Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Juba Şehid Oldu

M Çevrimdışı

Musab umeyr

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Iraktaki cihad saflarında bulunan keskin nişancı JUBA şehit(inş) EDİLDİ.... DİYE BİR HABER GEZİYOR ORTALIKTA BÖYLE BİR HABER DUYAN OLDUMU?

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tevhidigenc.com / Haber Merkezi

Amerikan askerlerinin keskin nişancı mücahidler tarafından vurulma görüntüleri yer almaktadır.

ABD’nin 2003′te Irak’ı işgal etmesinin ardından, ABD’li askerlerin uzun yıllar korkulu rüyası haline gelen, gerçek adı, uyruğu ve özel hayatı bilinmeyen, Irak işgali sırasında bugüne kadar 675 ABD askerini öldüren, Irak İslam Ordusu adına çalışan ve keskin nişancılık eğitimi veren, Bağdat Avcısı lakabıyla da tanınan Juba okadar meşhur olduki bir kitapı bile basıldı.

Irak Hükümeti tarafından yapılan açıklamada : Juba ismiyle bilinen Mahmut bin Affan El Bağdadi Nato üssüne yakın bir yerde bulunduğunu ve oraya gönderilen bir grup güvenlik görevlisi ile girdiği çatışmada Şehid olduğunu bildiren Hükümet sözcüsü Kendi askerlerinden de 9 kişi’nin yaşamını yitirdiğini bildirdi.

Açıklama ile ilgili ise Irak İslam Devleti ve Diğer Mücahid grupların bu açıklamaya karşılık herhangi bir yalanlama gelmediği bildirildi.

bu arada şu anda 2000 e yakın mücahidi,keskin nişancı eğitimden geçirdiği söyleniyor ve Allah rahmetiyle muamele etsin inşaallah :(

R Çevrimdışı

Rabbani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
SubhanAllah ! .. Daha küçük bir çocuk iken bile onun videolarını izlerdim... ALLAH cc Şahadetini kabul buyursun...

Akhi, Hattap olsun, Zerkavi olsun, Juba olsun benim küçüklük kahramanlarımdı. İnternet kafeye gider İnternete girer bunların videolarını izlerdim. Evet evet daha 7-8 yaşındayken ben bunların taklidini yapar, onlara benzemeye çalışırdım. Hattap'a özenerek mahalleden geçen insanlara damdan, pencereden (kavun olsun, karpuz olsun, yumurta olsun :) :) ) pusu atardım. Zerkaviye özenerek ayıcıkların kafasını keserdim :) , Juba'ya özenerek yüzümü atkıyla bağlar, o zamanlar annem bana dürbünlü oyuncak silah almıştı ki çocukluğumun anlamı oydu, ondan vazgeçemezdim, bizim bakkal amcaların evinin içine nokta atışı yapardım :) . Her Allah'ın günü bizim mahalleden, arka mahalledeki arkadaşlarla boncuklu silahlarla çatışmaya girerdik. Torpilleri roket, kız kaçıranları ise füze niyetine atar, ondan sonra mahalle ALLAHU EKBER sesleri ile inlerdi :) Bizim çocukluğumuz böyle geçti :) Vay be çok özledim o günleri ya :) :)

E Çevrimdışı

Et Tevhid vel Cihad

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşler juba tek kişi degildiki juba ismini abd askerleri verdi ordaki keskin nişancı mücahidlere bir şekilde efsaneye döndü ırak cihadında bir tek keskin nişancı yoktu bu korkuyu kafirlerin kendi cıkardı müslümanlarda bundan istifade etti elhamdulillah.