Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kur'an-ı Kerim'i Iplikle Yazdı!

azizk83 Çevrimdışı

azizk83

Üye
İslam-TR Üyesi
547830_10151924021754533_1053008439_n.jpg

KUR'AN-I KERİM'İ İPLİKLE YAZDI!

Siyah bez üzerine iplerle nakşedilen Kuranı Kerim'in işlenmesi, kontrol edilmesi ve ciltlenmesi tam 12 yıl sürmüş. Alanında ilk olma özelliği taşıyan Kur'an-ı Kerim, Guinness rekorlar kitabına da girecek.

Suriye'nin Halep şehrinde terzilik yaparken içinde Kur'an-ı Kerim yazma isteği uyanan Hadri, 12 yıl süren Kur'an yazma hikâyesini şöyle anlattı:

Eşimle hep istişare ederek planlar yaptım. İple, ilk olarak, 'veme tevfigi, ille billeh' yazdım. Çok güzel bir görüntü ortaya çıktı. Sonra Vakıa suresinin tamamını yazdım. Gören herkes çok beğendi.

Bundan sonra Kur'an-ı Kerim'i yazmayı aklıma koydum. Bu konuda eşimden büyük destek gördüm.'

Boyu 80, eni 60 santimetre olan sayfaların üzerine Kur'an'ı işleme işi 8 yılımı aldı. Sonra işlediğim bu sayfalar üç değerli hoca tarafından, 2 yılda defalarca kontrol edildi. Hocaların kontrolünden sonra 2 yıl da ciltlerin yapımı sürdü.

Yaptığı eserin dünyada iple yazılan ilk Kur'an-ı Kerim olma özelliği taşıdığını vurgulayan Mohammed Maher Hadri, '10 Ekim'de Dubai'de katılacağız fuara. Guinness yetkilileri de gelecek.

Kur'an-ı Kerim, Guinness'e 'dünyada iple bez üzerine yapılan ilk kitap' olarak resmen girecek.' ifadelerini kullandı.

Tamalandıktan sonra ilk kez Dubai'de bir fuarda sergilenen Kur'an-ı Kerim, sırasıyla İran, Suriye, Lübnan, Katar, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri ve son olarak da, Türkiye'de görücüye çıktı.

Pendik Belediyesi tarafından organize edilen, 9. Pendik Uluslararası Sanatçılar Buluşması standında sergilenen Kur'an-ı Kerim, 29 Eylül 2013 Pazar akşamına kadar görülebilecek.

Kur'an- Kerim'i iplikle yazd! - Guncel Galerileri

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
gereksiz bir uğraş olmuş. Camileri süslemekten ne farkı var ki bunun
içinde ne yazıyor ona baksınlar

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
_67590776_67586131.jpg

Oyalansınlar onlar... Oysa Ümmetin derdi var!!!!