Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Kafir Akrabayla Bayramlaşmak Küfür müdür?

S Çevrimdışı

sabrii_27

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kendisini Müslümanlıga nispet eden bayramlasmadiginda sana dusmanlik edebilecek ve sana kin gudecek kafirlere telefon acip hayırlı ramazanlar bayramın mübarek olsun diyen kişi kafir olur mu

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Yaptığı iş Küfür olsa da bu kişi kendisini İslama nisbet ediyor, belki kâfirliği hakkında hukum vermede biz yanılıyoruzdur. Bu sebeble sorgusuz sualsiz, cehaleti giderilmeden (ilim ehlince tekfirin mânileri kendisine tatbik edilmeden) tekfir edilmemelidir.

İlgili Konular:

Kafir Olduğu Halde Kendisini İslam'a Nisbet Edenlerle Bayramlaşmanın Hükmü?
https://www.islam-tr.org/konu/kafir...-nisbet-edenlerle-bayramlasmanin-hukmu.34973/

İslamın Bayramlarında, Kafirlerle Bayramlaşmak, Bayramlarını Kutlamak İslama Uygun mu?
https://www.islam-tr.org/konu/islam...-bayramlarini-kutlamak-islama-uygun-mu.22045/

S Çevrimdışı

sabrii_27

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Anlamadım tekfir edilmemesi gereken bayramı kutlayan mi yoksa kafir diye bayramlaşmak tan çekinilen kisiler mi

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Anlamadım tekfir edilmemesi gereken bayramı kutlayan mi yoksa kafir diye bayramlaşmak tan çekinilen kisiler mi
Kardeşim, tanımadığımız kimseyi niye tekfir edelim, net bilen tekfir eder.
Kafiri, kendince endişeleri tevillerle musluman kategorisine koyarak bayram kutlayan kimsenin tekfirliği , salt kutladı diye yapılmamalı, kendisiyle görüşülüp değerlendirildikten sonra delillerle yaptığının bâtıllığından dolayı tevbe etmesi istenir. Vereceği yanıta göre hakkında hüküm verilir. Yoksa benim veya kendisinin kâfir dediğini çeşitli sebeblerle tebrik eden her kişi sorgusuz sualsiz kâfirdir kâidesi yoktur.

Üst Ana Sayfa Alt