Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Israil, Rachel Corrie Gemisi'ne De El Koydu !!!

• Konbuyu başlatan şeriatkılıcı
  • Başlangıç tarihi
Ş Çevrimdışı

şeriatkılıcı

Guest
İsrail, Rachel Corrie gemisi'ne de Müdahale Etti !!!

article-1275649590242-09E2C900000005DC-166670_466x591.jpg
0604-OEASE-Ireland-Gaza-Israel_full_380.jpg

İsrail komandoları, Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırının ardından yola devam eden, direnmeyeceğini daha önceden açıklayan İrlandalı yardım gemisi Rachel Corrie isimli gemiye de el koydu.

Reuters ajansı, İsrail donanmasının Gazze'ye insani yardım götüren İrlanda gemisi Rachel Corrie'ye müdahale ettiğini duyurdu. İsrail gemilerinin Rachel Corrie'yi müdahale olmadan durdurduğu belirtti.

İSRAİL GEMİYE EL KOYDU
İsrail komandoları, Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırının ardından yola devam eden Rachel Corrie isimli gemiye de el koydu.
Direnmeyeceğini daha önceden açıklayan İrlandalı yardım gemisi Rachel Corrie'nin sözcüsü, el koyma sırasında yaşananların ''Türk gemisindeki korkunç tedhişe benzemediğini'' olmadığını söyledi.
Akdeniz'de karaya 35 mil açıkta İsrail ordusuna üç hücumbottaki komandolar tarafından müdahale edilen Rachel Corrie gemisi, adını 2003'te İsrail buldozerleri altında can veren Amerikalı Filistin dostundan alıyor.
''Rachel Corrie'' gemisinde bulunan 1976 Nobel Barış Ödülü sahibi Mairead Maguire, BM'den ya da bağımsız bir uluslararası kuruluştan yetkililerin, Gazze'ye ulaşmadan önce gemideki yardım malzemesini kontrol etmesine açık olduklarını bildirmişti.

GEMİYE ÇIKILMADI
Gazze'ye yardım götüren İrlanda gemisine İsrail askeri gemilerinin el koymadığı, ''yol kestiği'' bildirildi.
''Özgür Gazze Hareketi'' örgütünden Greta Berlin, şu açıklamada bulundu:
''Rachel Corrie gemisi mürettebatı ve yardım gönüllüleriyle telsiz irtibatımız, İsrail devlet radyosundan gelen bilgiyle yanlış verildi. Güverteye komandolar çıkmadı. Sadece İsrail askeri gemilerince Rachel Corrie'nin yolu kesildi.''
Akdeniz'de karaya 35 mil açıkta İsrail ordusunun üç askeri gemisince takip edilen Rachel Corrie gemisi, adını 2003'te İsrail buldozerleri altında can veren Amerikalı Filistin dostundan alıyor.
''Rachel Corrie'' gemisinde bulunan 1976 Nobel Barış Ödülü sahibi Mairead Maguire, BM'den ya da bağımsız bir uluslararası kuruluştan yetkililerin, Gazze'ye ulaşmadan önce gemideki yardım malzemesini kontrol etmesine açık olduklarını bildirmişti.
İsrail hükümeti de geminin Aşdod Limanı'na çekilmesini istedi.
İsrail hükümeti de geminin Aşdod limanına çekilmesini istedi.

İSRAİL ORDUSU: GEMİYİ ELE GEÇİRMEDİK
İsrail ordusu, Gazze'ye yardım götüren İrlanda gemisi ''Rachel Corrie''yi ele geçirmedikleri açıkladı.
İsrail ordusunun bir sözcüsü, "şu an için gemiyi ele geçirmenin söz konusu olmadığını" bildirdi.
Akdeniz'de karaya 35 mil açıkta İsrail ordusunun üç askeri gemisince takip edilen İrlanda gemisi Rachel Corrie, adını 2003'te İsrail buldozerleri altında can veren Amerikalı Filistin dostundan alıyor.
İsrail hükümeti de geminin Aşdod Limanı'na çekilmesini istedi.

İSRAİL ORDUSU: "GEMİ ROTASINI DEĞİŞTİRMEZSE, ASKERLER GEMİYE ÇIKACAK"
İsrail ordusu, İrlanda'dan yola çıkan, Gazze yardım taşıyan Rachel Corrie gemisinin rotasını değiştirmemesi halinde gemiye çıkacaklarını bildirdi.
Ordu sözcüsü Yarbay Avital Lieboviç, Reuters ajansına yaptığı açıklamada, geminin rotasını Gazze'den uzaklaştırmayı kabul etmemesi halinde gemiye çıkmaktan başka seçenekleri kalmayacağını söyledi.
Geminin, İsrail ordusuna ait üç askeri gemisi tarafından takip edildiği bildirilmişti. Geminin, Aşdod limanına çekilmesini talep eden İsrail, gemideki yardım malzemelerinin, kontrol edildikten sonra karayoluyla Gazze'ye ulaştırılmasını istiyor.

İSRAİL DONANMASINDAN GAZZE YOLUNDAKİ RACHEL CORRIE'YE TELSİZ UYARILARI
İsrail donanması, Gazze yolundaki yedinci yardım gemisi Rachel Corrie'yi telsiz mesajlarıyla uyardı.
İsrail ordu sözcülüğü, gemiye uyarıların "Burası İsrail donanması" anonsuyla yapıldığını belirterek, geminin, donanmanın ablukası altındaki bölgeye doğru yaklaştığı ikazında bulunulduğunu ve "Gazze bölgesi, deniz trafiğine tamamen kapalıdır. İsrail hükümeti, Gazze Şeridi'ndeki sivil halka insani yardımların iletilmesine destek vermekte ve sizi Aşdod limanına girmeye davet etmektedir" denildiğini aktardı.

Ordu sözcülüğünün açıklamasında, gemidekilere yardım malzemelerinin, idarelerin kuralları doğrultusunda, kendilerinin gözetimi altında, resmi kara geçiş noktaları kullanılarak yapılacağı belirtilerek, ondan sonra da gelinen limana geri dönülebileceğinin bildirildiği de kaydedildi.
(CİHAN - AA)