Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Kabir Azabı İnkarcılarının Delil Aldığı Ayetin İzahı Nedir?

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Es selamu aleykum hocam, gecende bir sitede hadis inkarcilarindan biri kabir azabini inkar ederken Yasin Suresi 52. ayeti delil gosteriyordu. Ayette Allah (SWT) kafirler hakkinda "Eyvah başımıza gelenlere! Bizi uyuduğumuz yerden kim kaldırdı? O Rahmin'ın va'd buyurduğu işte buymuş. Gönderilen peygamberler doğru söylemişler derler." buyuruyor.
Bu ayete dayanarak eger bu kafirler kabirde azab icinde olsalardi, Allah'u Teala'nin delillerini coktan gormus olacaklardi, kiyamet gunu de bekledikleri bir son olacakti diyor, o halde neden dunyadaki Rasullerin sozlerini hatirliyorlar da kabirdeki meleklerden bahsetmiyorlar diyor.
Internette biraz arastirdim yapilan acilakmalar tefsirler saskinlik uzerine odaklanmis, ama o anda gercegi idrak etme, o anda imana gelmelerinin nedenine dair birsey bulamadim.
Allah ve Rasulu (SAW) ne diyosa odur benim icin elhamdulillah ama bu gibi kisilere bu konuda bir cevap verebilmek isterdim.
Siz ne dersiniz hocam?
Allah ilminizi artırsın, şimdiden Allah svt razı olsun..

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Üst Ana Sayfa Alt