Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kelime-i Tevhid'in Anlam ve Şartları (PDF - İNDİR)

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
KELİME-İ TEVHİD'İN ANLAM VE ŞARTLARI
-FARUK FURKAN-

PDF - İNDİR

KISA AÇIKLAMA:

Putları ve putlaşan insanları deviren, Allah’ın otorite ve egemenliğini hiçe sayan tağutların tahtlarını sarsan, kendisi için peygamberlerin gönderildiği, kitapların indirildiği, uğruna kılıçların çekildiği, kanların akıtıldığı ve nice şehitlerin verildiği; sahibinin tepesinden kılıcı kaldıran, malına, canına ve ırzına dokunulmazlık getiren eşsiz bir ifade…İçerik ve muhtevasına iman ederek, gerektirdiği doğrultuda hayat süren insanlara cenneti vacip, cehennemi haram kılan değerli bir kelime… Kendisini İslam’a nispet eden insanların en çok telaffuz ettikleri, ama manasını en az bildikleri bir cümle…Bu kelime gereğince insanlar, mümin ve kafirler diye iki sınıfa ayrılırlar. Bu kelime; yaratılışın gayesi, sevap ve günahın kaynağıdır. Din onun için tesis edilmiş, cihad kılıçları onu yüceltmek için sıyrılmıştır. O, Allah’ın tüm kulları üzerindeki hakkıdır..

kelimeitevhid.jpg

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Kitab Arzusucennetolanlar.com 'da yayınlanmıştır ve de Faruk Furkan'ın derlediği diğer kitaplarda yayınlanıyor...

ARZUSU CENNET OLANLAR | YARATAN RABBİN ADIYLA OKU ! (ALAK-1)

ahi ben bu konu icin demedim, genel dedim.

O sitede yayinlanmis olmasi elbette herkesin yayinlayabilecegi anlamina gelmez. Telif edenin, yazarin ve herhangibi site emek verdiyse o sitenin ismini kaldirmadan yayinlanmasinda elbette sakinca yok ancak bu isi ticari maksatli yapanlar cok, adamlar ben cevirisi icin o kadar para ödedim vs diyebiliyor.

Bazi agir abi bildigimiz yayin evlerinin avukatlari mail atar oldu.

En azindan yazara ya da yayin evine ulasip bazi kitaplarda olan güzel gördügümüz konulari paylasiyoruz denebilir.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Akhi caiz degil mi bu ...Kimsenin Haqini üzerimisde olamsin

Ahi zamaninda buhari yazmis kitaplari, bunlar buhariye telif parasi ödemeden buhari üzerinden ciddi rant elde ediyor, bana göre de bu isi yapiyorsan para icin yapmayacaksin (para kazanmasinda herhangibi sorun yok, ceviri,kitap masraflari,calisan masrafi, hayat idamesi vs para ile dönüyor), ama ben yaptim tek benim tekelimde denmez, böyle denecekse baska is yapmalari gerek.

Yayinevi,kitap yazari,ceviren,emegi gecmis olan site linki varsa bunlarin kime ait oldugu bildirilerek islami eserlerin yayinlanmasinda okunmasinda herhangibi sorun yok...

Ama malesef devir o zamana geldi ki, Allah cc in kitabi bile telif icerisine girmis olmus. ( Zamaninda kuran hatimi icin avukattan bildirimde almistik)

Benim sahsi görüsüm, emek verenlerin isimleri varsa linkleri bildirilerek rant elde etmeksizin kaynak olarak verilebilir ve okunabilir.

Üst Ana Sayfa Alt