Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Karadavi Ezher'deki Diğer Görevinden De Istifa Etti

L Çevrimdışı

ladedik

Üyeliği İptal Edildi
Banned
40695.jpg

Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi, Ezher'e bağlı İslami Araştırmalar Yüksek Kurulu'ndan istifa ettiğini açıkladı.
Yusuf el-Karadavi istifasına ilişkin yayımladığı yazılı açıklamada, "Ben oluşumu zayıf, performansı cılız olan bu kurulun üyeliğine ihtiyaç duymuyorum, istifamı Mısır halkına sunuyorum" dedi.

"Benim sultanın dizinin dibinde ilerleyen kurumlar veya kurullara üye olmaya hiç ihtiyacım yok" ifadesine yer verilen açıklamada, "İslami Araştırmalar Yüksek Kurulu, Mısır'daki darbe generallerin gerçekleştirdiği vahşi katliamlar karşı ne bir beyan ne de bir fetva yayımladı" denildi.

Ezher bünyesinde yer alan İslami Araştırmalar Yüksek Kurulu, dört büyük mezhepten alimlerin yer aldığı 50 üyeden oluşuyor.

Karadavi, 3 Aralık'ta yaptığı açıklamada da Ezher Yüksek Alimler Kurulu üyeliğinden istifa ettiğini açıklamıştı.

Mısır'da mevcut yönetimine yönelik sert eleştirileri sebebiyle, yönetimin tepkisini çeken Karadavi'nin, Hüsnü Mübarek rejimine son veren 25 Ocak devrimi sırasında Vadi'n-Natrun Hapishanesi'nde meydana gelen firar olaylarıyla ilgili açılan davada da adı sanıklar arasında geçiyor.

LADEDİK

Üst Ana Sayfa Alt