Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Kalpten Küfür Edip Sonra Haşa Demek İmanı Götürür mü?

C Çevrimdışı

ceyhun_namazəliyev

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm.

Benim vesvese hakkında bir sorum olacak cevaplarsanız sevinirim. Ben bu sabah dünkü yazdığım konuyu düşünüyordum birden "acaba peygambere" dedim sonra tutamadım küfür dedim sonra "haşa dedimmi" dedim sanırım küfür isteyerek çıktı imanım gitmişmidir? Şimdiden Allah razı olsun.

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Kardeş sen iyisi Müslüman bir psikoliga git. Olduğu gibi durumunu anlat. Akidesi temiz bir alimle istişare ile süreci yürüt.

C Çevrimdışı

ceyhun_namazəliyev

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Keşke yapabilsem. Evden dışarıya çıkamıyorum ki fiziksel engelliyim. İnternetten araştırıyorum. Pekte tatmin edici cevaplar alamıyorum bazen

C Çevrimdışı

ceyhun_namazəliyev

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Pek yok gibi. Burdakıların çoğu şii zaten ben şii değilim deyince bana kızıyorlar biraz:)
Sohbetede gidemem. Facebookta tasavvuçu hocalarada soruyorum bazıları anlamadıkları için engelliyor bazılarıda hiç cevap vermiyor:)
Vesvesemlede kendi başıma mücadele ediyorum. Cumartesi beni engelleyen hocanın bir sohbetini dinledim o yüzden aklım bulanık.

Abdullah el Hanbeli Çevrimdışı

Abdullah el Hanbeli

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm.

Benim vesvese hakkında bir sorum olacak cevaplarsanız sevinirim. Ben bu sabah dünkü yazdığım konuyu düşünüyordum birden "acaba peygambere" dedim sonra tutamadım küfür dedim sonra "haşa dedimmi" dedim sanırım küfür isteyerek çıktı imanım gitmişmidir? Şimdiden Allah razı olsun.

Psikolojik sorun olabilir kardeşim. Ben utandığım bazı anılarımı hatırladığımda kendi kendime konuşup sövüyorum ama söverken kalpten sövmüyorum, o an ne dedigimin farkında değilim gibi. Sende de bu tarz birsey olabilir.

Abdullah el Hanbeli Çevrimdışı

Abdullah el Hanbeli

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Öyledide sanki isteyerek çıktı. Bu arada aynı sorun bendede var:)

Allah ikimize şifa versin kardeşim :)
Büyük ihtimal vesvesedir akhi. Küfür lafzı söylemişsen de şuursuzca aklından geçen vesveseyi telaffuz etmişsindir, bile isteye kalben küfürden razı olarak telaffuz etmemişsindir. Peygambere (sas) öfkelendiğin icin veseveseni telaffuz ettiğini zannetmiyorum. Ama sen yine de bir daha yapmamak üzere tövbe et.

C Çevrimdışı

ceyhun_namazəliyev

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Aynen telafuz gibi oldu ama içimden.
Bir de iki ay önce böyle bir şey yaşammıştı ondada söyledimmi söylemedimmi hatırlamıyorum. Ben bir sohbette ömer nesefinin kitabında peygambere küfür edenin tevbesi kabul edilmez diye öğrendim 3 gündü 2 ay bundan önceni düşünerek kafayı yiyorum şimdide bu. O sohbetteki hoca bana sen önce vesveseden kurtul sonra elfazı küfür öğren dedi. Yani anlayacağın 3 gündür peygambere karşı ne saygısızlık etiğimi düşünüyorum. İnternette araştırmalarıma göre kimileri tevbesi yok kimileri tevbesi olur ama öldürülmeli kimiside tövbesi var diyor. Sağolsun Abdulmuizz hoca tevbe etmemi isteti bende ettim. Allah yardımcımız olsun amin

TUVEYLİB Çevrimdışı

TUVEYLİB

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
BİSMİLLAH...

Sizin öncelikle iyi bir rukye olamaya ihtiyacınız var...Sonra sizin yaptığınız sizin iradenizle mi yoksa irade dışımı yaptığınız anlaşılır..Ona göre de hüküm verilir...

Ebu Emir Çevrimdışı

Ebu Emir

Fe terabbasû innâ meakum muterabbisûn
İslam-TR Üyesi
Ve aleykum selam. Kardeş vesvese yapma aklından geçenlerden sorumlu olmazsın Allah'ın izniyle. Çünkü sen kalben peygamberimizi zaten seviyorsun. Ona sövülmesi de hoşuna gitmez.

C Çevrimdışı

ceyhun_namazəliyev

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
O zaman bu mürted oldum demek öyle mi. Birde bunun tevbesi yokmuş.
Çünkü peygamberin hakkına girdim helalleşemem:(

KAYA Çevrimdışı

KAYA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşim ne mürtedi sakin

Üst Ana Sayfa Alt