Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kitap Listesi

Ebu Meryem Afra Çevrimdışı

Ebu Meryem Afra

Sabır ve Şükür
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum ve rahmetullah.

Bildiğimiz üzere artık kitaplar yerine teknoloji revaçta, insanlar dinlerini internetten youtubeden hatta whatsapp durumlarından öğrenmektedirler. Her geçen gün hocaların çoğaldığı, herkesin herkes hakkın rahat konuşabildiği bir ortam mevcut. Bunlardan soyutlanmak adına, her şeyden uzaklaşarak zihinlerine reset atmak isteyenler olabilir ve bende onlardan biriyim.

Elinde sıfırdan başlayanlar için ya da seviye seviye olarak kitap listesi olan varsa eğer bu konunun altında toparlayarak kitap listesi yapmak istiyor ve okumak istiyorum..

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum ve rahmetullah.

Bildiğimiz üzere artık kitaplar yerine teknoloji revaçta, insanlar dinlerini internetten youtubeden hatta whatsapp durumlarından öğrenmektedirler. Her geçen gün hocaların çoğaldığı, herkesin herkes hakkın rahat konuşabildiği bir ortam mevcut. Bunlardan soyutlanmak adına, her şeyden uzaklaşarak zihinlerine reset atmak isteyenler olabilir ve bende onlardan biriyim.

Elinde sıfırdan başlayanlar için ya da seviye seviye olarak kitap listesi olan varsa eğer bu konunun altında toparlayarak kitap listesi yapmak istiyor ve okumak istiyorum..
Ne tarz kitaplar istersin: Akide, fıkıh, menhec, tarih, siret/biyografi yada daha güncel bir şeymi istersin bilmiyorum o sebebden ötürü genel bir şey yazacağım:

1. İslam Akaidi(Abdullah Azzam)
2. Ana hatları ile İslam fıkhı(Guraba yayınları: Abdulazim el Halefi)
3.Siyer( Safiyyurrahman Mübarek Puri veya Salih Suruçu tavsiye ederim. Saidi Nursi'den yaptığı alıntıları dışarda tutarsak dilide akıcıdır)
4.Kısası Enbiya(Cevdet Paşa yada Asım köksal)
5. El Esas fit-Tefsir(Said Havva)
6. Riyad Us-Salihin(İmam Nevevi)

Buraya kadar sıra ile gittim. Bunsan sonra sıra ile gitmedim çünki birbirlerine yakın seviyedeler.

7. Tevbe Suresi Tefsiri (Abdullah Azzam)
8. İzharul Hak (Rahmetullah El Hindi)
9. Risale-i Nur (Saidi Nursi) [Bilindiği üzere Müellif, tasavvuf ve kelam meşreb bir insandır. Buna dikkat edilerek ve rivayetlere sahih gözüyle bakılmamak şartı ile okunursa cidden istifade edilebilir]
10. İhyayu Ulumuddin(İmam Gazali) [Risale için söylediklerim aynen geçerli]
11. Çağdaş davet önderleri (Fethi Yeken)
12. Çile (Necip Fazıl Kısakürek)
13. İslam Tarihi(Muhammed Salabi)
14. Osmanlı Tarihi(Kadir Mısıroğlu)
15. Zamanın kıymeti (Abdulfettah Ebu Ğudde)
16. Yoldaki İşaretler (Seyyid Kutub)
17. Gençlerle Tevhid Dersleri (Mehmet Göktaş)
18. El Furkan(Şeyhul İslam İbni Teymiye)
19. Medaric Us-Salikin (İmam İbnul Kayyım El Cezviyye)
20. Kayıp Minare (Abdullah Azzam)
21. Müslümanların gerilemesi ile dümya neler kaybetti (Safiyyur Rahman Mübarek Puri)

Liste kısa gibi görünüyor ama bazı kitapları seri olduğu için baya kabardı. İnşallah İstifade edersin Axi

Üst Ana Sayfa Alt