Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber KahramanMaraş'ın Pazarcık, Elbistan-Ekinözü İlçe Merkezleri ve Çevre İllerde Hissedilen 2 Büyük Deprem

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
KahramanMaraş'ın Pazarcık, Elbistan-Ekinözü İlçe Merkezleri
ve
Çevre İllerde Hissedilen 2 Büyük Deprem

Merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık ilçesinde sabaha karşı (saat 4'.17'') ve öğlen (saat 13'.24'') Elbistan - Ekinözü ilçelerinde meydana gelen depremlerde (ayrıca çevredeki 10 ilden ve Suriye'nin Kuzeyinden) maalesef üzücü haberler geliyor

(KahramanMaraş, Hatay, ŞanlıUrfa, Malatya, Adana, Osmaniye Gaziantep, Adıyaman, Adana, Diyarbakır, Kilis)

İnna lillahi we inne ileyhi râciun

Rabb'im (cc) yardımcımız olsun.

30298

30300

30297

Haritada depremin etkili olduğu bölgeler farklı renk tonlarına göre gösterildi. Koyu kahverengi işaretli olanların en yoğun depremin yaşandığı yerler olduğuna dikkat çekildi.

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7'lik deprem çevre illeri yerle bir etti. Depremin ardından bugün meydana gelen Elbistan merkezli 7.6'lık deprem ülkede faciaya neden oldu. Kahramanmaraş'ta yıkılan yüzlerce binanın dışında çevre illerde de yüzlerce yıkım haberi geliyor. Depremde Gaziantep, Osmaniye, Malatya, Adıyaman, Adana, Diyarbakır, Kilis ve Şanlıurfa'da yüzlerce bina yıkıldı. Şu ana kadar 1651 vatandaşımız hayatını 9733 yaralı var.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Depremlerin ardından 145 artçı meydana geldi. Maraş'ta 234 kayıp 1700 yaralı, 310 yıkılan bina var.

Hatay 520, Osmaniye 205,

Adıyaman'da 20,

Diyarbakır'da 46,

Şanlıurfa 30,

Gaziantep 309,

Kilis'te 13,

Adana'da 58,

Malatya'da 106

toplamda 1541 vatandaşımız hayatını 9733 yaralı var.

30299

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
O bölgeler de yaşayan kardeşlerin Allah yardımcısı olsun.Bu soğuk kış günlerinde durum çok daha vahim maalesef.

Suriye de ki kardeşlerin durumu daha vahim
Sübhanallah beyaz minare adlı telegram kanalını takip edebilirsiniz.

Inna lillah ve Inna ilahi raciun

Mubadil Çevrimdışı

Mubadil

t.me/hendekehli0
İslam-TR Üyesi
Suriye'de arama-kurtarma faaliyetlerini Beyaz Baretliler ve mücahidler sürdürüyor. Onlarında imkanları maalasef çok kısıtlı. Bölgeye Afganistan İslam Emirliği ve Katar dışında yardım yapan yok diye biliyorum. Bu gece Babul Hava sınır kapısı insani yardım geçişlerine açılmış bir nebze olsun bu iyi gelişme elhamdulillah.

Dikkatimi çeken diğer noktada depremde malum partinin Hatay milletvekili ölmüş. Mecliste Allah'ın helallerini haram, haramlarını helal kılmak için el kaldırıyorsun ama 30 saniyelik sarsıntıda molozların altında kalacak kadar acizsin işte... Allahu subhanehu ve teala hüküm sahibinin kim olduğunu, hakimiyetin kimde olduğunu, egemenliğin kime ait olduğunu hatırlatıyor. Subhanallah.

Ölüm aslında güzel birşey ama ne uğruna öldüğün, hangi yolda öldüğün, niçin öldüğün önemli. Allah hepimize ölümlerin en güzeli olan şehadeti nasip etsin, canımızı iman üzerine alsın. Bu dünyadan başka dünya yok.

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
Lavandula19 Çevrimdışı

Lavandula19

وَلَمْ أَكُنۢ بِدُعَآئِكَ رَبِّ شَقِيًّا
İslam-TR Üyesi
Şu an IHH'nın Suriye için bir çalışması var mı? Güvenilir olarak bildiğim bir kanalda, IHH'ya para gönderirken Suriye deprem yazıldığı takdirde gönderilen meblağın Suriye için kullanılacağını okudum. Teyit etmek istiyorum da bir size sorayım dedim. Beyaz Baretlilere istiyorum aslında ama ailem sıkıntı ediyor, anladınız.

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
Şu an IHH'nın Suriye için bir çalışması var mı? Güvenilir olarak bildiğim bir kanalda, IHH'ya para gönderirken Suriye deprem yazıldığı takdirde gönderilen meblağın Suriye için kullanılacağını okudum. Teyit etmek istiyorum da bir size sorayım dedim. Beyaz Baretlilere istiyorum aslında ama ailem sıkıntı ediyor, anladınız.
Hangi kanalda söylenmiş bu?
Benim bildiğim kadarıyla İHH'nin şu an böyle bir çalışması yok. Şu an Türkiye'deki deprem bölgelerinde arama kurtarma yapıyorlar, ama Suriye'ye de (standart) bağış yapabilirsiniz, belki sonradan depremzedeler için bir çalışma başlatırlar.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Türkiye'de irtibatli oldugunuz Suriye'li kardeşiniz varsa, ki vardır diye düşünüyorum onlarla irtibata gecebilir onlarin yonlerdigi depzemdelere bireysel yardim yapabilirsiniz.
Ablamin surekli yardim ettigi suriyeli bir aile vardi,onlarin arkabalari halep tarafindaymis. irtibat kuruldu,depremzede aile iban gonderdi para gonderdik.
sizde bu sekil en azindan bir aile icin yardimda bulunabilirsiniz. Bilmiyorum herkes bi sekilde çabalıyor iste.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Allah yardimcilari olsun.
az önce eve geldim dışarı buz buz.
orayi dusunemiyorum
enkaz altini tasavvur edemiyorum
Lakin
Rabbim adildir ve merhamet sahibidir.
Hamd ancak ona aittir.

Siyasi seylere hic bulasmadan dua ve yardim edip kardeslerimize hizmet etmekten baska yapacak bir sey yok şu durumda.

Lavandula19 Çevrimdışı

Lavandula19

وَلَمْ أَكُنۢ بِدُعَآئِكَ رَبِّ شَقِيًّا
İslam-TR Üyesi
Türkiye'de irtibatli oldugunuz Suriye'li kardeşiniz varsa, ki vardır diye düşünüyorum onlarla irtibata gecebilir onlarin yonlerdigi depzemdelere bireysel yardim yapabilirsiniz.
Ablamin surekli yardim ettigi suriyeli bir aile vardi,onlarin arkabalari halep tarafindaymis. irtibat kuruldu,depremzede aile iban gonderdi para gonderdik.
sizde bu sekil en azindan bir aile icin yardimda bulunabilirsiniz. Bilmiyorum herkes bi sekilde çabalıyor iste.
Maalesef, benim öyle bir irtibatım yok. Çevrem kısıtlı, mecburi olarak. Kendime ait bir kart da olmadığı için her Ibana para gönderecek durumda değilim. Harcamalarımı aile büyüklerinden bağımsız şekilde yapamıyorum. Başka şekilde inşaallah halledeceğim. Sağolasınız.

Mubadil Çevrimdışı

Mubadil

t.me/hendekehli0
İslam-TR Üyesi
Suriye'de arama-kurtarma faaliyetlerini Beyaz Baretliler ve mücahidler sürdürüyor. Onlarında imkanları maalasef çok kısıtlı. Bölgeye Afganistan İslam Emirliği ve Katar dışında yardım yapan yok diye biliyorum. Bu gece Babul Hava sınır kapısı insani yardım geçişlerine açılmış bir nebze olsun bu iyi gelişme elhamdulillah.

Dikkatimi çeken diğer noktada depremde malum partinin Hatay milletvekili ölmüş. Mecliste Allah'ın helallerini haram, haramlarını helal kılmak için el kaldırıyorsun ama 30 saniyelik sarsıntıda molozların altında kalacak kadar acizsin işte... Allahu subhanehu ve teala hüküm sahibinin kim olduğunu, hakimiyetin kimde olduğunu, egemenliğin kime ait olduğunu hatırlatıyor. Subhanallah.

Ölüm aslında güzel birşey ama ne uğruna öldüğün, hangi yolda öldüğün, niçin öldüğün önemli. Allah hepimize ölümlerin en güzeli olan şehadeti nasip etsin, canımızı iman üzerine alsın. Bu dünyadan başka dünya yok.

Kemalist kesimden tepki gelir diye yada Suriye siyaseti değiştiği için Türkiye'den insani yardım geçişlerine hala izin verilmemiş. Ama Allah Şam halkına kefil, Allah'ın kefil olduğuda kaybetmez. Daha düne kadar mücahidlerin kanları üzerinden Esad ile siyasi pazarlık yapanlar, oradaki cihadı nasıl bitiririz diye türlü türlü düşüncelere dalanlar şimdi depremden dolayı nasıl oy kaybetmeyiz hesabı yapıyorlar. Siz plan kurun, Allah subhanehu ve tealada bir plan kuruyor elbet.

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
Kemalist kesimden tepki gelir diye yada Suriye siyaseti değiştiği için Türkiye'den insani yardım geçişlerine hala izin verilmemiş. Ama Allah Şam halkına kefil, Allah'ın kefil olduğuda kaybetmez. Daha düne kadar mücahidlerin kanları üzerinden Esad ile siyasi pazarlık yapanlar, oradaki cihadı nasıl bitiririz diye türlü türlü düşüncelere dalanlar şimdi depremden dolayı nasıl oy kaybetmeyiz hesabı yapıyorlar. Siz plan kurun, Allah subhanehu ve tealada bir plan kuruyor elbet.

Suriyeli kardeşlerimiz, oluşan algıya olumlu destek olmadılar.

Suriyeliler depremin neresinde diye sorunca;

Canlı yayında itfaiyenin telefonunu çalarken görüldüler
Yağma yaparken kilolarca altınla ve teknoloji ürünüyle yakalandılar
Samandağı bölgesinde çeteler kurup çökmemiş evlerde hırsızlık yaptılar
Kız yurduna yerleşir yerleşmez kapıları bile kitlemeden çirkin işlerine başladıkları görüldü
Yerleştirildikleri yerde nargile kurdukları görüldü

Adını yeni öğrendiğim Salvador adlı ülkeden bile ekipler gelip can kurtarırken kardeşlerimiz bunları yaptı.

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
Ben ilkyardımcı olarak Suriye’ye gidip ülkesini terk etmemiş şerefli Suriyeli kardeşlerime yardım etmek isterim. Ama buradaki nargileci yağmacı Suriyeliler onlara bile zarar veriyor. adamlar dünyaya tavşan gibi üremeye nargile içmeye yağlı pirinç yemeye etrafı yağmalamaya gelmişler.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi

Kız yurduna yerleşir yerleşmez kapıları bile kitlemeden çirkin işlerine başladıkları görüldü

Adını yeni öğrendiğim Salvador adlı ülkeden bile ekipler gelip can kurtarırken kardeşlerimiz bunları yaptı.

Abi bu bahsetmiş oldugun bir kaç ithamda yaniliyorsun.Eşkiya gibi Yardim tırların önünü kesen Türklerde var.Üç harfli marketleri yağmalanan yerlerde televizyon beyaz eşya sirtlanan Türklerde var.
Her milletten var bu tipler maalesef.

İdlibte ölü sayısı 2250 oldu ve gelen yardımların çoğu kâfir şebbiha ve avanelerine gidiyor.
Tr yeni iki kapı acicaz diye açıklama yaptı lakin giden yardım yok.

Bu iki telegram kanalından takip ediyorum.

Tr haber

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi

Screenshot_2023-02-10-21-43-51-652_org.telegram.messenger.jpg

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Yardım tırının önünü kesen kişilerin videosunu paylaşacaktim lakin linkini bulamadım.Videoyu indirdim buraya yüklenmiyor.ilk haber kanalında var.

Üst Ana Sayfa Alt