Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kesilen Kurbanın Allah Diyerek Can Vermesi Gerçek Link...

D Çevrimdışı

DİN GÖREVLİSİ

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
arkadaslar ben izleyemedim paralı site galıba.neyse bunları imanı zayıf olanlar izlesin ki bilsinler gerçegi bizim izlememize fazla gerek yok galıba yanlıs mı dusunuyom?

G Çevrimdışı

gevveze

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
sen neden kendını bukadar buyuk goruyosun kı herkesın heryasta orenecek bırsey vardır.

E Çevrimdışı

euphrat

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
DİN GÖREVLİSİ ' Alıntı:
arkadaslar ben izleyemedim paralı site galıba.neyse bunları imanı zayıf olanlar izlesin ki bilsinler gerçegi bizim izlememize fazla gerek yok galıba yanlıs mı dusunuyom?
Bence siz burada herkezi küçük düşürüyorsunuz bu söyleyişinizle. Dinimizde öğrenmenin sınırı varmı sizce. Bence bir özür borçlu olduğunuzu lütfen unutmayın.
Allaha emanet olun

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
tamam millet sakin olun . ve onu günahıyla başbaşa bırakın . sizlerin dökülmesini istiyor belli:) o imanı bütün bilsin kendinden emin olsun ne olacak . haktan hayırlısını dileyin yeter. Allah ıslah etsin .
DİN GÖREVLİSİ ' Alıntı:
:lipsrsealed: :lipsrsealed: :lipsrsealed: :shocked: :shocked: :shocked: :shocked: :lipsrsealed: :lipsrsealed: :lipsrsealed: :lipsrsealed: :afro:
maşallah Allah imanınızı arttırsın inşallah şeytana yem olmazsınız. :)

O Çevrimdışı

omerbicak

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
yada ben ne yapıyorum...
biri video yayınlıyor dünyanın zamanını kaybettik.nedenmi o bir montajlı filmdir....
yanlışsam yayımlayam aksini iddada bulunursa bunu kanıtlamak zorundadır.kardeşim elinde kanıtın varmı?
neyse ameller niyetlere göredir Allah kabul etsin...

ya ötekiler biri imanım sağlam diyor ötekide buna yersiz gereksiz kelimeler sarf ediyor.sende imanından bu kadar emin olsana. hem madem sen daha iyisinki öyle demediysen neden böyle yazdın? hani müminler biribirlerini severdi kardeşini hazmedemedin mi?

sizler birbirilerinizi hamedemesseniz sonra Allah sizlere elin conisini hazmettirir
ALLAH MUHAFAZA
selametle

D Çevrimdışı

dua

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
uksimu ' Alıntı:
tamam millet sakin olun . ve onu günahıyla başbaşa bırakın . sizlerin dökülmesini istiyor belli:) o imanı bütün bilsin kendinden emin olsun ne olacak . haktan hayırlısını dileyin yeter. Allah ıslah etsin .
DİN GÖREVLİSİ ' Alıntı:
:lipsrsealed: :lipsrsealed: :lipsrsealed: :shocked: :shocked: :shocked: :shocked: :lipsrsealed: :lipsrsealed: :lipsrsealed: :lipsrsealed: :afro:
maşallah Allah imanınızı arttırsın inşallah şeytana yem olmazsınız. :)
biz bişeyi biliyosak ve bildiğimiz şey tekrar bize anlatılırsa daha iyi anlarız.imanımız güçlüyse bunları izledikçe dini duygularımız kabarır.ne olursak olalım öğreneceğimiz bir şeyler her zaman vardır.

A Çevrimdışı

asker_kız

Üye
İslam-TR Üyesi
ya ömer kardeşim sen neden bukadar kötü davranıyosunki bak herkes özellikle uksimu ne güzel açıkladı işte nedir bu mü'minler biririni sever meselesi tabii seviyoruz...hem sen mü'min değilmisin...birbirimizi neden kıskanalım ki mutlu olmamız lazım...ümmeti muhammed'in sevinmesi lazım...ne güzel kendinden eminse....hem belki arkadaş evliya falandır :) hani kendinden çok emin ya o bakımdan....selam ve dualrımla...Allah'a emanet olun....

A Çevrimdışı

asker_kız

Üye
İslam-TR Üyesi
ayrıca sen Allah'ın kudretine inanıyorsundur heralde çünkü böyle olaylar var...Özellikle dine karşı olanlar bunu montaj diye geçiştiriyor....inşallah hakikati görürsünn.....

omerbicak ' Alıntı:
biri video yayınlıyor dünyanın zamanını kaybettik.nedenmi o bir montajlı filmdir....
yanlışsam yayımlayam aksini iddada bulunursa bunu kanıtlamak zorundadır.kardeşim elinde kanıtın varmı?
neyse ameller niyetlere göredir Allah kabul etsin...

ya ötekiler biri imanım sağlam diyor ötekide buna yersiz gereksiz kelimeler sarf ediyor.sende imanından bu kadar emin olsana. hem madem sen daha iyisinki öyle demediysen neden böyle yazdın? hani müminler biribirlerini severdi kardeşini hazmedemedin mi?

sizler birbirilerinizi hamedemesseniz sonra Allah sizlere elin conisini hazmettirir
ALLAH MUHAFAZA
selametle

ikraislam Çevrimdışı

ikraislam

Aktif Üye
Site Emektarı
kardeşler aşağıdaki ayet galiba sorunu çözebilir. zira ayete geçen ibrahim a.s ile rabbimiz arasındaki bir olaydan bahsediyor..
Bismillehirrahmenirrahim.
"İbrâhim Rabbine: 'Ey Rabbim! Ölüyü nasıl dirilttiğini bana göster' demişti. Rabbi ona: 'Yoksa inanmadın mı?' diye sordu. İbrâhim: 'Hayır! İnandım, fakat kalbimin mutmain olması için(görmek istedim).' dedi. Bunun üzerine Allah: 'Öyleyse dört tane kuş yakala, onları yanına al, sonra (kesip parçala), her dağın başına onlardan bir parça koy. Sonra da onları kendine çağır; koşarak sana gelirler. Bil ki Allah azîzdir, hakîmdir; üstün gelen, her şeyi yerli yerince, hikmetle yapandır' buyurdu." (2/Bakara, 260)
Ayettende anlaşılacaği gibi İbrahim A.s. Allah'a olan inancından dolayı bu soruyu sormuyor "fakat kalbimin mutmain olması için(görmek istedim)." diyor selam ve dua ile

Üst Ana Sayfa Alt