Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Kelime-i Şehadeti Tek Nefeste ve Bağırarak Söylemek Yanlış mıdır?

C Çevrimdışı

ceyhun_namazəliyev

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm.

Soru biraz garip gelebilir onun için kusura bakmayın ama kaç haftadır böyle uyuyamıyorum artık. Biz de kelime i şehadet tek sefer de söyleniyor. Yani illa nefes almadan tekte söyleriz. Nefes alırsak olmaz gibi şeyler var bu doğru mu dur? kardeşim geceler bağıra bağıra(yavaş söylerse olmayacağını sanıyor. Ve nefesi kesiliyor diye de bağırarak söylüyor) tekte söylüyor uyuyamıyorum geceleri? Özellikle de Çok fazla dua ettiği için bağırarak sürekli kelime i şehadet getiriyor. Geç saatte uyuyorum bu yüzden. Bu yaptığı yanlış mıdır?

Şimdiden cevap için teşekkürler. Allah razı olsun.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm.

Soru biraz garip gelebilir onun için kusura bakmayın ama kaç haftadır böyle uyuyamıyorum artık. Biz de kelime i şehadet tek sefer de söyleniyor. Yani illa nefes almadan tekte söyleriz. Nefes alırsak olmaz gibi şeyler var bu doğru mu dur? kardeşim geceler bağıra bağıra(yavaş söylerse olmayacağını sanıyor. Ve nefesi kesiliyor diye de bağırarak söylüyor) tekte söylüyor uyuyamıyorum geceleri? Özellikle de Çok fazla dua ettiği için bağırarak sürekli kelime i şehadet getiriyor. Geç saatte uyuyorum bu yüzden. Bu yaptığı yanlış mıdır?

:araştırıyorum:tekbir:bsmagryr:

Nefes Darlığı olan adam ne olacak ozaman sizin oradakıler haricilerden de beter gıbı gorunuyor .NEfes darlıgı olan adam dırek gıttı
Subhanallah.

Öyle şeyler yok kardesım. ALLAH kişinin samimiyetine bakar.SAmımıyetın aslıda da ıtaat ve ıbadettır.

yanlız yuksek bır yere cıktıgın vakıt;

Cabir radiyallahu anh’den şöyle dediği rivayet edilmiştir:

" Biz yüksek yerlere çıktığımızda tekbir getirirdik (Allahu Ekber derdik), indiğimizde ise tesbih ederdik (Subhanallah derdik). "

(Buhari Fethu’l-Bari Şerhi 6/135)

Umare bin Gaziyye de şöyle demiştir: Rasulullah'ın huzurunda seyahatten söz edildi. Rasulullah da şöyle buyurdu:

"Allah seyahatin yerine bize Allah yolunda cihadı ve her tümseğin üzerinde tekbir getirmeyi emretmiştir."

Kolaylaştırınız! Zorlaştırmayınız! Müjdeleyiniz, nefret ettirmeyiniz! Birbirinizle anlaşın, iyi geçinin, ihtilâfa düşmeyin.(Buharî, 3:72.)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Selamun aleyküm.

Aleykumselam kardeşim

Haşa sağır olana seslenmiyorsunuz
O her şeyi işitir ve kalplerde olanı bilir
O noksan sıfatlardan münezzehtir

C Çevrimdışı

ceyhun_namazəliyev

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun. Ailem bu yüzden dinden soğuyor. Ben de anlatıyorum olmaz tekte olmalı diyor. Sebebi de ben ilk yıllarda böyle söylendiğini sanıyordum her kese böyle yapılmasını söylemiştim. Bu cevapları ona söyleyim bir de, ozaman tekte söylemiyi keser İnşAllah. Tekrar teşekkür ederim. Rabbim sizlerden razı olsun.

Üst Ana Sayfa Alt