Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kuluna Eziyet Eder Mi Mevlası

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Esselamu aleykum..........

Kuluna eziyet eder mi Mevlası............
Örtünmeyi müslüman kadına farz kılmıştır.........
Çünkü onunla şerefini, namusunu, ve iffetini yaralayıcı gözlerden, hasta kişilerden muhafaza etmiş, korumuş olur.............

Rabb teala hazreti peygamberine ''Ey peygamber emrimi mümin kullarına ilet, ve önce bu emrin kendin uygula. Müminlerin anneleri olan temiz hanımlarına , İslamın getirmiş olduğu örtünme şekliyle örtünmelerini, erkeklerin bakıslarından korunmalarını emret. Evvela bunlar örtünsün, diğer kadınlara da iffet ve örtünme de örnek olsunlar.. Hiç bir fasık ve facir onları görmesin..... emreder.........

Rabbim teala bütün mümin hanımların güzelliklerini , zinetlerini örtecek bir dış elbise giymesini........
Bu elbise ile bütün insanların dilinden, gözlerinden uzaklasmasını kendilerini korumalarını.........
bu örtüleriyle vücudunun yüzlerini ve vucudunun diğer azalarını kapatmalarını................
hastalıklı kişilere hedef olmamalarını...........
facir, ahlaksız, gayrimüslim kadınlardan ayırd edilip, uzak olmalarını..............
ve hiç kimsenin müminler hanımlar için fenalık, kötülük düşünmemesini ister.................

Müslüman kadınların örtüleri iffet ve namuslarını muhafaza edip korumaya en büyük sebebtir......
bu sebeble onlardan kalbi bozuk kimselerde bir sey umamazlar.............

Rabbim teala emirlerini yerine getirenlere mağfiret eder, O bütün kullarına en çok merhamet edendir.....
Kullarına ancak dünyada selamete ve ahirette saadete vesile olacak şeyleri emreder..............

F Çevrimdışı

FAKİRULLAH

Üye
İslam-TR Üyesi
ŞERİAT imizde böyle değilmi her şey kullarına yardım çin değilmi ah bu kahrolsun tesettür şeriat diyenler.... :agliyorum :agliyorum :agliyorum

S Çevrimdışı

sare88

Üye
İslam-TR Üyesi
FAKİRULLAH ' Alıntı:
ŞERİAT imizde böyle değilmi her şey kullarına yardım çin değilmi ah bu kahrolsun tesettür şeriat diyenler.... :agliyorum :agliyorum :agliyorum
evet kardeşim neyi farz kıldı ise muhakkak onda kullar için bir fayda var.neyide haram kıldı ise kullar için zarar var :öptüm:///

:) Rabbim razı olsunn ...

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
:cemaat

'' ALLAH ve Resulü, bir işte hüküm verdiği zaman, artık inanmış bir erkek ve kadına, o işi kendi isteklerine göre seçme hakkı yoktur. Kim ALLAH'a ve Resulüne karşı gelirse, apaçık bir sapıklığa düşmüş olur.'' (Ahzap 36) :hacıabi

Pulcet Çevrimdışı

Pulcet

Forumun Bekçisi
Site Emektarı
Rabbim teala emirlerini yerine getirenlere mağfiret eder, O bütün kullarına en çok merhamet edendir.....
Kullarına ancak dünyada selamete ve ahirette saadete vesile olacak şeyleri emreder.............. :hacıabi

ALLAH Razı olsun İslam hocam... :helalsana :ahim