Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kafirun Suresi Kafirlere Yöneliktir, Bu Meclis'te Kafir Yok...

S Çevrimdışı

SaYFuLLaH

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın şehitlerin ölümsüzlüğünü anlatırken Kuran-ı Kerim ayetlerinden ve özellikle Kafirun Suresi’nden alıntı yaparak muhalefete yanıt vermesi, CHP'li Muharrem İnce'yi çılgına çevirdi.

"MECLİS'TE KAFİR YOK!"

Muharrem İnce, “Kendinizi evliya yerine koyup diğer insanların inancını sorgulamak sizin haddinize mi düşmüş? Sizin göreviniz Türk savaş uçağını kimin, nasıl düşürdüğünü açıklamak. Bu uçak sapanla mı düşürüldü? Siz devlet adamlığınızı yapın. Kafirun Suresi kafirlere yöneliktir, bu Meclis’te kafir yok" sözleri Genel Kurul'u bir anda karıştırdı.

TBMM Genel Kurulu'nda, Irak'ın kuzeyine sınır ötesi operasyon konusunda Hükümet'e verilen yetkiyi 1 yıl daha uzatan Başbakanlık Tezkeresi üzerinde Hükümet adına konuşan Bakan Yılmaz, tezkerenin tek hedefinin PKK terör örgütü olduğunu vurguladı.

TARTIŞMA BAŞLATAN SÖZLER
Yılmaz’ın şehitlerin ölümsüzlüğünü anlatırken Kuran-ı Kerim ayetlerinden ve özellikle Kafirun Suresi’nden alıntı yaparak, “Biz kimsenin inancını sorgulamıyoruz, senin dinin sana, benim dinim bana. İstediğin gibi inan. Herkes de inanmak zorunda değil” demesi tartışmaya neden oldu.

"AKP GRUBUNA OKUSUN"
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, “Kendinizi evliya yerine koyup diğer insanların inancını sorgulamak sizin haddinize mi düşmüş? Sizin göreviniz Türk savaş uçağını kimin, nasıl düşürdüğünü açıklamak. Bu uçak sapanla mı düşürüldü? Siz devlet adamlığınızı yapın. Kafirun Suresi kafirlere yöneliktir, bu Meclis’te kafir yok, aynen ona iade ediyorum. Onu kendisi okusun, AKP grubuna okusun” dedi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural da, “Sanki bizim inancımız farklıymış gibi söyledi, aynen kendisine iade ediyorum. ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ diyenleri töhmet altında bırakan sizsiniz. Başbakan diyor ki ‘şehitlerin yaygaraları.’ Şehit acısı ona göre yaygara. Oslo’da şehitler ölür vatan bölünür diye aynı masayı kuran da sizsiniz” dedi.

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
DEKİ; EY KAFİRLER BEN SİZİN TABTIKLARINIZA ( ANA YASANIZA, KANUNLARINIZ, İLAHLARINIZA ) TAPMAM...SİZEDE BENİM TAPTIKLARIMI ( TAĞUTU RED EDİP BİTİN SİSLEMLERE LA DEMEKONUSUNDA ALLAHIN DİNİN ) TAPACAK DEĞİLSİNİZ...SİZİN DİNİZ SİZE BİZİM DİMİZ DE BİZE...

celaluddevle Çevrimdışı

celaluddevle

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bu akp'nin putları da halka " bakın işte şeriat geliyor, artık mecliste Kur'an konuşuluyor" vs demek için yapıyor bunları. eminim ki birçok demokrasi aşığı sözde müslüman da alkış tutuyordur bunlara... Allah hidayet etsin...

Üst Ana Sayfa Alt