Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Istanbul Bağcılar'da Imam Hatip Öğrencilerine Saldırı

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Bağcılarda imam hatip öğrencisi olan 12 ve 16 yaşındaki iki gence haince saldırı yapılmıştır kardeşlerden birisi şehid (inşaAllah) olmuştur.

Bugün öğle namazından sonra cenaze namazı kılınacaktır. İstanbul'da olan müslümanların cenazeye iştirak etmesi önemle rica olunur.

Cenaze namazı Bağcılar, Demirkapı Mahallesi Said Nursi Camii'nde kılınacaktır.

IMG_20170330_120742.jpg

Şehid olan İbrahim kardeşimiz Allah azze ve celle mübarek etsin inşaallah.
IMG_20170330_120750.jpg

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
İnna lillah ve inna ileyhi raciun

Rabbim,ailesine sabır versin amin

Akhim mevzuyu tam olarak anlatabilir misin

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Ailenin durumu şuan soru sormaya müsait olmadığı için olay hakkında pek bilgi veremiyorum. Ne söylersem zatım adına uydurulmuş olacaktır. Bundan Allah'a sığınıyorum. Daha demin bir abiyle irtibat kurdum, durumu onayladı. Şehid olan kardeş irtibat kurduğumun yeğeni oluyor(Allahualem). Durum konuşmaya musait olamadığı için soru sormadım, sadece Allah kabul etsin diyebildim.

Şehidin ailesi Allah'a hamd olsun salih kimseler. Rabbim onları bundan önce 6-7 ekim(kobani) olaylarında PKK sempatizanı kalleşlerin tehditleri ile sınamıştı. Allah'a hamd olsun buna karşı dik durup tebliğlerini yerine getirerek İslam'ı anlatmaya devam ettiler. Ve şimdi bir şehid kazandılar(inşaallah). Olay hakkında ilk ağızdan duyduğum zaman izinleri dahilinde buraya yazacağım inşaallah.

Ebu Muhammed Eymen Çevrimdışı

Ebu Muhammed Eymen

Bir adım öteside, Bin adım öteside toprak..
Frm. Yöneticisi
Ailenin durumu şuan soru sormaya müsait olmadığı için olay hakkında pek bilgi veremiyorum. Ne söylersem zatım adına uydurulmuş olacaktır. Bundan Allah'a sığınıyorum. Daha demin bir abiyle irtibat kurdum, durumu onayladı. Şehid olan kardeş irtibat kurduğumun yeğeni oluyor(Allahualem). Durum konuşmaya musait olamadığı için soru sormadım, sadece Allah kabul etsin diyebildim.

Şehidin ailesi Allah'a hamd olsun salih kimseler. Rabbim onları bundan önce 6-7 ekim(kobani) olaylarında PKK sempatizanı kalleşlerin tehditleri ile sınamıştı. Allah'a hamd olsun buna karşı dik durup tebliğlerini yerine getirerek İslam'ı anlatmaya devam ettiler. Ve şimdi bir şehid kazandılar(inşaallah). Olay hakkında ilk ağızdan duyduğum zaman izinleri dahilinde buraya yazacağım inşaallah.

Allah swt. senden razı olsun kardeşim haber bekliyoruz inşallah

rabbim ailesine sabır versin. zor durum

Üst Ana Sayfa Alt