Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kafa Hacamatı

Ebu Muhammed Eymen Çevrimdışı

Ebu Muhammed Eymen

Bir adım öteside, Bin adım öteside toprak..
Frm. Yöneticisi
KAFA HACAMATI..;

( Saçınızın teli dahi kesilmeksizin yapılmakta)

Kan dolaşımı, Kafa Hacamatından sonra düzeldiği için psikoloji rahatlar, hacimsel olarak beyindeki basınç azalır, kişi başının çok hafiflediğini, yorgunluğunun gittiğini ve dinlendiğini ifade eder. Kafa Hacamatı olan bazı hastalarımız kafa hacamatından sonraki ilk uyku sonrası başındaki bütün fazlalıklarının gittiğini ve hayatında ilk defa bu kadar dinlenerek uykudan kalktıklarını ifade etmişlerdir.

Baş ağrıları, migren, göz tansiyonu, bazı işitme bozuklukları, kulak çınlaması,menier sendromu, bazı hipofiz hormon bozuklukları, burun içi polipozis, allerjik rinit, saç dökülmeleri, diş ve dişeti hastalıkları, ağız içi kokusu, bazı psikolojik rahatsızlıklar, depresyon, anksiyete (gerginlik, sinirlilik), dikkat dağınıklığı, hafıza bozuklukları, öğrenme güçlükleri, konsantrasyon bozukluğu, unutkanlık, yüksek tansiyon gibi birçok rahatsızlıkta çok etkilidir. Kısacası beyin tüm vücudu yönettiği için tüm vücut dengesi yenilenir.

Kişiler kafa hacamatından sonraki ortak sözlerinden bazıları şöyledir;
''Gözüm açıldı, görmem netleşti''
''Kafamdaki fazlalıkları boşalmış gibi hissediyorum''
''Üzerimden büyük bir yük kalkmış gibi rahatladım''
''Artık kolay kolay sinirlenmiyorum üzerime bir sükunet geldi, dinginleştim. Ailem bu konuda çok değiştiğimi söylüyor''
''Okuduğumu eskisinden daha kolay anlıyorum''
''Bir konuyu sakin bir şekilde ele alabiliyorum''
''Daha uzun süre ders çalışabiliyorum, kitap okuyabiliyorum''

Rayet Et Tevhid Çevrimdışı

Rayet Et Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
KAFA HACAMATI..;

( Saçınızın teli dahi kesilmeksizin yapılmakta)

Kan dolaşımı, Kafa Hacamatından sonra düzeldiği için psikoloji rahatlar, hacimsel olarak beyindeki basınç azalır, kişi başının çok hafiflediğini, yorgunluğunun gittiğini ve dinlendiğini ifade eder. Kafa Hacamatı olan bazı hastalarımız kafa hacamatından sonraki ilk uyku sonrası başındaki bütün fazlalıklarının gittiğini ve hayatında ilk defa bu kadar dinlenerek uykudan kalktıklarını ifade etmişlerdir.

Baş ağrıları, migren, göz tansiyonu, bazı işitme bozuklukları, kulak çınlaması,menier sendromu, bazı hipofiz hormon bozuklukları, burun içi polipozis, allerjik rinit, saç dökülmeleri, diş ve dişeti hastalıkları, ağız içi kokusu, bazı psikolojik rahatsızlıklar, depresyon, anksiyete (gerginlik, sinirlilik), dikkat dağınıklığı, hafıza bozuklukları, öğrenme güçlükleri, konsantrasyon bozukluğu, unutkanlık, yüksek tansiyon gibi birçok rahatsızlıkta çok etkilidir. Kısacası beyin tüm vücudu yönettiği için tüm vücut dengesi yenilenir.

Kişiler kafa hacamatından sonraki ortak sözlerinden bazıları şöyledir;
''Gözüm açıldı, görmem netleşti''
''Kafamdaki fazlalıkları boşalmış gibi hissediyorum''
''Üzerimden büyük bir yük kalkmış gibi rahatladım''
''Artık kolay kolay sinirlenmiyorum üzerime bir sükunet geldi, dinginleştim. Ailem bu konuda çok değiştiğimi söylüyor''
''Okuduğumu eskisinden daha kolay anlıyorum''
''Bir konuyu sakin bir şekilde ele alabiliyorum''
''Daha uzun süre ders çalışabiliyorum, kitap okuyabiliyorum''

İstanbuldaysanız yaptırmak istiyorum üstad

Ummu Muhammed Çevrimdışı

Ummu Muhammed

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hafızamı daha çok kuvvetlendirmek ve sünnet olduğu için bugün yaptırdım Elhamdulillah.

Kişi, bir sünneti icra edeceğini umarak saçının kesilmesini çok da kafaya takmaz Allahualem..
Esselamu aleykum.Sadece bir kupalık alan mı kesiliyor yoksa birden çok kupa mı vuruluyor abla Saç kesilmeden de yapılıyormuş ..Bir de ağrı çok oluyor mu ?

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
1 sene önce filan bir defalığına hacamatı yaptırmıştım sinüzit rahatsızlığımdan dolayı yaptırdım 3 tane kafadan 1 tanede iki kürek arası yapıldı kafadan yaptırmak baya ağrılı geçmişti ama faydasını gördük tabi cefasını çeken sefasınıda sürüyor elbet.

Muwahhide Tevhid Çevrimdışı

Muwahhide Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum.Sadece bir kupalık alan mı kesiliyor yoksa birden çok kupa mı vuruluyor abla Saç kesilmeden de yapılıyormuş ..Bir de ağrı çok oluyor mu ?

We aleykum selam we rahmetullah..
Evet sadece bir kupalık alan. Evet bal sürüp yapılıyor doğru bende yaptım bir kaç kere saçını kesmek istemeyenlere ama ben kendim kestirmeyi daha uygun görüyorum en azından yapana kolaylık olur diye..

Ben alıştım Allahualem yaptırıyorum arada bu yüzden acı falan hissetmiyorum ilk yaptığımda da olmamıştı ağrı daha çok rahatlama oluyor.)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Üst Ana Sayfa Alt