Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

It Urur Kervan Yurur Deyiminden Anlaşılanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yusuf akhi bu sitede küfür ve hakaret içerikli tahrik eden kelimeleri üyelerin kullanmamaları için hep uyarıyoruz ve edebe davet ediyoruz.Bu zamana kadar bu konuda bu tür cümleler kurmamaya özen gösterdiğini düşünüyordum ama siz de bir müslümana yakışmayan ifadeler kullanmışsınız.Bu kelimeler nedeniyle özür dilemenin sizin için daha hayırlı olacağını düşünüyorum.bu tür kelimeleri de bir daha tekrar etmeyeceğinizi umuyorum.
simdi akhi bu kelimler derken IT URUR KERVAN YURUR SOZUNDEN DOLAYIMI ?

VELEVKI Bu sozun kendisi sizi rahatsiz etmis ise .. buyrun bu forumda ne kadar kullanilmis siz bakin ben bugune kadar sahsima bu kelimeyi cok kullandim..
ilk defa bu sozden dolayi bu sekilde yazildi (yaz yani Allah razi olsun eskiden kullanilmis olmasi sozun sahibi hakli cikarmaz lakin keske daha onceleride yazsaydiniz) ben size kizmiyorum sebebi sizin bu forumda bir cok kisiyi edebe cagirmis olmaniz yani ben sadece sahsima yapilmis diye dusunmuyorum ..

linkler:

İT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR

Ebu Muhammed el-Makdisî
Allah (Subhanehu ve Tealâ) cihad ahkâmının bereketini hatırlatarak şöyle buyurmaktadır:
https://www.islam-tr.org/konu/it-urur-kervan-yurur.19458/

Abdulkadir Şen'den güzel bir cevap Sancaktar Dergisine ( İt Ürür Kervan Yürür )
https://www.islam-tr.org/konu/abdul...ncaktar-dergisine-it-urur-kervan-yurur.30200/

it urur kervan yurur ... islama dusmanlik adina en cetin olanlar zaten musriklerdir .. muslumanmis ESSEK ...
https://www.islam-tr.org/konu/islami-sitelere-saldiran-muslumanlar.35831/#post-229034

it urur kervan yurur, birakalim kopekler havlayadursunlar
https://www.islam-tr.org/konu/kukla...mudahaleden-bahsetti.28976/page-2#post-193336

bu adam'a diyecek tek soz IT URUR KERVAN YURUR..
https://www.islam-tr.org/konu/edip-yukselden-ebu-zerkaya-hodri-meydan.29240/page-2#post-195151

simdi bu insanlar selefileri yada vahabileri icin bizden degil deseler ne olur .. bence it urur kervan yurur
https://www.islam-tr.org/konu/vahha...degildir-deyin-ey-sunniler.35441/#post-227639

bu ahmak, ruveybida musrigin, cahilin onde gideni .. buna diyecek tek soz it urur kervan yurur
https://www.islam-tr.org/konu/selef...rani-olanlara-ithaf-olunur.35257/#post-226721

Yigit neymis ntmusuz. Yigitler Suriyede 6 yasinda cocuklar 70 yasinda dedeler... yigitmis.
It urur kervan yurur
https://www.islam-tr.org/konu/oy-kullanmayi-caiz-gorenlere.34969/page-12

DAHA FAZLASI ICIN ...
https://www.islam-tr.org/pages/arama/?cx=partner-pub-6315367305088976:8123847094&cof=FORID:10&ie=UTF-8&q=it urur kervan yurur&sa=Ara&siteurl=www.islam-tr.org/uyeler/yusuf.13891/&ref=www.islam-tr.org/ozel-mesajlar/selamun-aleykum.323/&ss=4488j1598602j20

gerci ben biliyorum senin forum adminligi yaptigin donemden cok once yazilmis bir cogu .. lakin guzel kardesim bu sozu turkiyede neye binaen kullaniyorlar ..

genel olarak .. gerçekleşmesi doğal olan işler engellenemez” anlamında kullanılan bir söz .. benim eskiden okudugum ve aklimda kalan kervanlar bir yerden bir yere giderken bazi bolgelerde kopekler kervanlara havlar ama kervanlar onlara aldiris etmen giderlermis .. bunun gibi bir lakin genel manada gerçekleşmesi doğal olan işler engellenemez” anlamında kullanılan bir söz. yani turkiyede kisiler yada araplar bu deyimle alakasi olan her insan gurubu bu sekilde yapilan bir seyleri engelemeye calisanlar icin kullanmislar belki sizin icin iyi bir ornek degil ama yazar kitap basliginda bile bu kelimeyi kullanmis ..

simdi gelelim benim konuya

bakin bu benim ilk yazim

benim yazimin hemen altinda yazmissin benim icin diyiyorsan ona gore yazacagim yada soyle diyeyim benim icin diyorsan .. yazimdaki yanlis yerleri ve takkiyenin tanimini yap bende ceveb verebileyim ..

yoksa militan gibi yazilmis bir yaziya cevab veremem buradaki bedeviler gibi olurum karsimdaki bir soz yazar sonra ben yazarim devam eder gider seytanin kucagina otururuz ... CAHILLERDEN OLMAKTAN ALLAHA SIGINIRIM ...

EGER SOZUN BANA ISE .. anlasabilmemiz icin sadece YAZIMA yaz .. birde TAKIYE derken kafandaki tanimi iyi yap senin tanimina gore cevab yazayim ..

O NE YAPMIS?

Forum yöneticilerinden rica ediyorum bu konu kilitlenmesin ve Yusuf yazmaya devam etsin.Ben cevap vermedikçe zaten o kendini açık edecektir.

Normalde çok sabırsız birisiyimdir.Ama bu sefer sabredeceğim.

yusuf içindeki tekfircilere olan sevgini ne zaman ifade edeceksin.Yoksa üstüne alındığın takiyye ifadesini mi icra edeceksin?

genç üye wert : Senin kafan çok karışık.Önce bir tatile git kafanı topla öyle gel.

NE YAPMIS ..

sadece havlamis .. adam gibi yazsa idi yeri gelince suyuz buyuz geziyoz gazeteciyiz diyor yani INSAN gibi yazmasa onu cagiracak baska kelime kalmaz ...

simdi ozur meslesine geleyim ..

bu forumda KOPEK vb gibi hayvan isimleri kullanmamis, bu sitede küfür ve hakaret içerikli tahrik eden kelimeleri agizlarina almamis her sahistan ozur dilerim ..

ama bunlari yapmislardan ozur dilemiyorum buda benim hakkim ..

ayrica bu it urur kervan yurur sozude bazi laf atip kacanlara cok uyuyor bundan sonra yazmasamda allah sahid icimde tutuyorum ne yapayim bazi cahillere cok yakisiyor ...

ben forumda 2008 den beri uyeyim kimse ile (forumda surekli yazan yoksa foruma gelip laf atip kacan SIA sapiklari gibi sapiklar mustesna gerci bir cok sia TAKKIYE akideleri oldugu icin kendilerini gizliyorlar) ITISMEDIM birine soz soyledi isem hemen gonlunu aldim ..

yanliz sunu da ekleyeyim ..

omer ra ilk musluman olacaginda RESULULLAH SAV me gider

Ömer'in silahlı olarak geldiğini gören Müslümanlar telaşlanirlar .

Yalnızca, Hz. Hamza:

-İyilik için gelirse ne âlâ, aksi halde geleceği varsa, göreceği de var, telâşa gerek yok... der (İbn Hişâm, 1/366-371; İbnü'l-Esîr, a.g.e., 2/84-87)

kisi bana iylik icin gelirse iylik bulur kotulukle gelirse ANCAK kotuluk bulur .. (islam kardesliginin zittini yapmami gerektirdigi seyler mustesna )

ben adama INSAN GIBI YAZDIM .. ama o ayni taktik sinirlendireyim bana saldirsin HAKLI cikayim .. cunku hakli cikacak baska yolu yok .. yani bu forumda aman iside sovmeyin insanlara hayir dileyin iki musluman ordu savassa siz tavrinizla daha fazla kan dokersiniz diyen benim zaten bunu butun forum biliyor bu CAHIL mi anlamadi

yazilarimi okuyan her sahis gorebilir el nusrayi yazmiyorum yada el kaideyi zaten forumun bu konuda marazi yok olanlarida ALLAH icin hem ozelden hem genelden uyarmisimdir .. ama isid icin bir savunmaya girmis isem eski yazimda dedigim icin ALLAH ICIN BIR SEY GORMUSUMDUR zaten beni agir konusmami firenleyen bir sey olmustur ( hakli yada haksiz zaten o yuzden bir cok kez dedim kufrunu ispat edin beri olayim ) yani benim gorusum APACIK

BU SADEC ISID ICIN DEGIL EBU UBEYDE, EBU HANZALA , MURAT GEZENLER icinde kisilerin hatalarini savunmaktan allaha siginirim ama benim onlarla bir islam kardesligi gozettigim forumda apacik ben inaniyorumki ISLAM4EVER AKHI bunu iyi goruyordur ALLAHUALEM banada cok kiziyordur ama bir gun uc uca gelmedik hamdolsun ..

benim MEZHEBIM ASLI ISLAM OLANI SEVMEKTIR .. sirkten kacan tek derdi allah olan ama bazi mesellerde farklida dusunsem bu tur insanlara tekfirci, murcie kafir demekten sakinirim ..

ben kufru bariz sofiler, fetocular, sialar, ve demokrasiyi kufur saymayan gruplara saldirmisimdir ..

bu forum icin murcie dediler ben karismadim cunki biliyorum forumun ASLI ISLAM

ve bazi gruplara tekfirci dediler bir iki grup haric yine karismadim cunki onlarinda ASLI ISLAM ..

ben yanlislikla bir muslumana tekfirci demektense bir tekfirciye yanlislikla dostdogru yolda, yanlislikla bir muslumana murcie demektense bir muriceye yanlislikla dostdogru yolda
yanlislikla bir muslumana kafir demektense bir kafire yanlislikla musluman

demeyi tercih ederim ...

lakin kufru acik olan her sahisi tekfir ederim ve muhakkaki bir cogunuda zaten muslumanlar benden once tekfir etmislerdir .. ben kimsenin tekfir etmedigini tek basima bu gune kadar tekfirde etmedim ...

hamdolsun BEN MUSLUMANA IYILIK ISTEYICI OLMAKLA BU DINE BIAT ETTIM ( UMARIMKI BECEREBILIYORUMDUR)...

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hakliyken haksiz duruma dusuyorsun

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hakliyken haksiz duruma dusuyorsun

sana gore .. davam haklilik yada haksizlik degil ADALET adillerden beklenir .. ben sadece yaziyorum ama sanada sunu diyeyim REKLAM calisirya bilerek yada bilmeden bir seyleri destekliyorsun ..

YAZI ORTADA KESKE YAZIYA YAZSAYDIN ... yaziyi elestirseydin beni degil ..

BIRDE YAZININ BASINI OKUSAYDIN KESKE bir yonetici kardes OZUR DILEMEMI ISTEMISTI bende konu kilitli oldugu icin buraya yazdim ,,

Aslinda teker teker butun uyelere yazabilirdim ama zor geldi ..

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sana gore .. davam haklilik yada haksizlik degil ADALET adillerden beklenir .. ben sadece yaziyorum ama sanada sunu diyeyim REKLAM calisirya bilerek yada bilmeden bir seyleri destekliyorsun ..

YAZI ORTADA KESKE YAZIYA YAZSAYDIN ... yaziyi elestirseydin beni degil ..
Neyse. Konu beni ilgilendirmiyor. Ayrica destekledigim sendin. Sen anlamamissin.. ben araya girmiyeyim.

I Çevrimdışı

ifeles

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ahi anlayışın benim anlayaşıma çok yakın kastını amacını net anlıyorum ve forumda kendime yakın hissettiğim kişisin Allah cc ayaklarını sabit kılsın ilmini arttırsın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt