Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Kardeşlerim Suriyelilere Vatandaşlık Verilmesi İyi mi Kötü mü?

Garib Muslim Çevrimdışı

Garib Muslim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Son zamanlarda bununla alakalı çeşitli haber sitelerinde şu kadar bin kişiye vatandaşlık verildi şu kadarına verilecek deniliyor sizce hükümet neyi amaçlıyor bunu yapmakla iyi birşey mi yoksa kötümüdür ?

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Oyle bi zamandayizki karsiliksiz hicbirsey yapilmiyor ensarlik yapiliyor desem muhacirlere zulm ust seviye kimin yaptigi bile belli degil cok karisik bir durum.

Vatandaslik verilse ne olacak irkcilik irkciligi atesler her daim halkimiz biraz duyarlida en azindan bazi sehirlerde problem cikmiyor lakin buyuk kentlerde putperestler yapiyor yapacaklarini.

Keske elbirlik olup İSLAM ve direndikleri davaya sahip ciksalardi.
En azindan kendileri nasil hur bir sekilde yaratildilarsa hur olarak cennete kosacaklardi.
Hayr olsun.

D Çevrimdışı

deli46

Üye
İslam-TR Üyesi
Kötü oldu surıyeliler için çevre bozuk ama paraları fazlaysa eger dınıne bağlıysalar ozaman ıyı parasız sıkıntı aslanların ıcınde parçalanıp gıderler kimse kimsenın gozu yasına bakmıyor bu zamanda paran yoksa bır hıcsın hayırdan eser kalmadı dın olmadımı peygamber ahlakı olmadımı böyle oluyor hep zulum hep zulum oluyor gerçekler böyle zulum ıcınde haksızlıkların dız boyu olduğu hayvanlar topluluğu ıcınde ysasıyoruz durus ınsanlara lafım yok gerısı kınıyorum ona buna zulum eden adama kım olursa olsun övecek degılımya zulum zulumdur kımden gelırse gelsın gucum varsa karsı korum gucum yoksa yazarım gucum kadar ben su anda para kazanmanın yollarını arıyorum bu ülkede yasıyorsan mecburen paran olacak sorumluluk altında ınsanlarda varsa para kazanmaya mecbursun yoksa aslanların ıcınde parçalanıp heba oluyor ınsan

Garib Muslim Çevrimdışı

Garib Muslim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Oyle bi zamandayizki karsiliksiz hicbirsey yapilmiyor ensarlik yapiliyor desem muhacirlere zulm ust seviye kimin yaptigi bile belli degil cok karisik bir durum.

Vatandaslik verilse ne olacak irkcilik irkciligi atesler her daim halkimiz biraz duyarlida en azindan bazi sehirlerde problem cikmiyor lakin buyuk kentlerde putperestler yapiyor yapacaklarini.

Keske elbirlik olup İSLAM ve direndikleri davaya sahip ciksalardi.
En azindan kendileri nasil hur bir sekilde yaratildilarsa hur olarak cennete kosacaklardi.
Hayr olsun.
akhim bende senin gibi düşünüyorum benim çalıştığım bölgede suriyelilerin alevileri,çingeneleri v.s var millet illallah etmiş ama bazı musluman tanıdığım tevhid ehli güzel suriyelilerde var bunları ayırıyorum lakin genel olarak cidden insanlara çok sıkıntı veriyorlar,kavga gürültü hiç eksik olmuyor,geneli sorunlu pek azı müstesna,rızkımıza mani oluyorlar demek yanlış bizim rızkımızı Allah azzevecell veriyor ama halk öyle demiyor işsizlik arttı gıda fiyatları v.s bunların yüzünden yükseldi diyorlar tabi bunu iyi değerlendirmek lazım.Vatandaşlık verilse belki ortalık iyice karışacak..
Bana kalırsa türkiyedeki 3 milyon suriyelinin 2 milyonu 1 mermi atsa esad haritadan silinirdi tabi ne onlara yeterli silah veriliyor nede onların savaşmaya niyeti var ama bir mucahid kardeşimle konuşuyordum,savaşta evini terketmiş zengin bir suriyelinin evini makar yapmışlar havuzu v.s var dedim kardeş savaş bittimi ne olacak adamlar dönüpte evimden çıkın dese ne yapacaksınız,oda bana ona emirler karar verecek beytül malın bu evler dedi..

gerçekten ben bakıyorum bazı insanlar diyor biz bu suriyeliler için mi savaşıyoruz diyorlar ya savaştan kaçmışlar v.s diyorlar ama gerçekten oraya giden muhacirler yalnız Allah için onun kelimesi hakim olsun diye gidiyorlar ve şam hadislerindeki kerametleri görmek o hadislerle amel etmek için gidiyorlar o yüzden içleri rahat..

Geçen fatihte bir sokağa girdim bu hırkai şerif camisi falan var aşağı kadar komple suriyeliler almış dükkanları,adamlarda parada var birde hırslılar ölümüne herşeye sahip olmaya çalışıyorlar bizim almayı bırak kiraya
bile gücümüz yetmeyen evlerin 1 senelik kirasını peşin verip yada satın alıyor ve sanki köprüyü geçmiş artık kazanmışcasına keyifleri yerinde sanki harab olan ehli sünnet yurdu onların değilmişçesine...

suriyede bombardımandan kurtulmuş bir musluman videosunu izlemiştim diyor avrupalara giden suriyelilere sesleniyorum diyor sizler yollarda boğuldunuz,öldünüz Allah için siz giderek ecelinizi mi ertelediniz nedir bu hal diye serzenişte bulunuyor çok söylenecek söz var lakin ben açık söylim senelerdir kafkaslardan gelen muhacirleri gördüm,türkistanlıları gördüm,özbekler aynı şekilde,hiçbirinde böyle izzetsizlik dünya malına böylesine hırs böylesine savaştan kaçanlarını görmedim Allah azzevecell bizleri onlar gibi bir zillete düşmekten muhafaza etsin islam ümmetini izzet ve şerefine kavuştursun Allahumme amin amin...

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Olayı geniş düşünmek gerek, sadece emniyetleri açısından değil. Eğer Türkiye vatandaşı olup Türkiye'de yaşamaya başlarlar ise Müslümanları kısıtlayan laik demokrat kanunlara maruz kalırlar, çocuklarını buradaki okullara gönderip itikadlarını tehlikeye sokarlar, ayrıca yıllarca ırkçılığa maruz kalırlar ve tıpkı Kürdler gibi kıyama kalkmak zorunda kalabilirler. İnşeAllah Şam cihadı Müslümanların zaferi ile sonuçlanır.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Türkiye'de kimlik taşıyanların kaçı Türkiye'nin yerel halkıdır ? Çoğunluk bir yerlerden göç edip gelmiş.
81+3 olmuş. Çok da dert etmiyorum. Dükkan ve işletme sahibi olanlar zorla almadılar o yerleri. Parası olan parasını verip Türkiye vatandaşından alıyor o işletmeleri.

Ayrıca savaş gerçekten kolay değil. Hem maddi ağırlığı çok fazla hem de cesaret isteyen bir durum. Herkes bunu kaldıramaz. İçeride o kadar çok şeye şahit oldum ki artık içimden gitmek bile gelmiyor. Hem Suriyelilerin,hem muhacirlerin hem de Türklerin içeride yaptıklarından iğrenir oldum.

Hiç mi temiz çalışan yok derseniz evet var. Fakat onlarda bıkmış durumdalar. Bunu zafer ve operasyon haberlerinin azlığından görebilirsiniz.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Olayı geniş düşünmek gerek, sadece emniyetleri açısından değil. Eğer Türkiye vatandaşı olup Türkiye'de yaşamaya başlarlar ise Müslümanları kısıtlayan laik demokrat kanunlara maruz kalırlar, çocuklarını buradaki okullara gönderip itikadlarını tehlikeye sokarlar, ayrıca yıllarca ırkçılığa maruz kalırlar ve tıpkı Kürdler gibi kıyama kalkmak zorunda kalabilirler. İnşeAllah Şam cihadı Müslümanların zaferi ile sonuçlanır.

eskiden suriyede seriat mi vardi:)

Üst Ana Sayfa Alt