Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Karısına Vuran Yabancı Bir Erkeğe Kocanın Vereceği Tepki Nasıl Olmalıdır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ez-Zehebî Çevrimdışı

ez-Zehebî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Eşini korumaya gucu yetmeyen adama gavat ithaminda bulunursan o sefil ağzının payini alirsin. Herkes sahabe gibi güçlü degil. Bir gun o arkadas gibi o pozisyona duste ne dediğimi anlarsın o zaman. Ayrica üstü kapali gay ithamini yaptin
Asıl gay sensin. Ayni lafi sana iade ediyorum
Ben nerede o ilk dediğin ithamı yapmışım?
Adam gibi konuşursan kimse sana laf etmez.

Abdullahetturki Çevrimdışı

Abdullahetturki

Üye
İslam-TR Üyesi
Ben nerede o ilk dediğin ithamı yapmışım?
Adam gibi konuşursan kimse sana laf etmez.
Bak guzelim. Herkes anasinin karnından hamza gibi Ömer gibi dogmuyor. Sana oyle ornekler veririm ki Suriye'de eşini gözünün onunde tecavuz ediyorlar/ dovuyorlar adsm gucu yetmedigi icin bir sey yapamıyor. Keske yanimda olsan o kafana vura vura anlatirdim bu mevzuyu. Herkesin soyu, cesareti, kuvveti yoktur. Bazi insanlar 20kglik sepeti bile zor kaldırır. Allah o kişiye guc kuvvet vermemis. Bu Allah'ın dilemesidir. Sende nefsine gore hukum verip Allahin diledigi bir konudan dolayi ustu kapali bi sekilde adama gavat diyorsun. Sonradan riyaya kapilip oruc tutuyorum kufretmiycem diyosun. Sonra da gay diyorsun bana. Asil sorun senin gibi ahlaksız iftitacilsrds değil. Sana cevap vermeyip burda barindiranlarda. İnsan gibi soru sormakta artik bu forumda hata oldu belli ki. Allah seni bir gun senden guclu birisinin karşısına çıkarır, yere mıhlar o zaman senin gibi dangalagin tekide ona karşılık veremedin diye sana gavat ithaminda bulunur. Yasattigini yasamadan olmezsin. Sen bekleyedur, illa ki bunun hesabini ya dunyada yada ahirette vereceksin. Allah'ın laneti ebedebiyen senin üzerine olsun inşallah. Uzerinden zillet kalkmayasıca. Bu konuyu da kapatıyorum artık. Bana bulundugun gay ithamdan dolayi karsimda olsan emin ol gücüm yettiği kadar beyninin icinde bulunan pis kanı akıtırdım. Ama suan yapamadigim icin hakkimi haram zıkkım ediyorum sana.

ez-Zehebî Çevrimdışı

ez-Zehebî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ustu kapali bi sekilde adama gavat diyorsun.
Anlama algılarında sorun mu kardeşim? Nerede demişim, ima etmişim öyle bir şeyi? Soruya absürt dedim, senin cevap konusunda bu kadar abartmana saçma dedim. Nerede öyle demişim? Güzelim diyorsun bunu demeden önce hakaret ediyorsun sonra da güzelim diyerek iltifat ettim diyorsun. Hakaret ettiğin adama sonra güzelim diyorsan yine sıkıntı var sende. Herkesin güçlü olmadığını biliyorum. Ben o kişinin namusuna dil uzatmadım. Sen de adam gibi yazsaydın sana da düzgün cevap verirdim.

K Çevrimdışı

karakulak

Üye
İslam-TR Üyesi
Güzelim, bu sokaklarda erkek erkeğe hitaptada kullanılır zaman zaman. Mesela öfkeni gizlemek için söylersin yada karşındakini incitmeden ona bir şekilde sabrımı taşırma demektir.

Abdullahetturki

Üye
İslam-TR Üyesi
Eşine vuran adama vurmak kabalık mı? Ne yapsaydı “ne güzel vurdunuz beyfendi bir de ben vurayım” mı diyecekti? Hadis bekliyorsun, nasıl bir hadis istiyorsun? “Eşinize vurana vurun” gibi bir hadis mi? Güvenliği, namusu senin elinde olan birine vuruluyor, şu sorunun absürtlüğü bir tarafa cevap konusunda daha da ısrar etmen ayrı bir olay.
" Ne guzel vurdunuz beyfendi bir de ben vurayım" bu kelimenin anlamini birazcik olgun insan olsaudin millrtin icinde bu kadar ciddi bir ortamda ilmi konu hakkinda yavsakca konusup kişiyi diline dolamazdin. Sen belli ki ne yazdığını bilmiyorsun daha, veya ne anlama geldigini. Dolaysiyla bilmedigin için üstüne gitmiycem. Ama Allah c.c seni affetmesin. Haberin olsun hakkimi haram zıkkım ediyorum. O gay ithami da ayni şekilde.

ez-Zehebî Çevrimdışı

ez-Zehebî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
" Ne guzel vurdunuz beyfendi bir de ben vurayım" bu kelimenin anlamini birazcik olgun insan olsaudin millrtin icinde bu kadar ciddi bir ortamda ilmi konu hakkinda yavsakca konusup kişiyi diline dolamazdin. Sen belli ki ne yazdığını bilmiyorsun daha, veya ne anlama geldigini. Dolaysiyla bilmedigin için üstüne gitmiycem. Ama Allah c.c seni affetmesin. Haberin olsun hakkimi haram zıkkım ediyorum. O gay ithami da ayni şekilde.
Ne güzel vurdunuz beyfendi işin hiciv boyutuydu ve asla öyle bir manayı kastetmedim. Bana ettiğin dangalak köpek yavşakça gibi lafların yüzünden Allah seni affetsin. Mümin lanet edici değildir. Selamün aleyküm.

Abdullahetturki

Üye
İslam-TR Üyesi
Ne güzel vurdunuz beyfendi işin hiciv boyutuydu ve asla öyle bir manayı kastetmedim. Bana ettiğin dangalak köpek yavşakça gibi lafların yüzünden Allah seni affetsin. Mümin lanet edici değildir. Selamün aleyküm.
Ben sana lanet ediyorum ve and olsun muslumanim. Allah ve rasulu bile yeri geldiği zaman lanet ediyor insanlara. Herkesin kendi tercihi. Eger sen arkadasima gavat ithaminda ve bana gay demeseydin ben sana o kelimeleri kullanmazdim.

ez-Zehebî Çevrimdışı

ez-Zehebî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben burada dediğim tüm sözlerimden tevbe ediyorum. Hakkımı da (varsa) helal ediyorum. Arkadaşına öyle bir imada bulunmadığım hâlde böyle anlaşıldığı için de tevbe ediyorum.

Abdullahetturki

Üye
İslam-TR Üyesi
Ben burada dediğim tüm sözlerimden tevbe ediyorum. Hakkımı da (varsa) helal ediyorum. Arkadaşına öyle bir imada bulunmadığım hâlde böyle anlaşıldığı için de tevbe ediyorum.
Yazdiklarini oku ima etmis misin etmemis misin anlarsın. Sen ima etmekle direk soylemenin ne anlamına geldiğini bilmiyorsun. 2side kisiye soylenir. Ama birisi ustu kapali diğeri açık söylenir. Ama sonuçta soylenir.

ez-Zehebî Çevrimdışı

ez-Zehebî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yazdiklarini oku ima etmis misin etmemis misin anlarsın. Sen ima etmekle direk soylemenin ne anlamına geldiğini bilmiyorsun. 2side kisiye soylenir. Ama birisi ustu kapali diğeri açık söylenir. Ama sonuçta soylenir.
Vallahi o söylediğim sözü açıklamakla uğraşmayacağım. Çünkü hem suçlu hem güçlü gözüküyorum. Ne söylediysem hepsinden tevbe ediyorum. O dediğimden de diğerlerinden de.

K Çevrimdışı

karakulak

Üye
İslam-TR Üyesi
Sonuçta o da bizden bir kardeş ve ona lanet yada başına bir iş gelmesi bizide üzer.

Kardeş unutmayalım ki insanız bazen bizden de yanlış şeyler sadır oluyor. Ama adam açıkça beyan ettikten sonra ve özrünüde belirtikten sonra bu konuda düşmanca tavırını bir kardeşine göstermek hiç bir şekilde doğru değildir. Evet haklısın edilen laflar kabul edilir değil ama şuanda o lafları geri aldı ve sende artık düşmanlığı bitirip bir hayır konuşması yapıp olayı bitirmen lazım. O hem sonuçta senin gerçek adını soyadını kullanıpta seni elaleme rezil etmedi kardeş. Bunun bilincinde ol ve yaptığın düşmanlık gerçekten orantılı mı artık diye birde düşün.

Hadi kardeş yap şu hayır konuşmasınıda rahatlat bizleri. Kaç kişi şurada stresse girdik çok ağır temennilerde bulundun kardeşe gerçekten bir dönüp bakıp okuyunca mesajlara.

Abdullahetturki

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş unutmayalım ki insanız bazen bizden de yanlış şeyler sadır oluyor. Ama adam açıkça beyan ettikten sonra ve özrünüde belirtikten sonra bu konuda düşmanca tavırını bir kardeşine göstermek hiç bir şekilde doğru değildir. Evet haklısın edilen laflar kabul edilir değil ama şuanda o lafları geri aldı ve sende artık düşmanlığı bitirip bir hayır konuşması yapıp olayı bitirmen lazım. O hem sonuçta senin gerçek adını soyadını kullanıpta seni elaleme rezil etmedi kardeş. Bunun bilincinde ol ve yaptığın düşmanlık gerçekten orantılı mı artık diye birde düşün.
Yumusaklikta ileri gitme insallah kardeşim. Allah c.c sana hakkını helal veya haram edebilmene izin vermiş. Allah'ın hududlarindan birisini uygulamak neden yanlış olsun? Kisi ister helal eder ister haram. Helal edene güzel yaklasirsin, haram edene kotu yaklasirsin. Bu ne kadar doğru? Eger haram etmek yanlis olsa Allah bize secim hakki vermezdi. Mutlak bir sekilde helal edeceksiniz derdi.
Ben haram ediyorum ki ibreti alem olsun bir daha burdan nede olsa ismi gozukmuyor diye insanlara pis ithamda bulunulmasin. Veya haddi olmayan konularda konusulmasin. Kim bilir belki ismi gozukmuyor diye uye kadin kardeşlere burdan ne ithamlar gosteriliyor.

K Çevrimdışı

karakulak

Üye
İslam-TR Üyesi
Tam anlıyorum kardeş seni. Ama sen o kardeşi sevindir o da sana hayır konuşması yapsa daha karlı çıkman mı?

Abdullahetturki

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim ben kafir değilim. Dün de oruçluydum. Şehadeti her an getiriyorum şu anda getirdim.
Estağfurullah. Tekfir etmedim seni. Bugün oruçlu olduğuna şehadet getir dedim. Şahit olun. Eğer gerçekten bugün oruçluysan bu güzel iş için sana hakkımı helal ediyorum. Açlık/Susuzluk sinir yapıp kişinin başına vurabiliyor bazen. Sende hakkını helal et. Birbirimizi affettik inşallah.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt