Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Küçük Prens

S Çevrimdışı

simurg

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
antoine-de-saint-exupery-prens-kitap-kapak1.jpg

Konusu
Yazarın uçağı bozulur ve Sahra Çölüne iniş yapmak zorunda kalır. Çölde Küçük Prens ile karşılaşır. Küçük Prens yazara yaşadığı yeri, yaşadığı maceraları anlatmaya başlar. O, B612 Asteroidinde tek başına yaşayan bir prenstir. Gezegeninde çok sevdiği güle özenle bakar. Gülüne nasıl daha faydalı olabileceğinin yollarını araştırmak istediği için diğer gezegenleri gezmek zorunda kalmıştır.

Kralın gezegeninde otorite tutkusunu, sanatçının gezegeninde kendini beğenmişliği, sarhoşun gezegeninde saplantıyı, işadamının gezegeninde amaçsız sahip olma tutkusunu, fenercinin gezegeninde öğrenmeden, değişmeden emir yerine getirmeyi coğrafyacının gezegeninde elitizmi görür. Hepsinden mutsuz ayrılır. Son gezegen ise dünyadır. Dünya, diğerlerinden farklı olarak büyük ve kalabalık bir gezegendir. insanların kendi değerlerinden daha çok giysileriyle anlam ve değer kazandıkları bir yerdir.​

H Çevrimdışı

Havîn

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bir arkadaşım doğum günümde kargolayıp göndermişti
İlk tabi çocuk kitabı göndermiş Allah Allah göndere göndere bunumu göndermiş demiştim.
Lakin okuduğumda çok fazla etkilenip tekrar tekrar okuyup gizli şifreleri bulmuştum. .
Aklıma geldi gene okuyayım.

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
bir arkadaşım doğum günümde kargolayıp göndermişti
İlk tabi çocuk kitabı göndermiş Allah Allah göndere göndere bunumu göndermiş demiştim.
Lakin okuduğumda çok fazla etkilenip tekrar tekrar okuyup gizli şifreleri bulmuştum. .
Aklıma geldi gene okuyayım.
Bana da kurs hocam hediye etmişti. Bi göz attım ama saçma buldum )) anlamadım belkide gerçi okudum denemez okuyunca dönerim sana )

T Çevrimdışı

tevhiddavam

Rabbim! Benim ilmimi arttır!
İslam-TR Üyesi
Hiç okumadim ama twitterdan okumuş kadar oldum.
Bu kitap kahve müptezelleri yüzünden okuyasım gelmiyor.
Şeker portakalında da öyle olmuştu.
Tamam güzel kitap da fazla abartılıyor bence..
Sonra da biz duygusuz anlayışsız oluyoruz
Hayir kardşim siz her şeyin suyunu çıkarıyorsunuz! Yeter bu abartmalarınız ya bırakın herkes kendi duygusallığını içinde yaşasın.
(Oh bee içimi döktüm rahatladım : D)

Coolumsu Çevrimdışı

Coolumsu

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Süper bir kitap tavsiye ederim.

musafir Çevrimdışı

musafir

Üye
İslam-TR Üyesi
bi ara okumuştum. . sanırım bi daha okumam gerek, kaçırdığım şeyler varmış. ama kralın gezegeni bmlümündeki mesajı anlamıştım.