Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kalbi Olan Herkese... ŞAM...ŞAM...ŞAM...

Ummu İmara Çevrimdışı

Ummu İmara

Lâ Tahzen,İnnâllahu Mêana
İslam-TR Üyesi
Yalnız! sadece ağlamakla olmuyor Kardeşlerim.Ben de bir kadın olarak dayanamayıp ağladığım çok zaman oluyor.Sizin ERKEK olarak üzerinize FARZ olan bir İBADETİ yalnızca göz yaşlarınızla yerine getiremezsiniz.Bu mücadele sadece DUA 'larlada son bulmayacak,Mücadele etmekle, Savaşmakla,Direnmekle,Savunmakla,Mazlumun yanında durmakla,Din kardeşine yardım etmekle,Mücahid kardeşlerimizle yan yana saf tutarak son bulacak Allah'ın izniyle.Rabb'imden şehit olan kardeşlerimize Firdevs Cennetini nasib etmesini diliyorum,Mücahidlerimize de Rabb'imden yardım ve basiret diliyorum.Allah cümlemizi bağışlasın ve bizlere yardım etsin.AMİN.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allahtan dileyin. o bilmediğiniz kapilar açıyor inşallah.
Allahim razi oldugun dinde olanlardan eyle. yolunda ayaklari sabit olanlardan, bize de razi oldugun yola hizmet edebilmeyi nasibeyle. Amin.
Bir adim atin. Küçük büyük. Yeterki adim atin. O bir adim size 10- 100-hatta 1000 adimlik mesafe aldiriyor.

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Wallahi sıcacık evinde gece uykusundan 1 saat feragat etmeyen cihad meydanında ribat tutamaz , mal ve canla Rabbimizin dinine hizmet etmeli belki gözyaşları ile yakarmamız hedefini şaşıracak bir mermiyi isabet ettirebilir Allahın izni ile

@Ummu İmara kardeşim çokça dua edin wallahi yürekten yapılan duayı cephedeki kardeşler hissediyor güçlerine güç katıyor

Ummu İmara Çevrimdışı

Ummu İmara

Lâ Tahzen,İnnâllahu Mêana
İslam-TR Üyesi
Dualarım her zaman onlarla,Rabb'im onlara kuvvet versin,dayanma gücü versin. Düşmanın eziyetinden,zulmünden korusun.Rabb'im İzzeti ve Keremi ile Mücahidlerimizi zafere eriştirsin.
Rabb'im bizlerinde kararmış yüreklerimizi nurlandırsın,bizleri doğru yola iletsin,merhamet versin,hidayet nasib etsin.AMİN.

A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ey Allah’ım! Şam ehline zafer ve desteğini çabuk kıl. Irak’ta ve bütün her yerde Ehli Sünnet için zafer ve desteğini çabuk kıl. Allah’ım bizim için halimizi düzelt. Dağınıklığımızı topla. Sözümüzü bir araya getir. Safımızı birleştir. Tövbemizi kabul et. Amin

simsim Çevrimdışı

simsim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yalnız! sadece ağlamakla olmuyor Kardeşlerim.Ben de bir kadın olarak dayanamayıp ağladığım çok zaman oluyor.Sizin ERKEK olarak üzerinize FARZ olan bir İBADETİ yalnızca göz yaşlarınızla yerine getiremezsiniz.Bu mücadele sadece DUA 'larlada son bulmayacak,Mücadele etmekle, Savaşmakla,Direnmekle,Savunmakla,Mazlumun yanında durmakla,Din kardeşine yardım etmekle,Mücahid kardeşlerimizle yan yana saf tutarak son bulacak Allah'ın izniyle.Rabb'imden şehit olan kardeşlerimize Firdevs Cennetini nasib etmesini diliyorum,Mücahidlerimize de Rabb'imden yardım ve basiret diliyorum.Allah cümlemizi bağışlasın ve bizlere yardım etsin.AMİN.

Allahumme amin.. Aklıma mücahid bir abinin şu sözleri geldi ' Vallahi ben bu videoları izleyemiyorum,çocukların kadınların feryatlarını işitip , Allahın davetine muhatap olup oturamıyorum.Gençlere tavsiyem izlemeyin,izleyip üzülüp öfkenizi kelimelere döküp rahatlamayın.Sizin yeriniz, bizim yerimiz bellidir..! izleyecekseniz öfkenizi bileyin ve saflara gidelim.. '

ebuyusuf Çevrimdışı

ebuyusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
image.jpeg

Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’e bir adam gelerek:

−Bana cihada denk olacak bir amelde delillik et, dedi.

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)şöyle buyurdu:

−“Ben cihada denk olacak bir amel bulamıyorum! Mücahid sefere çıktığı zaman sen mescide girip o dönünceye kadar devamlı namaz kılmaya, iftar etmeden devamlı oruç tutmaya gücün yeter mi?”

O kimse:

−Buna kimin gücü yeter ki? dedi.

Buhari 2634, Müslim 1878, Tirmizi 1669, Nesei 3114

Üst Ana Sayfa Alt