Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Karabasan Nedir?

ebu_zerr Çevrimdışı

ebu_zerr

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum bu karabasan ile ilgili bilgisi olan kardeşlerden nedir ne değildir varmıdır yok mudur vs...anlatırlarsa Allah cümlesinden razı olsun

E Çevrimdışı

Ebû İsmâil el-Muhacir

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bismillah

Bu cinni şeytanların işi. Psikolijik değil. Zaten psikolojik olan bir çok şeyin sebebi cinni şeytanlardır. Ve size bunların cinni şeytan olduğunu başımdan geçen bir hadise ile anlatayım.

Yanlış olmasın galiba kış günü idi gece gibi yattım yeğenim de (16 yaşında) yan oda da yatıyordu. Sonra bu karabasan dedikleri cinni şeytan, ya da şeytanlar bana geldi. Tabiki ürkütücü bir durum ama Allah Azze ve Celle'nin izni ile atlattım. Sabah yeğenime tam bu mevzuyu anlatıyordum ki o da bana kendisine uyurken bu cinni şeytanların geldiğini söyledi.

Son düzenleme:
Suraka Çevrimdışı

Suraka

Jihad today, Jannah tomorrow...
İslam-TR Üyesi
Bismillah

Bu cinni şeytanların işi. Psikolijik değil. Zaten psikolojik olan bir çok şeyin sebebi cinni şeytanlardır. Ve size bunların cinni şeytan olduğunu başımdan geçen bir hadise ile anlatayım.

Yanlış olmasın galiba kış günü idi gece gibi yattım yeğenim de (16 yaşında) yan oda da yatıyordu. Sonra bu karabasan dedikleri cinni şeytan, ya da şeytanlar bana geldi. Tabiki ürkütücü bir durum ama Allah Azze ve Celle'nin izni ile atlattım. Sabah yeğenime tam bu mevzuyu anlatıyordum ki o da bana kendisine bu cinni şeytanların geldiğini söyledi.
Furkan Rukye'nin bir videosunda röportaj yaptığı kişi Rukye olmadan önce ara ara bu durumu yaşadığını söylemişti, rukyeden sonra olmuyor tabi

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Bende bu olayı çok yaşadım, yaşadıklarıma bakarak söylüyorum kesinlikle bu bilimle açıklanacak birşey degil, yani bir hastalik fln degil, cinlerle alakalı Allahu alem. Yaşadığımı anlatayım, bi keresinde haliyle yatıyordum, birden bel-göbek tarafından üzerime bir agırlik binmeye başladi, ellerimi kollarimi ayaklarimi istesemde haraket ettiremiyorum, zorluyordum ama bir milim zor ilerliyordu, uzerimdeki agirlik iyice artmaya basladi, gozlerim acikti, üzerimdeki şeyin ne olduguna bakmaya çalışıyordum, (burdan boyle rahat yazıyorum, bunu bilen bilir, kelimlerle tarif edilemez desem yeridir, ) çok korkuyordum, yardım için bagirmaya çalışıyordum ama sesim çıkmıyordu, sonra gözlerimi nihayet çevirip üzerime baktığımda, vallahi gördügüm rüya degilse, üzerimdeki şey hareket ediyordu, kendisini göremiyordum ana ayaklarının oluşturdugu çukurları görebiliyordum ve hareket ediyordu, şu durumda hiçbir şey yapamıyordum, ne hareket edebilyor, nede yardim çagırabiliyordum, imdadıma sadece Allah(cc) yetişebilir, sonra Allah(cc) dua ettim, şeytandan Allah'a(cc) sıgındım kısa bir süre sonra bu durumda kurtuldum Elhamdülillah. Ben eskiden bunu çok yaşardım sonra islamı iyice öğrendikten sonra hiç yaşamaz oldum Elhamdülillah.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bilimsel olarak bir çok şey yazmışlar bu konuda uyku felci gibi.Benimde başıma geldi bir kaç defa kalkmak istiyorum kalkamıyorum ama euzu besmeleyi çektiğim anda sanki sırtımdan birisi bana destek verircesine çok rahat kalkmıştım

H Çevrimdışı

haradirm

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tamamen bilimsel bir olay Allahulalem bende çok yasadim ve araştırdım. Bu olay yatarken sol tarafınıza yattigimiz için Kalbimizin üstüne ağırlık geldiğinden yasanan kısa sureli bir felç hali. Zaten Peygamberimiz hep sağ tarafına yatar ve bunu tavsiye edermiş.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sadece bir kere yaşadım o da odamı değiştirmiştim.Ondan dolayı.Ben odadaki birinin kılığında gördüm diğer arkadaş da öyle görmüş kuran okumaya başladım odada ondan sonra yaşamadım.Sabah akşam zikirlerinizi yatarken yapılan zikirlerinizi mutlaka yapın öyle rahat uyanıyorsunuz ki...

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akhi eğer cinse sadece akşam mı geliyor yoksa sadece cinli insanlar mı görüyor bunu?
tam olarak bilmiyorum akhi cin musallatı olsa şimdiye çıkardı heralde bana 2 defa oldu birinde sabah 5 gibiydi uyandığımda kıpırdayamaz duruma geldim 2 3 dakka sonra ağırlık gitti ama görüntü hala devam ediyordu odanın ortasında karanlık bir şey vardı ondan bana rüzgar gibi birşey geliyordu karanlık şeyin üstünde bir şapka şapkanın altında dönen gazete gibi bir şey vardı sonra oda bitti birindede gece kalkmış lavaboya gidiyordum bildiğin kendi evim birden yere düştüm havaya doğru kalkar gibi oldum sonra uyandım farkettim rüyaymış 2 3 dakka boyunca yine kitlendim sonra kurtuldum çok şükür

Üst Ana Sayfa Alt