Haber Kuran Kursları Adıyaman Valisi

eL_Muhacir

İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur.
Frm. Yöneticisi
Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar şöyle demiş:

"Yıllarca bu memlekette Kur'an Kursları sıkıntı yaşadı. Sağlam bir nesil yetişmesin diye çocuklar Kur'an'dan koparıldı. Halbuki Kur'an gerçekten insan hayatına hakim olsa hiçbir sorun kalmaz dünya üzerinde. O yüzden 4-6 yaş Kur'an kurslarını artırmamız lazımdır.
"

İslam beldelerindeki koca koca adamlar, "Kuran'ın insan hayatına hakim" olmasından kastın okumak veya Kuran'a ulaşabilmek olduğunu sanıyorlar. Bu cehaletten dolayı Müslüman ebeveynlerin ve toplumu yönlendiren kimselerin maksimum çabası, elifba kursları açmak ve bu okullara çocuklarını göndermek üzerine oluyor.

Öyle ki artık; Kuran'ı baz almayan sosyal bir hayat, Kuranla zerre bağı olmayan İktisadi sistem, İslam'a şeriatına göre küfür olan laik ve demokratik yönetim şekline sahip bir ülkede adamların tek derdi "Kuran okuyan çocuklar" oluyor. İşin trajikomik tarafı ise Müslüman çocuklarının ateist, deist veya sapkın inançlara kaymasını da kuran kurslarının olmayışına bağlıyor. Haftada 5 gün bu çocuklara laik, demokratik ve milliyetçi bir birey olmamanın güzellemesi yapılıyor iken, sizce sadece Elif-Ba bu çocuğun sapmamasını engelleyebilir mi?

Halihazırdaki bu Şeriat dışı kanunlar ve sistem ümmetinizde geriye kalan din ve ahlakı da bitirmek üzeredir.( Belki de bitirmiştir.) Namuslar mubah görüldü, kanlar akıtıldı, fasıklar men dilmez mücrimler engellenmez oldu. Salih müslümanlar için hapishaneler kuruldu, mücrim liderlerin yetişmesi için ise okullar inşa edildi. İnsanlardan kıskançlık ve erkeklik alındı. Ülke dans salonları ve meyhanelerle doldu. Zina evleri açıldı ve devlet eliyle korundu. Erkek-kadın karışımı o kadar yaygınlaştı ki bunu engelleyen kalmadı. Gördüklerinizi görmeye başladınız, gazete, dergi ve kitaplarda şehvetlerin yollarını kolaylaştırıcı, fütursuzca açıklığı, serbestliği ve kalplerden imanı sökmeyi amaçlayan yazılar okur oldunuz. Artık münker olan maruf, maruf olan ise münker olmuştur.

Böyle bir ortamda yetişen bir çocuğun veya yetişkin bireyin sadece Elifba öğrenmekle salim kalacağını düşünen kimsenin ya aklında ya da kalbinde problem vardır.

Bu gün üzerinde bulunduğumuz durum, istisnasız Allah’ın hükümlerinin tümünün terk edilmesi, Onun kitabındaki ve nebisinin sünnetinin dışındaki hükümlerin Onun hükümlerine tercih edilmesi ve Allah’ın şeriatında bulunan her şeyin geçersiz kılınmasıdır.

"Kuran'ın hayata hakim olması" bu durumun değişmesiyle ancak mümkündür. Kur'anı okuyabiliyor olmak, Kur'anın hayata hakim olduğunu göstermez. Bilakis bu, bu sistemin emniyet sibobudur!
 

Benzer konular

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt