Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Kadir Gecesi Gözlemi Yapanlar Var mı?

Q Çevrimdışı

Qamar Al Quds

silik
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berekatuhu.
Her sene Ramadan ayını yaşıyoruz, şu son 10 gün doğan güneşi profesyonel olarak gözlemleyen, çeken bir babayiğit yok mu hiç ya? Gelen görüntüler hep telefon kamerasıyla, anlaşılmıyor çoğu zaman.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kadir gecesinin gerçek kıymeti bilinseydi Ramazan ın son 10 gunu muslumanlar gökbilimci olmuşlardı :)

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berekatuhu.
Her sene Ramadan ayını yaşıyoruz, şu son 10 gün doğan güneşi profesyonel olarak gözlemleyen, çeken bir babayiğit yok mu hiç ya? Gelen görüntüler hep telefon kamerasıyla, anlaşılmıyor çoğu zaman.
Ve aleykum selamu ve rahmetullahi ve berakatuhu uhtim )
Kadir gecesinin gerçek kıymeti bilinseydi Ramazan ın son 10 gunu muslumanlar gökbilimci olmuşlardı :)
Böyle bir durumda "Son 10 günün en güzel şekilde değerlendirilmesi sünnetinden" geri kalmalar söz konusu olacağı için, böylesi iyi )

Q Çevrimdışı

Qamar Al Quds

silik
İslam-TR Üyesi
Ve aleykum selamu ve rahmetullahi ve berakatuhu uhtim )

Böyle bir durumda "Son 10 günün en güzel şekilde değerlendirilmesi sünnetinden" geri kalmalar söz konusu olacağı için, böylesi iyi )

Benim kastım daha farklı bir şeydi aslında ablacığım. Yani son on gün her sabah aynı saatte güneşi çekebilirler. Güneşin o sabah nasıl görüldüğünü net olarak görme, farkı gözlemleme imkanımız olur en azından.

Üst Ana Sayfa Alt