Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kafada çıkan küçük yaralar

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah yardımcın olsun kardeş, çok iyi bilgim yoktur fakat antakyadaki zeytinyağından yapılan sabun saçı güçlendirir diye biliyorum yanlış da olabilir.

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
allah razı olsun kardeş.Bu antakya defne sabunları marketlerde varmı AVM lerinde?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
selamünaleyküm akhiler
benimde 4 yıl önce kafamda kaşıntılar başladı ve saçlarım dökülmeye başladı.
Daha sonra ise buna sivilce ve küçük yaralar karıştı.
Şuan kaşıntı var ama eskisi kadar değil bide saçlar da dökülüyör çok,sivilcede oluyor kendime dua ediyorum :)
ama hala öyle sizin tavsiyelerinize uyacam inşaAllah
Ama buna ilave etmek isteyen var mı acaba?
ben mardinliyim ve mardinde defne,bıttım,zeytin vs. çok sabun var ama orjinal mi değilmi bilmiyorum.
Bana önereceğiniz bişey var mı Allah Rızası için?
selamünaleyküm.

aleykumselam ve rahmatullah kardeşim

elhamdulillah benim bu problemimin gitti şuan akhi

sana tavsiyem kan tahlili yaptırıp sonuçlarını aile hekimine bildir ona göre bir ilaç yazsın sana akhim ve sabahları kahvaltıyı ihmal etme poça,açma vb şeyleri terk et akhim.pekmez her sabah aç karnına bi iki kaşık al yumurta yemeği ihmal etme şurda ki linke bak inşaALLAH gereken şeyleri söylemiş zaten

https://www.islam-tr.org/saglikli-yasam-onerileri/34933-cinko-neden-onemli.html

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
özel getirtilir mi bilgim yoktur, bu arada kesin bilgi değildir kardeş bir araştır yaralara faydalı olur mu bilmem ama saçı sağlam tuttuğunu kendimden bilmekteyim nice şampuanlar o sabun kadar etkili değildir.

Zuhri Çevrimdışı

Zuhri

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Defne sabununu varsa tanıdık birisinden almak en iyisi, sabunun içine katılan defne meyvelerinin yağını kimi az koyabiliyor, bununda kaliteli olanı var yada dandik olanı, dikkat etmek lazım. Saçı da çok kurutuyor, kafayı sabunla yıkadıktan sonra biraz çörek otu sürülebilir.

GuLYaRaSi Çevrimdışı

GuLYaRaSi

VuSLaTa HaSReT
Admin
Muhacir kardese katiliyorum, demir vitamini eksikliginden baslayip, degisik mineral eksiklikleri olabilir, kan aldirmak iyi bir öneri.

Allah Rasulu s.a.v. Cörek otu yaginda sifa vardir diyor, bunu en az 2 ay dene, sabah aksam birer tatli kasigi ic, has icemiyorsan, yogurtla yada limonataya karistir.

Kepek sampuani diye satilan ürünleri kullanma, onlar kafayi kurutup daha cok kepek yapar, kepekleri dökmek icin, cok hafif sampuan kullanabilirsin, "bebek sampuanlari" mesela, bunlarda katki maddesi cok yok, haftada 2-3 kez de has zeytin yagi sür kafana, yarim saat bir saat beklet durula ilik suyla..

bunlarin her birini yaparken besmele cek, sifa olacagina inan ve Allahtan ümidini kesme

InsaAllah sifa olur..

N Çevrimdışı

Necmettin

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim ben bir üniversitede intern doktorum(son sınıf öğrencisi).Doktor kaşıntı, döküntü görünce muhtemelen mantara bağlı bir enfeksiyon düşünüp o ilaçları vermiştir.Ketoralle fungoral aynı etken maddeli farklı şirketlerin çıkarttığı ilaçlar.Aynı ilacı 2-3 hft kullanınca mantar ilaca bağışıklık geliştiriyor, işe yaramadığını görünce doktor mantarın bağışıklık geliştirdiğini düşünüp diğer ilacı vermiştir.Tabii senin hastalığın mantara bağlı bir hastalık değildir belki, öyle bir durumda o ilaçlar zaten işe yaramaz, steroid tarzı ilaçlar gerekir...İlaç adı verip al kullan diyeceğim ama steroidlerin azı etkisiz, çoğu zararlı olduğu için sendeki lezyonları görmeden birşey diyemem kardeşim.

Üst Ana Sayfa Alt