Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kabir azabının fotoğrafı...

D Çevrimdışı

dervişane

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
s.a. arkadaşlarım.. kabir azabı haktır ... amenna.. nihayet olcaklarda rivayet ve nakil olmuştur.. bunada amenna..hiç şüphe yok ki..gelecek olan gelecektir.. mesele şudurki mühim olan son nefesi imanla verip bu azabı tatmamaya çalışmak ki.. bu konuda allah yardımcımız olsunn.. bence bu konuda bütün forum arkadaşlarım aynı fikri paylaşıyoruz.. fakat bir durumda varkii bazen insanlar tebliğ niyyetiylede olsa- ki burada niyet bence kesinlikle kötü değil amaç mesaj vermektir- bazen yanıltıcı bir durum içerisine düşmektedir. örnek vermek gerekirse son zamanlarda interntte dolaşan bir resim vardı annesine karşı gelen bir kız ve sonunda da azap olarak insan ucubesine dönen bir hal..bunuda kuarn okuyan annesine bağırarak karşı geldi bu hale döndü diye vermişlerdii.. bizde bunu iyi niyetle bir kısım arkadaşlara gönderdik.. fakat tebliğ niyetiyle bulunduğumuz bir arkadaş bana gönderdiğim resmin orjinallerini bir heykel çalışması olduğunu ve orjinal site adını verince bayağı hayal kırıklığına uğramıştım..ki o arkadaşada yüzümüz tutmadı..
dha sonra kabir azabı ile alakalı olarak bir reim dha gönderdim -- yukarıdaki resim değil--oda yukarıda gözün bahsettiği siteden alıntı çıktı.. bence mesele şu.. itikadi meseleleri hepimiz biliyoruz.. gerçeklerde önümüzde ..başımıza geleceklerde önümüzde..( iyi yada kötü)..beni üzende şu oldu .. yukarıdaki arkadaş iyi bir niyetle bir resim göndermiş...diğer bir arkadaş ta ( benim başıma geldiği için biliyorum).. demiş ki ya abi kabir azabı gerçek ama bu resim yalan.. ne yazık ki diğer arkadaşlarda demişki şerefsiz misyoner falan...ya biz burada bir olay hakkında daha edepli ve birbirimize saygılı olamzken ve birbirimize sabredipte bir meseleyi adam gbi tartışamazken..bilmiyorumm... bu davayı nasıl sırtlarız.. allah yardımcımız olsun.. ne yazık ki kalben üzüldüm..
bence bismillah çekip edep ya hu deyip beraber olma vaktidir.. s.a.

Üst Ana Sayfa Alt