Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kuaşi Kardeşler Türkçe Müziksiz Ezgi - Ebu Muhammed Ali

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
nesid güzel.

ama abd'de je suis charlie'ci aşağılık kafirler bir video yapmış. allahım cezaları. hepsini izleyemedim lanetullah.

Şimdi yüzlerini arıyorum. kim cesaret etmiş böyle bişeye

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
peygamber, onun dinine hakaret edenleri öldürüyor muydu yoksa onların dine girmeleri için mi uğraşıyordu?

bunlar size yardımcı olabilir

Rasulullaha Hakaret Edenlerin İnfazı Üzerine Muslumanlara Sövenlere Nasıl Karşılık Verelim?
https://www.islam-tr.org/konu/...nlara-sovenlere-nasil-karsilik-verelim.40685/

Allah'a, Peygambere Küfredeni Öldürmenin Hükmü Nedir?
https://www.islam-tr.org/konu/allaha-peygambere-kufreden-komutani-oldurmenin-hukmu-nedir.29838/

Rasulullah'a Hakaret Edenlere Sabredilmeli Diyenlere Cevap?
https://www.islam-tr.org/konu/rasulullaha-hakaret-edenlere-sabredilmeli-diyenlere-cevap.40684/

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
G Çevrimdışı

günseli günselim

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
asla "sabredilmeli" demiyorum ancak şu anda ışid diye bir bela var biliyorsunuz ve yapmadıkları kalmadı. bizim, "müslümanlar" olarak yapmamız gerekense öldürmek yerine islam'ı insanlara doğru bir şekilde anlatmak. peygamber de tebliğ amacıyla gönderildi öncelikli olarak, öldürmek ilk akla gelecek çözümlerden olmamalı. çünkü islam anlatmak ve anlamak üzerine kurulu. ben demiyorum kitap öyle söylüyor. allah razı olsun bu arada

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
asla "sabredilmeli" demiyorum ancak şu anda ışid diye bir bela var biliyorsunuz ve yapmadıkları kalmadı. bizim, "müslümanlar" olarak yapmamız gerekense öldürmek yerine islam'ı insanlara doğru bir şekilde anlatmak. peygamber de tebliğ amacıyla gönderildi öncelikli olarak, öldürmek ilk akla gelecek çözümlerden olmamalı. çünkü islam anlatmak ve anlamak üzerine kurulu. ben demiyorum kitap öyle söylüyor. allah razı olsun bu arada

tabiikide tebliğ edeceksin. ama sadece teblig değil. günümüz müslümanları sadece tebliğ yönünü almakta. sanki Rasûlullah (sas) hic savas yapmamış.

ışid belası mucahitlere karşı tavrı yuzünden beladır. yok efendim islamın aydınlık cehresini bozuyor, yok efendim islamı terör dini diye lanse ediyor vs gibi nedenlerden bela olduğunu düşünenler diğer mücahitler hakkında da böyle düşünüyorlardır. onlara göre eli silah tutan her müslüman ışid'dir zaten.

G Çevrimdışı

günseli günselim

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
tabiikide tebliğ edeceksin. ama sadece teblig değil. günümüz müslümanları sadece tebliğ yönünü almakta. sanki Rasûlullah (sas) hic savas yapmamış.

ışid belası mucahitlere karşı tavrı yuzünden beladır. yok efendim islamın aydınlık cehresini bozuyor, yok efendim islamı terör dini diye lanse ediyor vs gibi nedenlerden bela olduğunu düşünenler diğer mücahitler hakkında da böyle düşünüyorlardır. onlara göre eli silah tutan her müslüman ışid'dir zaten.
bence siz cihat, mücahitlik, islam'da savaş gibi başlıkları yeniden bir gözden geçirin:) ben sizin gibi düşünmüyorum. iyi günler

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Asıl siz bi yeniden gözden geçirin ve bize anlatın. Nasılmış cihad?

gireceksin çarşafın (etekde olur) altına,gözlerini kapatıp nefsini harici unsurlardan arındıracaksın,olmadı birde tütsü yakacaksın,
şeyhini rabıta yapacaksın, berzah aleminde şeyhinin eline vereceksin keleşi,olmadı rpg7 roket atarı,gör bakdüşman karşında durabiliyormu..
eee çeçenistan savaşı nasıl kazanıldı sanıyorsunuz?

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Üst Ana Sayfa Alt