Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

KİTAP VE SÜNNET IŞIĞINDA SAHİH İLMİHAL (PDF - RAR / İNDİR)

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
KİTAP VE SÜNNET IŞIĞINDA SAHİH İLMİHAL
-Seyfullah ERDOĞMUŞ-

PDF - OKU / İNDİR

RAR - İNDİR

Kısa Açıklama:

Fakat ALLAH gerekli olan emri yerine getirmesi Helak olanın açık bir delile helak olması yaşayanında açık bir delile yaşaması için (böyle yaptı)Çünkü ALLAH hakkıyla işitendir bilendir.(enfal 42) Ey insanlar size onlara sarıldığınız taktirde asla sapıtmayacağınız iki şey bırakıyorum Allahın kitabı ve sünnetim bu ikisi kıyamete kadar ayrılmadan beraberce geleceklerdir.(derakutni (4/245) Lalekai el-itikad(1/180)hakim(1/93)beyhaki(10/144) Benden sonra sağ kalıp uzunca bir hayat sürenler pek çok ihtilaflar görecekler ozaman sizin üzerinize gerekli olan benim sünnetime ve doğru yolda olan hülefayi raşidinin sünnetine sarılmanızdır.bu sünnetlere sımsıkı sarılınız.sonradan ortaya çıkarılmış bid’adlerden şiddetle kaçınınız çünkü her bidat delalettir sapıklıktır.(Ebu Davut (Sünnet 5)Tirmizi (ilim16)İbni mace (mukaddime6)

sahih_ilmihal%20%281%29.jpg

Üst Ana Sayfa Alt