Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Kabe Imamı'ndan Skandal Sözler: Şükürler Olsun Ki Abd Ile Dünyayı Yönetiyoruz

Strangers Çevrimdışı

Strangers

Şam Bir Sabır Kalesi Oldu...
İslam-TR Üyesi
Kabe'nin kıdemli imamlarından Sudeysi skandal ifadelerde bulunarak, "Hamd olsun ki Amerika ile birlikte dünyayı yönetiyoruz" dedi.

İslam aleminin kalbi olan Kabe'nin önde gelen imamlarından olan ve Kuran tilaveti, sesi, makamı ile dünyaca tanınan Sudeysi, akıl almayacak skandal bir açıklamada bulundu.

Milli Gazete'de yer alan habere göre, İslam Âlemi Birliği’nin düzenlemiş olduğu konferansa katılmak üzere New York’a giden Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi İşleri Genel Başkanı Şeyh Dr. Abdurrahman es-Sudeysi, Suudi Arabistan'ın El-İhbariyye kanalına konuştu.

"ŞÜKÜR Kİ ABD İLE DÜNYAYI YÖNETİYORUZ"

Yaptığı açıklamayla özellikle sosyal medyada yoğun tepki gören Sudeysi,"Bugün Suudi Arabistan ve ABD dünyanın iki kutbu. Allah'a hamdolsun dünyayı birlikte yönetiyorlar" dedi.

SUDEYSİ ABD'YE DUA ETTİ

Suudi Arabistan ve Amerika'nın dünyanın güvenliğin ve istikrarın merkezi olmasında öncelik ettiğini savunan Sudeysi, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ve Amerika Başkanı Donald Trump'a dua etmeyi de ihmal etmedi.

Sudeysi, Suudi Arabistan kralı ve ABD Başkanının insanlık için atacakları adımlarda başarılı olmalarını dilediğini ifade etti.

YOĞUN TEPKİ İLE KARŞILAŞTI

Sarfettiği sözlerin televizyonda yayınlanmasının ardından şoke olan İslam alemi, soasyal medya üzerinden Sudeyasi'nin sözlerine büyük tepki gösterdi. Bir kısım öfkeli grup Sudeysi'yi aklını yitirmekle suçlarken, bir diğer kesim ise inancını satmak ile itham ediliyor.

eL_Muhacir Çevrimiçi

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Rabbim dua ettikleri ile hasr eylesin

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Biraz tum dunya gundeminden ve siyasetten uzak durayim diyorum
Biri cikiyor
Amerika ile dunyayi yonettigine hamd ediyor
Myanmar da baris odulu alan lider
Katliamdan neden kactiklarini anlamiyorum hersey gulluk gulistanlik aslinda mesaji veriyor
Tersine dunya

ebuu.ali Çevrimdışı

ebuu.ali

Elhamdulillah
İslam-TR Üyesi
Hikaye öz'e tekabül ediyor.Kurt artık dişlerini bilemiyor,dişini geçirdiği kanı etrafına saçıyor ki irinler çıksın ortaya.pislik pisliktir.Ve bunu Allahın yardımı ve izni ile müslüman müvahidler bertaraf edecektir.Çünkü temizlik imandandır.Elhamdülillah.

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
(Eğer haber doğruysa) Şaşırdık mı? Asla..!

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İran’da bunlar da aynı derenin pisliği. İran iddia ettiği gibi israilin üzerine bir atom bombası atana kadar ağzıyla kuş tutsa saygı duymam.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Su milyarlık toplulukta ıman eden bır avuc musluman var onların ne makamları var ne saltanatları nede bır devletlerı var..

Onlar yanlızca ALLAH a kulluk eder ve yanlızca ondan yardım dılerler.Ve bu topluluk Yanlızca ALLAH ıcın kıyam eder Yanlızca ona ıtaat ederler.

Onun ıcın sasırmıyorum sasırmıyoruz.Hesap vaktı geldıgınde gorecegız boyle kullara yalakalık yaparak konusanları.
ALLAH zulcelal Hanı nerede o krallarınız buyuklerınız Yeryuzunde buyukluk taslayanlar dedıgı vakıt. İşde bu dunyada boyle acaıp konusanları da gorecegız.

ALLAH zulcelal bızlerı bu durumdan bu tarz ınsanlardan muhafaza eylesın.

M Çevrimdışı

Muzammil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
amerikaya tavırları net. Daha dün trump halay çekiyordu suud kralıyla. Bir duruşu olmalı müslüman dediğinin.

İran, kafir Rusların ve Nusayri Karmatîlerin yanında durarak hangi Amerika'ya tavır koyuyor?

Rafızîler ABD'ye ölüm dedikçe ABD'yle daha çok akraba oluyorlar. Amerika İran'ın ekmeğiyle Afganistan'da mazlumlarla savaşıyor.

İran takkiyede master yaptığı için ilişkilerini gizlemede usta, millet de sanıyor ABD ile bir bağlantısı yok.
Saman altından değil su, tornado yürütmek bu olsa gerek.

Strangers Çevrimdışı

Strangers

Şam Bir Sabır Kalesi Oldu...
İslam-TR Üyesi
HİNT YARIMADASI ALİMLERİ TEMSİLCİSİ SELMAN EL-HÜSEYNİ EN-NEDVİ’NİN KABE İMAMI ES’SÜDEYS’İYE VERDİĞİ TESİRLİ CEVAP

“Seni ümmetin Salihlerinin en hayırlılarından biri olarak umuyorduk. Hakkı söylüyordun. Dualar ediyordun. Mübarek geceleri ihya ediyordun. Fesih ve akıcı bir dil sana bahşedilmişti. Allah’ın bahşettiği nimetleri ibadetlerde kullanıyordun.

Bir de baktık ki, Haremin minberine çıkıyorsun ve İslam ümmetine hainlikleri, nefretleri ve kinleri ortaya çıkmış olan fasık ve zalim idarecilere yalakalık yapıyorsun. Onlar için mücadele ediyorsun. Peki, kıyamet günü Allah’ın huzurunda kim senin için mücadele edecek?

Harem topraklarında açık ve net bir şekilde yalan söylüyorsun, kan dökücü mücrim katilleri savunuyorsun, iyi ve salihlerden olan müminleri de itham ediyorsun.

Allah için sana soruyorum:

Dr. Mursi mi terörist? Muhammed Bedi mi terörist? Karadavi mi terörist? Ezher Alimler Cephesi mi terörist? Dünya Müslüman Alimler Birliği mi terörist? Ureyfi, Selman Avde, Aid Karni ve Harem bölgesinin onlarca alimi mi terörist????

Allah için sana soruyorum:

Öldürülenler kimlerdi, işkence görenler kimlerdi, hapsedilenler kimlerdi ve Allah için eza çekenler kimlerdi? Merkezleri yakıldı. Polis ve baltacılar onları katletti. Askeri Konsey terörist mi peki?!!!!

Başkalarının uşağı olan Mısır ordusu mu güvenliği ve huzuru sağlayacak? Kirli ve iğrenç olan polis mi güvenliği ve rahatlığı sağlayacak?

Oruçlularken ve Allah’a yönelmişlerken sabah namazını kılanları katledenler mi güven ve huzuru yayacak???

Baltacılar mı güven ve rahatlığı yayacak?!!

Kıptilerin Papası, israilin netanyahusu, siyonist çocukları ve haçlılar mı Mısır’ın güven, barış ve rahatlığını istiyorlar?

Adli Mansur, Muhammed Mursi’den daha mı iyi? Yahudiler sana göre müminlerden daha mı iyidirler?!

16 Şevval 1434 tarihli cuma hutbeni dinledim. Sen, Haremin minberine takvan ve iyiliğin için değil belki tağutlara meyledenlerin, zindanları iyi insanlarla dolduranların, hayâsız ve müstehcen kanallarla fuhşiyatı yayanların borazanlığını yapmak için çıkıyorsun. Sen onların Haremi Şerifte yayıldığını da görüyorsun. Faizle çalışan bankaları kurarak ve koruyarak Allah’a ve Resulüne savaş açanları övüyorsun, paklıyorsun ve savunuyorsun, ama sıkıntı ve işkence altındaki Rahman’ın kulları müminlere ise, savaş açıyorsun ve saldırıyorsun?!

Allah’tan korkmaz mısın? Seni yerin dibine geçirmesinden çekinmez misin? Allah’ın gazabının üzerine inmesinden ürkmez misin?

Allah’ın rızasını mı istiyorsun, yoksa tağutların rızasını mı?

Gerçekten Hind, Pakistan, Bangladeş ve diğer milletler teravihlerdeki imamlığını, hutbelerini ve dualarını seviyorlardı.

Şimdi ise iş tersine döndü ve bu milletler; nifak, yalan ve Harem topraklarında Allah’a karşı olan cüretinden dolayı seni sevmiyorlar ve nefret ediyorlar.

Harem senden Allah’a sığınıyor, O’ndan yardım istiyor ve alim olduğu halde hakkı gizleyen ve hakkı batılla örtenlere lanet ediyor.

Sizin yanınızdakiler biter, ama Allah katındakiler kalıcıdır. Şüphesiz Allah, dinine yardım edenlere yardım eder. Muhakkak Allah güçlü ve üstündür.

Selman El-Hüseyni En-Nedvi

Hint Yarımadası Alimleri Temsilcisi

Üst Ana Sayfa Alt