Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Istemeden Küfre Gülmenin - Küfrü Isteyerek Aklına Getirmenin Hükmü Nedir?

C Çevrimdışı

ceyhun_namazəliyev

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm.

Hocam size benim için çok önemli, aylarca bana sıkıntı veren 2 soru sorcam. İnşAllah cevaplarsanız sevinirim.

1) küfür yazıya, hayale, söze kasıtsız olarak gülme geliyor. Bir şii sahabeye haşa küfr etmiş ben içten bu yazıyı okuyorum istemeden gülme geliyor. Sizin yazınızı okuyorum mesela, peygambere böyle demek küfürdür diye, ben o yazıya istemsiz sırıtmak istiyorum. Bu hastalık tan nasıl kurtulabilirim?

2) ben bazen küfre güldüm mü, düştüm mü diye, aynı küfre tepkimi anlamak için küfür hayali veya yazıyı tekrar düşünüyorum(niyet bu). Bu beni küfre sokar mı? Ve Bunun tövbesi var mı? Çünkü bu bende şey yapıyor. Her hayalde “sanırım irademle düşündüm” falan diyorum. Böyle isteyerek hayale getirmenin hükmü nedir?

Allah sizden razı olsun hocam.

C Çevrimdışı

ceyhun_namazəliyev

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Not: Kusuruma bakmayın hocam çok soru soruyorum bu aralar. Hakkınızı helal edin. Sizi sorularımla sıkmak istemezdim ama bazen cevaplara ihtiyacım oluyor. Sabırla hepsini cevapladığınız için çok teşekkür ederim.

Üst Ana Sayfa Alt