Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kardavi'den Amerika'ya teşekkür zilleti

MuhacirSelman Çevrimdışı

MuhacirSelman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
2013504223828-b.jpg
Uluslararası Alimler Birliği başkanı Yusuf El Kardavi, Amerika'nın İslam ülkeleri üzerindeki emperyalist politikalarına rağmen, konuşmasında Suriye ile ilgili tutumundan dolayı defalarca Amerika'ya teşekkür etti. Karadavi'nin bu tutumu ümmetin neden bu halde olduğunun net bir göstergesi.

Karadavi, Amerika'nın Suriye halkına yardım ettiğini belirterek, "Amerika’ya teşekkür ediyoruz. Her halükarda Amerika’ya teşekkür ediyoruz ve daha fazlasını bekliyoruz. Savaş için gerekli silahların daha fazlasını, 6 milyon dolarlık bir yardım yeterli değildir ve bu yardımlar Suriyeli silahlı gruplara verilecektir. Bu gerçekten azdır ama…" dedi.

Kardavi konuşmasını "Diğer ülkelerden de daha aktif bir tutum bekliyoruz.
" şeklinde sürdürdü. ABD’nin Libya’da sergilediği dik duruşun aynısını Suriye’de de sergilemesini bekliyoruz. diyen Karadavi "Suriye halkı, uçaklarla, füzelerle vuruluyor. Niçin? Biz ABD’den istiyoruz ki daha dik bir duruş sergilesin ve daha çok yardım etsin.
Allah için olan bir duruş hak için olan hayırlı bir duruş gibidir ve daha fazla yardım bekliyoruz" şeklinde Amerika'ya yakarmaya devam etti.

Kardavi, Nurset Cephesine El Kaide ile bağlantılarını koparması tavsiyesinde bulunmuştu. Bizde kendisine Amerika ile bağlantılarını koparmasını tavsiye ediyoruz.

Kaynak: Vahdet

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim bu adam hakikaten sapıklığa doğru ilerlemekte. Resmen amerikaya her halükarda teşşekkür ediyoruz dedi. Ardından birde açıklama yapıyor beyimiz amerika israile bişey olmasından korktuğu için yardım yapıyormuş muş. Bir kaç yıl evvel bu lavuk hizbuşşeytana övgüler yağdırıyordu şimdi ne oldu da: "o dönemin (suud) uleması haklıydı ben hizbuşşeytana hizbullah diyerek hata ettim" dedi? Aceba jeton yine geç düşüp Kırdavi müslüman(lar) gibi düşünecek ve konuşacak mı..?

Üst Ana Sayfa Alt