Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü İyi Niyetle, Küfür Ordusuna Asker Olup, Başka Kafirlere Karşı Savaşılabilir mi?

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum we Rahmetullahi we Berekad

Küfrün hakim olduğu Türkiye' ile Herhangi Bir kafir devlet arasında savaş çıktığını varsayalım.Türkiye cumhuriyetininin saflarında yer almak elbette caiz değil. fakat türkiyedeki müslümanların savaşın kaybedilmesi durumunda zulme uğramaları gibi bir ihtimal de var.bu gibi bir savaşta kişi müslümanların namusunu,haklarını korumak için diğer küfr ülkesiyle savaşabilir mi? veya hicret mi etmesi gerekir.hicret edecek yeri yoksa veya imkanı yoksa böyle bir durumda bir muvahhid nasıl davranır? müslüman halk nasıl davranmalıdır ?

Diğer sorum;

Darulküfr de tağutun koruması(polis,asker ve bunun gibi herhangi bir kuruluşda bulunurken amacı devletini (t.c) korumak değil de müslümanları korumak onlara olan zulmü engellemek adına olursa şehidliğinden söz edilebilir mi?

bu kişilerin tağutun kurumundayken ölümünü duyduğumuzda hüsnü zan etmek caiz mi ?

türkiyede ki askerlik zorunlu malum hapis cezasına kadar yolu var tağuta askerlik yapmamak için nasıl bir yol izlemeliyiz

Allah'ım Tağutları,Bel'amları helak et Bizlere Şeriat ı Nasib et (amin)

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Benzer soruya verdiğimiz cevaptan bir parça aktarıyorum :

Peki şöyle bir mantıkla yaklaşırsak doğrumudur :confused:

Ben türkiye ordusunun (tağut sistem içersinde) safında yer alıyorum ve israile karşı savaşıcam fakat benim niyetim Yeryüzünde bulunan fesat çıkarıp bozgunculuk yapan necis kafirleri öldürmek ve ilehi kelimetullah yükselsin diye ferd olarak cihat etmek mantığı doğrumudur ?

Nisa 97 ayeti gereğince; Tağuti ordudaki Komutanın dini ve Rejimin dini; askerin dini inancı ve niyeti demektir.
Asker istediği kadar ben muslumanım, ben şu , şu niyetle savaşmak istiyorum dese de İlay-i kelimetullah olmayacaktır. Bu sebeble kufur işlemiş demektir.
Şuurlu bir musluman, israile düşman olma adı altında kavmiyetçilik yapamaz!
İsraille savaşmak, öldürmek için Tağuti rejimlerin kolluk kuvvetlerine gerek yoktur. Küfür tek millettir. Buyrun Afganistan'a

Misal :
Fakat bir kişi rejimin küfür olduğunu bilir, ve askere gitmemeye gayret gösterir. Buna rağmen rejim O'nu bir türlü asker eder. Ve onu bir kufur (PKK) örgütüne operasyona sürer. Kendisi operasyona seçilenlerden bir türlü (Hasta/revir, izin vb) kurtulmaya çalıştığı halde katılmak zorunda kalır. Bu operasyonda gerilerde kalmaya, aktif görev almamaya, gerilerde durmaya gayret ettiği halde kaderin sonucu ölürse, bu sebebden dolayı cehennemlik olmayacağı umulur. (Allahu âlem)

Böyle bir savaş durumunda, Turkiyeli muslumanlar savaştan uzak durup hicret edememişse, kendileri bir bölge oluşturub, orada toplanmalı, güvenliklerini sağlamalıdır. Kendilerine saldırı gelmesi durumunda , saldıranlara karşılık verilir savaşır.

Diğer sorunuz,
Tağuti güçlerin kolluk kuvvetinde olan bir müslüman, cemaatin (Emir) kararıyla girmesi ve bu durumda (misal : Halid el İslamboli gibi, Enver Sedat Tağutuna suikast amacıyla) ölmesi dışında şehid olamaz.
Emekli olana kadar, bir plandan uzak şekilde tağutun karaltısını çoğaltanların normal ölmeleri bile ihtilaflı iken, şehid olarak ölmeleri söz konusu değildir.

Son sorun,
Kardeşim musluman gencin askere gitmemesi için bir kaç yol bulunmaktadır.
1- Vicdani ret
2- Hastalık (Aşırı şişmanlık veya zayıflık, aşırı göz bozukluğu vb)
3- Başkasının (özellikle akrabadan askerliğini yapmış bir akranın), kimliğim kayboldu diyerek yeniden kimlik çıkarmak için başvurduğunda, resim olarak kendi resminizin verilmesi ile, askerliğini yapmış tanıdığınızın resmi kimliğini (onun bilgileriyle) kendi resminiz ile kullanabilirsiniz.
4- Para (30.000 - 18.000 tl) ödeyerek.
5- Tağuta askerlik yerine Allah (yolund)'a askerlik yaparak.

İlgili Konular:

Tağutun Ordusuna Katılıp, Başka Tağutlara Karşı Savaşmak Câiz mi?

https://www.islam-tr.org/konu/tagutun-ordusuna-katilip-baska-tagutlara-karsi-savasmak-caiz-mi.27206/

Türkiye ve İsrail Savaşsa; Kimin Askeri Olursunuz?
https://www.islam-tr.org/konu/anket-turkiye-ve-israil-savassa-kimin-askeri-olursunuz.21399/

KÜFÜR DUZENİNİ KORUMAK - ASKERLİK
https://www.islam-tr.org/konu/kufur-duzenini-korumak-taguta-askerlik.7850/

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
ALLAH razı olsun her sorumuza vakit ayırıp cevap veriyorsunuz hakkınızı helal edin :)

Üst Ana Sayfa Alt