Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kalbin İlacı -İbn Kayyım- (PDF / İNDİR)

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
KALBİN İLACI
-İbni Kayyım el-Cevziyye-

RAR - İNDİR

KISA AÇIKLAMA:

Sevap ve günah; insan ruhunun değişkenliği; meleklikten şeytaniliğe; tüm yönleriyle insan; bu kitabın mevzuudur. İnsanı en üst derecelere getiren şey ne? Günahların en büyük zararı ne? Sevgi nedir? Sevgi ne zaman insanı yüceltir? Dualarımız bizim için neyi ifade eder? İbn Kayyim bu kitabıyla, edebiyat, psikoloji ve dini ilimlerdeki dehasının muhteşem bir sentezini sunuyor.

kalbin_ilaci_ibni_kayyim_3.jpg

أم السلام Çevrimdışı

أم السلام

حسبي الله ونعم الوكيل
İslam-TR Üyesi
:( mobil android dosya açılmıyor

Muhammed Faruk Çevrimdışı

Muhammed Faruk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:( mobil android dosya açılmıyor
Galiba rar ve zip dosyaları açmak için sizde bir tane arşiv yönetecisi yüklü değil.Play Store'dan ZArchiver diye bir yazılım var onu indirin.Artık bu tür dosyaları açabilirsiniz.

Şayet arşiv yöneticisi yüklüyse bile rar dosyasının içindeki dosya .chm uzantılı dosya olduğu için buna uygun bir yazılım bulmak gerek.Bunun için Play Store'dan SuperChm diye bir uygulama var.Onun ücretsiz olanını indirin.Bunu indirdikten sonra yukarda indirdiğiniz rar dosyasında chm uzantılı dosyayı çıkartmış olmanız lazım.Herhangi bir yere çıkartılmış olduğunu varsayarak SuperChm uygulamasına girin orda bizim chm uzantılı dosyayı görmesi lazım.Görmezse yukarda yenile işaretine tıklayın.Bundan sonra kitabı okurken reklamlar aşağıda beliriyor.Yine bundan kurtulmak için SuperChm'ye girin.Orda ana sayfada(hani o yenile simgesi olan kısımda) orda Settings(Ayarlar) kısmı var.Oraya girin.Orda en aşağıda Disable reading ADs diye bir seçenek var.O seçeneği işaretleyin.Böylelikle kitabı okurken artık reklamlar aşağıda gözükmeyecektir.

أم السلام Çevrimdışı

أم السلام

حسبي الله ونعم الوكيل
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun başardım
çok teşekkür ederim :)

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhiler chm dosyalarini androit tlfdan calismasini istiyorsanizin CHM READER play store den indirin.

Hayirli okumalar

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Akhiler chm dosyalarini androit tlfdan calismasini istiyorsanizin CHM READER play store den indirin.

Hayirli okumalar
Birinci sorum: Android tlf ne demek? Ikinci sorum da iPhone'a indirilebiliyor mu?? Sorularım Saçma olabilir ama bilmiyorum mecburen sormak zorundayım. Birde bu kitabı o kadar okuyup tavsiye eden olmuş ki merak ettim doğrusu.

Muhammed Faruk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Birinci sorum: Android tlf ne demek? Ikinci sorum da iPhone'a indirilebiliyor mu?? Sorularım Saçma olabilir ama bilmiyorum mecburen sormak zorundayım. Birde bu kitabı o kadar okuyup tavsiye eden olmuş ki merak ettim doğrusu.
Nasıl iPhone'da iOS işletim sistemi varsa,çoğu akıllı telefonda da Android diye bir işletim sistemi var.Yukarda söylediğim program(SuperChm) Android işletim sistemine sahip telefonlar içindir.iOS kullanmadığım için hangisi daha iyi senin için bilemiyeceğim.Bunun için App Store girip orda Chm Reader gibi birşey yaz orda ücretsiz olanları dene.İnternetten baktım iOS için şu uygulamalar var:iChm Lite,iChm,ChmPlus Free gibi.

iOS kullananlar beğendikleri bir Chm okuyucu önerebilir..

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İslam-TR Üyesi
Nasıl iPhone'da iOS işletim sistemi varsa,çoğu akıllı telefonda da Android diye bir işletim sistemi var.Yukarda söylediğim program(SuperChm) Android işletim sistemine sahip telefonlar içindir.iOS kullanmadığım için hangisi daha iyi senin için bilemiyeceğim.Bunun için App Store girip orda Chm Reader gibi birşey yaz orda ücretsiz olanları dene.İnternetten baktım iOS için şu uygulamalar var:iChm Lite,iChm,ChmPlus Free gibi.

iOS kullananlar beğendikleri bir Chm okuyucu önerebilir..
Valla kardeşim bilmece gibi konuşmuşsun hiçbirşey anlamadım ama yinede sağol Allah razı olsun zaman harcayıp bu kadar bilgi vermişsin. O kadar Anlamadığım kelime yan yana gelmiş ki kafam karıştı :kötü: En iyisi ben bu kitaba elden ulaşmaya çalışıyım, yoksa böyle tlfondan beceremiyecem:(

Muhammed Faruk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Valla kardeşim bilmece gibi konuşmuşsun hiçbirşey anlamadım ama yinede sağol Allah razı olsun zaman harcayıp bu kadar bilgi vermişsin. O kadar Anlamadığım kelime yan yana gelmiş ki kafam karıştı :kötü: En iyisi ben bu kitaba elden ulaşmaya çalışıyım, yoksa böyle tlfondan beceremiyecem:(
:)
iOS ve Android denilen şeyler sadece bir işletim sistemidir.Windows gibi.

Telefonunda uygulama indirdiğin yere gir,orada iChm yaz.Ücretsiz olanını indir.Bunu yapabilirsin herhalde :uzgnm:

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İslam-TR Üyesi
:)
iOS ve Android denilen şeyler sadece bir işletim sistemidir.Windows gibi.

Telefonunda uygulama indirdiğin yere gir,orada iChm yaz.Ücretsiz olanını indir.Bunu yapabilirsin herhalde :uzgnm:
Deneyim bakalım ama çok ümitli değilim, ne kadar ümitsiz olmasam da..

Muhammed Faruk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tamam indirdim, şimdi??
o indirdiğin uygulamaya gir orda daha önceden bu Kalbin İlacı kitabını indirmiş olman lazım telefona.Eğer indirmişsen bu uygulamanın otomatik görmesi lazım.Görmezse oralarda bir yenile butonu olması lazım.Oda yoksa uygulamada dosya seçme yeri olması lazım.Oradan kitabı indirdiğin yeri gidip onu seçip açılması lazım.Şuan aklıma gelen ihtimaller bunlar.

Eğer dediklerimi anlamadıysan o uygulamanın bir ekran görüntüsünü veya o uygulamada hangi seçenekler olduğunu bana söyleyebilir misin?

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İslam-TR Üyesi
o indirdiğin uygulamaya gir orda daha önceden bu Kalbin İlacı kitabını indirmiş olman lazım telefona.Eğer indirmişsen bu uygulamanın otomatik görmesi lazım.Görmezse oralarda bir yenile butonu olması lazım.Oda yoksa uygulamada dosya seçme yeri olması lazım.Oradan kitabı indirdiğin yeri gidip onu seçip açılması lazım.Şuan aklıma gelen ihtimaller bunlar.

Eğer dediklerimi anlamadıysan o uygulamanın bir ekran görüntüsünü veya o uygulamada hangi seçenekler olduğunu bana söyleyebilir misin?
New folder name yazan bölüme kitabın adını yazdım ama bişey gelmiyor??

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İslam-TR Üyesi
Sağol sen elinden geleni yapıyorsun ama ben anlamıyorum bu işlerden:(