesi ve o bidati yapmaları onlar için yeterlidir.

Tevhid yolunda Çevrimdışı

Tevhid yolunda

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şimdi başlarlar "efendi hazretlerini zuhuratta gördüm, keşfi açık bir zat efendi hazretleriyle konuştu falan artık hurafeleri bitmez,Allah'tan dileğim bu cemaatin düzelmesi ya da tümden dağılıp yok olması

Başlamışlar bile
29580

U Çevrimdışı

Ubeydullah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ben şeyi merak ediyorum ismailağanın başına kimi getirecekler .Aklıma biri geliyor ama baş harfi cübbeli ahmet hadi hayırlısı .

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
Şunu da belirtmek istiyorum.Bir insanın kalbinde tevhid ne kadar güçlenirse şirke, bidatlara ve şirk ve bidat ehline buğzu o oranda güçlenir.Tevhidi zayıfladığı zaman ise bu meseleleri basit, küçük konular görmeye Allah Subhanehu ve Teâlâ'nın ve O'nun Rasulünün sakındırdığı şeyleri önemsememeye başlar.

Müslümana buğz etmek değil, onu sevmek esastır. Seleften bazı imamların bidatçılarla ilişkiyi kesmesi kendi içtihatlarıdır, doğru da olabilir hatalı da. Sahabe'ye bakarsak onlarda böyle bir tutum olmamıştır. Hz. Ali Haricilere bizimle savaşmadıkları müddetçe camilerimize gelebirler, ganimete feye ortak olurlar demiştir. Sapık düşüncelerine rağmen.
Selef dönemi bizim dönemimizden farklı, onlar halifenin idaresi altında yaşıyordu, siyasi birlikleri vardı. Siz bidat ehli gördüğünüz insanlarla ilişkiyi keserseniz, nasıl siyasi bir birlik oluşturabilirsiniz?

Bir kardeş ıslah olmayacaklarsa dağılmalarını isterim demiş. Bu insanların var olması, ateistlerin, Kemalistlerin, milliyetçilerin varlığından daha iyi değil midir? Onlara karşı İslam'a güç katmaz mı? Bir de böyle düşünün.

İkincisi, getirdiğiniz ayet Hristiyanlar için inmiştir.

Yukarıda Vasat kardeşin ve la tesubbu ayetini getirmesini de anlayamadım. İsmail Ağa Cemaati Allah'a mı söver?

Üçüncüsü, Mahmut Hoca'yı değerlendirirken kendi söz ve fillerinden hareket etmek gerekir. Adam felç ve uzun yıllardır konuşmuyor. Bu durumda onun adına söz söyleyen çıkabilir, ve buna engel olamaz. Örneğin duyduğuma göre zamanında onun adına Özal için oy toplayanlar olmuş, o da sorulması üzerine kızmış bunu desteklemediğini söylemiş. Tabi tevessül ve rabıta hakkında görüşleri aynı, ancak müritler bu gibi konularda konuşurken daha aşırıya kaçabilirler.

Nijerya başta olmak üzere sair beldelerde Selefilerin ve Sufilerin İslam için birleştiği gibi biz de Anadolu'da müminler olarak birleşmeliyiz, Kemalistler'e ve ateistlere karşı ortak cephe oluşturmalıyız. Yeterince düşmanımız var dünyada, daha fazlası kaldırılmaz.

Son düzenleme:
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Mahmud Hocanız

Mahmud Hoca Kimdir?

Mahmud Hoca Muceddid midir?

Mahmud Hoca: Peygamber Söyledi Bende Tefsiri Yazdım

Mahmud Hoca: Allah , Kendine Namaz Kılar. Allah, Hem Âbid, Ham Mâbud'dur!

Mahmud Ustaosmanoğlu: Azab Meleklerine 'Nakşıbendi Tarikatının Halidi Kolundanım' Dersen Bırakırlar

Mahmut hocaya ait eserlerde maalesef pek çok bid' at ve hurafe mevcuddur.
Bunlardan birkaçını maddeleyelim:

1- "Kul, Mevla ile sütle şeker(in durumu) gibidir. Bu nasıl olacak? Şeker sütte eridiği gibi, kul da Mevlanın varlığında eriyecek,kul fena-fillah makamına erişecek." [İrşadü’l Müridin sayfa, 65-66 Yasin Yayınları]
Allah muhafaza şirk ve bid’at olan Vahdet-i Vücûd inancı vardır.

2-" Rabıta ve murakabe de tevazu üzere Allah Teala dan yardım ve Onun dostlarından da himmet isteyeceksiniz. Bu, dilencilik tevazuluk işidir. Kibir kafanı kaldırdın mı olmaz. Rabıta esnasında süt dökmüş kedi gibi boyun bükük isteyeceksin. Ya Rabbi sana kavuşmak istiyorum maksudum matlubum sensin, bu dostunun vesilesiyle beni zatına kavuştur. Rabıta edilen zata da Ey Rabbimin dostu ey Rabbimin sevgilisi elimden tutun, bu tarikata ehil eyleyin, evlatlığa kabul edin Rabbime kavuşmam için vesilem olsun denilerek himmet istenir. [İrşadü’l Müridin sayfa 60] Allah muhafaza burada putlaştırma yolu açılmıştır.

3- “İşlerinizde ne yapacağınızı şaşırdığınızda kabir ehlinden yardım isteyiniz.” (Mahmut Ustaosmanoğlu'nun başkanlığında bir heyet, Ruhu’l-Furkan Tefsiri, İstanbul 1992, c. II, 82.)

“Bir veli ölünce ruhu, kınından çıkmış kılınç gibi olur.” (Ruhu’l-Furkan, c. II, s. 67)

Allah muhafaza, uydurma olduğunda hadis âlimlerinin ittifak ettiği rivâyetleri Hadis diye insanlara sunmak ne büyük zulümdür.

Mahmud Hoca'nızın yetiştirdiği sapık:

30227
Şia'nın en mûteber kitablarından olan "Usul-u Kâfi" adlı eserde "İmamların Her Şeyi Bildiği" İddası;
Üstteki 1. Babda "İmamlar Bir Şey Bilmek İstedikleri Zaman Kendilerine Bildirilir" Babı yazmakta ve alttaki 2. Babda "İmamlar Ne Zaman Öleceklerini Bilirler ve Ancak Kendi İstekleriyle Ölürler" babı yazmaktadır.
Üstteki videodaki gibi bazı sunni tarikatlerde de bu sapkın inanca kendi şeyhlerine atıfta bulunarak itikat edinmelerinin kaynağını anlamış oluyoruz!

Mahmud Hocanızın Kitablarındaki Şirk, küfür ve Bid'at İtikadları!
Tasavvuf Büyüklerinin Kendi Eserlerinden Küfür Akideleri !
MAHMUT USTAOSMANOĞLU (Efendi hazretleri !)

29594

30849

Ve Şirk Koşan da Koşulan da Ölür

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt