Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kelime-i Şehadet'te Allah'a Ne Söz Verdik!

ibni kayyım Çevrimdışı

ibni kayyım

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kelime-i Şehadet'te Allah'a Ne Söz Verdik!

EŞHEDÜ :

ŞAHİTLİK EDİYORUM , SÖZ VERİYORUM VE YEMİN EDİYORUM Kİ ;

EN LA İLAHE :

-Allah`tan başka kanun koyan hiç bir gücü kabul etmeyecek ve Allah`tan başka kendisine kulluk yapılan herşeyi reddedeceğim!

-Nefsimin arzu ve isteklerine tabi olmayacak, paraya, kadına ve erkeğe tapmayacak, zevklerimin peşinden sürüklenmeyeceğim!

-Irkçılık yapmayacak "izm"lere, ideolojilere, sentezlere ve düzenlere tabi olmayacağım. İslamdan başka tüm dünya görüşlerini ve doktirinlerini reddedeceğim!

-Heykele ve puta tapmayacak, putlaştırılan varlıklara itibar etmeyecek, ilahlaştırılmaya çalışılan hiç bir sahtekarı ilah olarak kabul etmeyeceğim!

-Allah`ın dostlarını dost, düşmanlarını düşman bilecek, Allah`ın razı olmadığı hiç bir kişi, kuruluş, toplum ve toplulukla yardımlaşmayacağım!

-İslam adına ortaya çıkan ve islamı saptıran, şeriatı inkar eden düzenin düzenbaz hocalarına, müftülerine, diyanet başkanlarına, namaz kıldırma memurlarına inanmayacağım!

-Makam, mevki, şan ve şöhret peşinde koşmayacak ve beni Allah`ın hükümlerine baş kaldırmaya zorlayan başta şeytan olmak üzere hiç bir varlığa aldanmayacağım!

-Allah`tan başkasından yardım istemeyecek, falcıya ve gelecekten haber veren hiç kimseye inanmayacağım!

-Allah`tan başkasından rızık beklemeyecek ve bana nasip olarak gelecek olanlar konusunda tağutları Allah`a ortak koşmayacağım!

-İslama aykırı hiçbir tüzüğü kabul etmeyeceğim! İslama aykırı hiç bir kanun tarafından yönetilmeye razı olmayacağım! Hiç bir sporcuyu veya partiyi putlaştırmayacağım!

İLLALLAH :

(Ya Rabbi ) Ancak senin hükmüne, kanunlarına, yani ilahlığına inanacağım! Senin kanunlarına göre hayatımı düzenleyeceğim! Senin kanunlarına göre yönetecek ve yönetileceğim! Senden başkasına kulluk yapmayacağım! Yaratıcı olarak seni tanıdığım gibi yönetici olarak da seni tanıyacağım!

Yaşadığım sürece senin kanunlarının yeryüzünde hakim kılınması için gayret edecek, nefsimi, malımı ve canımı Senin yolunda feda edeceğim! Sadece senin kanunlarına tabi olacağım!

Yaptığım her işte senin rızanı arayacak ve Senin razı olduğun kullardan olacağım!

VE EŞHEDÜ :

Ve yine şahitlik ediyorum söz veriyorum ve Yemin ediyorum ki ;

ENNE MUHAMMEDEN ABDUHU VE RASULUHU :

Tüm insanlığa örnek, önder rahmet olarak gönderdiğin Nebin Muhammed (sav) Senin kulun ve elçindir. Hayatım boyunca kendime yalnız O`nu önder ve örnek bilecek, O`ndan başkasını önüme katmayacağım!

Muhammed (sav)`in Kur`anı hayatına aktardığı şekilde bende hayatıma aktaracak ; O`nun küfre karşı verdiği tavizsiz mücadeleyi de kendime prensip edinip tüm davranışlarımı O`nun bize TEBLİĞ ettiği Allah`ın vahyine göre düzenleyeceğim!

Üst Ana Sayfa Alt